شکر یا شکر سفید؟ که بهتر است؟


انتشار: 15 اوت 2021

سر شکر قهوه ای شکر سفید

در این مقاله ما تفاوت بین شکر قهوه ای و شکر سفید را بررسی می کنیم و این دو نوع شکر را از دیدگاه های مختلف مقایسه می کنیم.

سالهاست که مردم سراسر جهان از شکر برای شیرین کردن غذا و نوشیدنی خود استفاده می کنند. اگرچه انواع مختلفی از شکر وجود دارد ، اما شکر سفید و شکر دو نوع شکر رایج هستند. در این مقاله از مجله پزشکی Apple Health ، ما از داده های جدید پزشکی برای ارزیابی تفاوت بین شکر سفید و قهوه ای و اینکه آیا گفته می شود شکر انتخاب بهتری برای سلامتی است ، استفاده خواهیم کرد. با ما بمان.

تفاوت شکر سفید با شکر قهوه ای چیست؟

تفاوت بین شکر قهوه ای و سفید را می توان از زوایای مختلف مورد مطالعه قرار داد و در این قسمت سعی می کنیم به همه آنها بپردازیم.

تفاوت شکر قهوه ای و سفید از نظر مواد مغذی

از آنجا که شکر و شکر سفید از قند یا نیشکر گرفته شده اند ، تفاوت زیادی در مواد مغذی و ساختار وجود ندارد.
در واقع شکر قهوه ای مخلوطی از شکر سفید و ملاس (شربت قند) است و تفاوت رنگ و طعم شکر قهوه ای به دلیل وجود این ملاس است.
تفاوت اصلی شکر سفید با شکر سفید در مورد رژیم غذایی متعادل به دلیل وجود کلسیم ، آهن و پتاسیم در قندهای قهوه ای است. در حقیقت ، میزان این مواد معدنی در قندهای قهوه ای اندک است و آنقدر زیاد نیست که به عنوان منبع قابل اطمینان مواد معدنی در نظر گرفته شود.

دوست دارند

نیشکر کالری کمتری نسبت به شکر سفید دارد ، اما از این نظر تفاوت بین دو نوع شکر قابل توجه نیست. هر قاشق غذاخوری شکر سفید (4 گرم) حاوی 15 کالری است ، در حالی که همین مقدار شکر سفید حاوی 16.3 کالری برای بدن است.
بنابراین شکر و شکر سفید از نظر تغذیه ای با یکدیگر تفاوتی ندارند و تفاوت اصلی آنها به دلیل رنگ و ظاهر آنهاست.

تفاوت قند و شکر سفید از نظر میزان تولید

نیشکر در آب و هوایی که نیشکر و نیشکر در آن رشد می کند ، رشد می کند. از یک روش برای تبدیل این عصاره های گیاهی به شکر استفاده می شود ، اما مراحل تولید قند و شکر سفید متفاوت خواهد بود.
در مرحله اول ، آب شیرین از همه گیاهان گرفته شده ، تصفیه و گرم می شود تا یک ماده غلیظ سفید رنگ به نام ملاس ایجاد شود.
در مرحله بعد ، شکر بلوری از ملاس جدا می شود. این کار توسط دستگاهی انجام می شود که بسیار سریع می چرخد ​​و توانایی جداسازی بلورها از ملاس را دارد.
در مرحله بعد ، شکر سفید یکبار فیلتر می شود تا ملاس اضافی حذف شود و کریستال های کوچکتر به دست آید. در این زمان ، یک نوع پالایشگاه مورد استفاده زغال سنگ است.
بنابراین ، شکر قهوه ای همان شکر سفید است که به الماس ملاس اضافه می شود یا هرگز جدا نمی شود تا ملاس اضافی جدا شود.

شکر قهوه ای در چه غذاهایی استفاده می شود؟

اما شکر قهوه ای چه کاربردی دارد و تا چه اندازه می تواند در آشپزی استفاده شود؟ در پاسخ باید بگوییم که از شکر سفید و شکر سفید می توان به روش های مختلف در آشپزی استفاده کرد و انتخاب یکی از آنها می تواند طعم ، رنگ ، ظاهر و نوع مواد را تغییر دهد. آشپز.
کمی شکلات قندی بافت نرم تری نسبت به شکر سفید دارد و بنابراین ، غذاهایی که با آن پخته می شوند بسیار نرم تر و نرم تر به نظر می رسند. به عنوان مثال ، اگر کیک را با شکر قهوه ای بپزید ، کیک شما بسیار نرمتر و ضخیم تر می شود ، اما اگر از شکر سفید برای پخت استفاده کنید ، کیک شما بافت پایدارتر و اندازه دارد.

تفاوت رنگ و طعم شکر قهوه ای و شکر سفید

تفاوت اصلی شکر سفید با شکر سفید در طعم و رنگ آنهاست. از نظر رنگ ، شکر سفید مورد استفاده در غذاها باید دارای رنگ تیره باشد ، اما همانطور که از رنگ آن مشخص است ، شکر سفید مورد استفاده برای تنقلات رنگ خالص دارد.
شکر قهوه ای به دلیل افزودن ملاس به آن طعم کارامل یا نزدیک به برش ها می دهد. به همین دلیل از شکر قهوه ای در کیک های شکلاتی و کلوچه ها یا کیک ها استفاده می شود.
از سوی دیگر ، شکر سفید شیرین تر است و کمتر می توان از آن برای شیرین کردن برخی از غذاها استفاده کرد. علاوه بر این ، کمبود طعم قند سفید باعث می شود که در همه غذاها ، به ویژه غذاهای شیرین که باید تخمیر شوند ، استفاده شود.

تفاوت قیمت شکر قهوه ای و شکر سفید

شکر قهوه ای تقریباً دو برابر قند سفید قیمت دارد. این تفاوت در قیمت شکر قهوه ای و شکر سفید می تواند تا حد زیادی در انتخاب بین آنها تأثیر بگذارد و بسیاری از مردم بین شکر و قهوه ای غنی انتخاب می کنند. از آنجایی که تفاوت زیادی در مزایای سلامتی این دو نوع شکر وجود دارد ، شاید این تفاوت قیمت باعث شود فقط افرادی که طعم یا ظاهر شکر قهوه ای را دوست دارند از آن استفاده کنند.

تفاوت قیمت شکر قهوه ای و شکر سفید

شکر یا شکر سفید؟ کدام را انتخاب کنیم؟

انتخاب بین شکر ریز یا شکر سفید بسته به سلیقه شما و غذاهایی که قصد پخت آن را دارید یک انتخاب شخصی است. اگرچه شکر قهوه ای کالری کمی دارد و مواد معدنی زیادی دارد ، اما این تفاوت ها با شکر سفید چندان زیاد نیست و می توان شکر قهوه ای را به عنوان جایگزین شکر سفید برای سلامتی توصیه کرد.
قندهای قهوه ای سفید و قهوه ای می توانند قند خون شما را به سرعت افزایش دهند و اگر بیش از حد از آنها استفاده کنید ، می توانند منجر به مشکلات جدی سلامتی مانند چاقی ، دیابت و بیماری های قلبی شوند. مصرف شکر سفید و قهوه ای را تا حد ممکن محدود کنید و بیش از 5 تا 10 درصد کالری روزانه خود را به آنها ندهید تا از مواد مغذی ضروری اجتناب کنید.

تفاوت شکر قهوه ای با شکر قهوه ای

شکر قرمز یا شکر چینی نوعی شکر است که از شکر دانه دار یا شکر تهیه می شود. تفاوت بین شکر قهوه ای و شکر قهوه ای به نوع تصفیه شده برمی گردد. شکر قرمز را نمی توان از چربی جدا کرد یا مقدار زیادی ملاس بعد از جداسازی باقی می ماند. شکر قرمز در الماس های بزرگ تولید می شود و همچنین به دلیل تعداد زیاد قندهای دیگر در نوع آن است.
اگرچه داستانهای زیادی در مورد خواص شکر قرمز برای بدن و به ویژه برای زنان وجود دارد ، اما این موضوع تحقیقات و مطالعات موثقی ثابت نشده است و در این مورد قابل انجام نیست.

کلمات اخر

امیدواریم این مقاله سعی کرده باشد به شما بگوید تفاوت بین شکر سفید و قهوه ای چیست. شکر و شکر سفید از نظر ساختار و مفید بودن غذا تفاوتی ندارند بلکه فقط در طعم ، رنگ و ظاهر غذا متفاوت هستند. مهم نیست که شکر سفید یا شکر قهوه ای انتخاب شما است ؛ هر دو ماده می توانند به همان اندازه برای بدن مضر بوده و در صورت استفاده بیش از حد مشکلات سلامتی جدی ایجاد کنند.

kimresource.com

stackexchange.com

دیدگاهتان را بنویسید