شواهد نشان می دهد که خط لوله دچار مشکل شده است.


ساحل طولانی ، کالیفرنیا. – شواهد روز سه شنبه نشان داد که یک لنگر لوله خط لوله زیر آب شکسته شده و نشت شده ده ها هزار گالن نفت خام را در سواحل کالیفرنیای جنوبی متوقف کرده و کشانده است. این تصادفی بود که گارد ساحلی اعتراف کرد که نزدیک به 10 ساعت پس از آن تحقیق نکرده بود. اولین تماس مربوط به یک نشت احتمالی بود.

لوله باز شد و به نظر می رسد یک قسمت تقریباً یک مایلی در امتداد کف اقیانوس کشیده شده است ، احتمالاً به دلیل “لنگر روی خط لوله. این باعث اشک ریختن شد. “یک بازرس حمل و نقل فدرال گفت.

مارتین ویلشر ، مدیر عامل شرکت Amplify Energy Corp. ، که خط لوله را اداره می کند ، گفت: “خط لوله مانند یک بند کمان کشیده شده است.” “در وسیع ترین نقطه 105 فوت (32 متر) با نقطه اصلی فاصله دارد. “

کشتی های باری بزرگ اغلب از خطوط لوله نفت عبور می کنند. هنگام عزیمت به اسکله لس آنجلس-لانگ بیچ مختصات به آنها داده می شود که تا تخلیه بارگیری شوند.

حتی اگر لنگر انداخته باشد کشتی های باری هنوز از جریان و باد حرکت می کنند. اگر کشتی نتواند کشتی را به درستی در کف اقیانوس لنگر بزند آن نیروهای طبیعت نیز وارد عمل می شوند و می توانند کشتی را هل داده و لنگر را به سمت پایین بکشند. استیون براون ، پروفسور حمل و نقل دریایی گفت: این می تواند هر چیزی را در مسیر خود قرار دهد. در موسسه دریانوردی دانشگاه ایالتی کالیفرنیا

لنگرهای کشتی های بزرگ می توانند تا 10 تن وزن داشته باشند و به زنجیری به ضخامت چند صد فوت متصل شده اند. “هر چیزی که لنگر خطا می کند. براون می گوید: “با قایق می آید.”

مارتین ویلشر ، مدیرعامل شرکت Amplify Energy Corp. ، گفت که لنگر خط لوله را می سازد. “کشیده شده مانند تار کمان”
عکس AP / استفانی دازیو

این نشت 126000 گالن (572،807 لیتر) نفت خام به اقیانوس در ساحل هانتینگتون فرستاد. سپس به کیلومترها سواحل شسته شد و از مرداب محافظت کرد.

سواحل ممکن است هفته ها یا بیشتر بسته بمانند. که بر اقتصاد محلی تأثیر زیادی می گذارد. شیلات ساحلی در مناطق بسته به ماهیگیری تجاری و تفریحی. در ساحل ، نجات دهندگان حیوانات از یافتن چند پرنده پوشیده از روغن شگفت زده شدند.

زمان نشت روز سه شنبه مشخص نیست. و هیچ نشانه ای مبنی بر مشکوک بودن یکی از قایق ها توسط بازرسان وجود نداشت.

کتی پورتر ، عضو حزب دموکرات رئیس کمیته فرعی نظارت و تحقیقات کمیته منابع طبیعی مجلس نمایندگان گفت که این کمیته در مورد این حادثه تحقیق خواهد کرد.

وی افزود: “ما مطمئن می شویم که پاسخ چگونگی این اتفاق را داریم. پورتر ، نماینده منطقه ای در چند مایلی محل نشت ، گفت: و برای اطمینان از اینکه ما مسئولان را مسئول می دانیم.

مقامات گارد ساحلی از تصمیم خود مبنی بر صبر تا طلوع آفتاب در روز شنبه دفاع کردند. برای بررسی نشت احتمالی این را یک کشتی تجاری گزارش داد ، اولین بار در ساعت 8:22 بعد از ظهر جمعه ، در نزدیکی گروهی از کشتی ها که در ساحل هانتینگتون لنگر انداخته بودند ، گزارش شد.

این مشاهده ها با گزارشات ارسال شده به مرکز واکنش ملی ، خط تلفن خطر نشت نفت ، که توسط مقامات گارد ساحلی در ساعت 02:06 بامداد شنبه از اداره ملی اقیانوسی و جوی به آن رسید ، تأیید شد. این نشان می دهد که تصاویر ماهواره ای احتمال زیادی برای لکه های روغن دارند.

نظافت کارگران در ساحل هانتینگتون در 5 اکتبر 2021.
نظافت کارگران در ساحل هانتینگتون پس از نشت نفت در 5 اکتبر 2021.
عکس توسط ماریو تاما/گتی ایماژ

ساکنان نزدیک ساحل نیوپورت عصر جمعه از بوی بد نفت شکایت کردند. و پلیس این موضوع را به مردم اعلام کرده است.

گارد ساحلی از این موضوع مطلع شد “سامری خوب” وقتی سایه ای روی آب وجود دارد برایان پنیر ، معاون دریاسالار برایان پنیر به آسوشیتدپرس گفت ، اما شواهد موید کافی وجود نداشت و تاریکی و کمبود فناوری برای یافتن این نشت مانع آن شد.

وی گفت که گارد ساحلی به تعدادی از کشتی های باری و نفتکش هایی که در بنادر لس آنجلس و لانگ بیچ لنگر انداخته بودند ، برنامه پخش کرده است. با دکل نفتی درخواست اطلاعات بیشتر اما هیچ پاسخی دریافت نکرد.

کاپیتان گارد ساحلی ، ربکا اوره ، بعداً این حساب را مورد اعتراض قرار داد. او گفت که گارد ساحلی هیچ اطلاعاتی به کشتی و سکوی نفتی منتشر نکرده است. و Penoyer بعداً گفت که باید به بررسی حقایق خود بپردازد.

پنویر گفت که دریافت گزارش نفت براق در بنادر اصلی بسیار معمول است.

“نگاهی به گذشته واضح به نظر می رسد اما آنها در آن زمان نمی دانستند ، “پنیر گفت.

بازرسان ایمنی خطوط لوله فدرال زمان نشت را در ساعت 2:30 بامداد شنبه مشخص کردند ، هنگامی که آنها اعلام کردند زنگ خطر در اتاق کنترل یک سکوی نفتی دریایی به صدا درآمد. Amplify’s هشدار می دهد که فشار در لوله کاهش یافته است. که نشان می دهد ممکن است نشتی وجود داشته باشد.

موانع ایجاد شده برای جلوگیری از ورود نفت به تالاب تالبرت باتلاق در نزدیکی ساحل هانتینگتون.
موانع ایجاد شده برای جلوگیری از ورود نفت به تالاب تالبرت باتلاق در نزدیکی ساحل هانتینگتون.
AP Photo/Ringo HW Chiu

اداره ایمنی خطوط لوله و مواد خطرناک گفت که خط لوله ساعت 6:01 صبح روز شنبه بسته شد.

با این حال ، ویلشر گفت که این شرکت از این نشت مطلع نبوده است تا زمانی که ساعت 8:09 صبح سایه ای روی آب مشاهده کرد.

بر اساس گزارشات دولتی ، شرکت خطوط لوله نشت روز شنبه را تا ساعت 8:55 صبح یا طبق PHMSA ساعت 9:07 صبح گزارش نداده است. در آن زمان ، گارد ساحلی چند ساعت در آب بود و متوجه شد نشت در حالی که Amplify در حال گزارش آن بود.

طرح پاسخگویی به نشت شرکت خواستار اطلاع فوری این نشت است. در گذشته زمانی که شرکت ها برای اطلاع رسانی به مقامات فدرال و ایالت در مورد این نشتی زمان زیادی صرف کردند ، اتهامات جنایی وجود داشت.

در یک کنفرانس مطبوعاتی ، دولت گاوین نیوزوم خواست خود را برای ایالات متحده تکرار کرد. فراتر رفتن از نفت سال گذشته ، نیوزوم فرمان اجرایی را امضا کرد که فروش خودروهای جدید گازسوز را تا سال 2035 ممنوع می کرد.

“زمان آن رسیده است که استفاده از خود را متوقف کنیم زیرا این باید بخشی از آینده ما باشد. این بخشی از گذشته ما است.

تابلویی که در مورد روغن موجود در آب در ساحل هانتینگتون به مردم هشدار می دهد.
تابلویی که مردم را در مورد روغن موجود در آب در ساحل هانتینگتون هشدار می دهد.
رویترز/مایک بلیک/عکس فایل

در طول یک قایق دو ساعته در ساحل ساحل هانتینگتون گزارشگر ویدیویی AP هیچ روغن قابل رویتی را مشاهده نکرد. پلیکان و دیگر پرندگان دریایی شناور بر روی آب آرام و چهار دلفین در کنار قایق شنا می کردند.

ده ها کشتی باری لنگر انداخته شده اند. دهها کارگر سفیدپوست با به اشتراک گذاشتن منطقه با حدود دوجین دکل نفتی ، نفت جزیره را در امتداد ساحل پخش کردند.

به گفته محققان ، شکست خط در حدود 5 مایل در ساحل و در عمق حدود 30 فوت (30 متر) رخ داد. این یافته ها در دستور وزارت حمل و نقل گنجانده شد که شرکت را از شروع خطوط لوله جدید بدون بازرسی و آزمایش کامل منع می کرد.

این دستور منبع اطلاعات بازرسان را مشخص نکرده است. و مقامات آژانس فوراً به درخواست اظهار نظر بیشتر پاسخ ندادند.

دیدگاهتان را بنویسید