شرح برنامه های دهه اول محرم در شهرستان آستارا – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام حسنعلی رضازاده بعدازظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی در برگزاری مراسم ترحیم حسینی اظهار داشت: مردم آستارا در ارتحال امام حسین(ع) پرشور و هوشیار هستند. .آ) دارند

وی و دست اندرکاران مراسم عزاداری امام حسین(ع) به دنبال انتقال پیام و فرهنگ عاشورا هستند و افزودند: محتوای غنی این فرهنگ باید به دور از شکل بیرونی به نسل های آینده منتقل شود.

حجت الاسلام رضازاده با اشاره به حفظ شعائر سنتی کاسه استقرار در حرم امامان ابراهیم و قاسم(ع)آ) و مساجد آستارا افزود: همه باید با رعایت توصیه ها و پروتکل های بهداشتی، برافراشتن پرچم ها، سیاه پوشی خیابان ها و منازل، مراسم عزاداری امام حسین را بیدار کنیم.

ادامه: برنامه کوچک به منظور برپایی مجالس عزاداری در مساجد و جماعات، جلسات ویژه ای با هیئت امناء مساجد و جماعات، شورای هیئات مذهبی، مرکز مداحان، نیروی انتظامی و مسئولین شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام رضازاده تجمع مردم را پشتوانه نظام اسلامی دانست و افزود: یکی از بزرگترین کارهایی که در عبادت شعائر دینی و در طول تاریخ اسلام انجام می شود منشا تلاش های فراوان و عامل اصلی است. زیرا بقای نهضت شیعه، برپایی عزاداری در ایام محرم است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آستارا به نقش رسانه ها در گسترش نهضت حسینی اشاره کرد و افزود: با توجه به نیاز همیشگی جامعه اسلامی به امر به معروف و نهی از منکر، رسانه ها باید به تبیین و تبیین فلسفه بپردازند. نهضت حسینی و انطباق آن با نیازها و شرایط جامعه امروز، حرکتی همگانی و فراگیر برای امر به معروف و نهی از منکر در ایران اسلامی فراهم شود.

حجت الاسلام رضازاده در ادامه با اشاره به برخی از برنامه های ایام محرم در شهرستان ها گفت: همایش «شیرخوارگان حسینی» در روز ششم محرم به طور همزمان در سراسر کشور در مسجد فاطمه الزهرا(س) برگزار شد.س) یا آستارا مصلا نگهداری می شود.

وی گفت: نوجوانان آزادار حسینی نیز در ویژه برنامه روز هفتم محرم الحرام شرکت کردند.اهلی از جانب عسلکه توسط اداره آموزش و پرورش آستارا برگزار می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آستارا همچنین به برگزاری «اجلاس عاشوراییان» اشاره کرد و گفت: اجتماع بزرگ عاشوراییان آستارا در صورت هماهنگی های لازم به صورت زنده از رسانه های استانی و کشوری پخش می شود.