سوء استفاده های اخیر واکنش دشمن به حرکت رو به جلوی کشور است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل عمویی در تشریح جلسه امشب (یکشنبه ۲۴ مهرماه) فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، اظهار داشت: جلسه امروز به منظور بررسی وقایع اخیر کشور و تحلیل و تبیین مسائلی که باعث شده است، برگزار شد. پدید آمدند و به راه حل های درست رسیدند.

وی بیان کرد: در ابتدای این جلسه رئیس کمیسیون امنیت ملی گزارشی از اقدامات مجلس در حوادث جاری ارائه و بر وظیفه مجلس در تشخیص ریشه ها و علل بحران تاکید کرد.

عمویی بیان کرد: نمایندگان فراکسیون در ادامه جلسه نظرات خود را بیان کردند. نمایندگان برای افزایش سواد رسانه ای در جامعه، تقویت تولیدات فرهنگی، پاسخگویی مسئولان، تربیت نسل جوان، نشاط اجتماعی، حفظ کرسی های آزاد اندیشی، توجه به اصل ۲۷ قانون اساسی و جلسات، ساماندهی فضای مجازی، احترام به عواطف ملی، جلسات. که متمایز از اغتشاش و برخورد جدی با اغتشاشات، ایجاد گفتمان عقلانی، ساماندهی معیشت مردم، اجرای وعده های رئیس جمهور در حوزه اقتصادی، مدیریت کارآمد و بررسی دوره ای، نقش صدا و سیما و نهادهای فرهنگی ذکر شد.

عمویی گفت: محمدباقر قالیباف رئیس فراکسیون انقلاب مجلس با ارائه تحلیلی جامع از اقدامات دشمنان در سال های گذشته برای تهاجم به نظام اسلامی، تاکید کرد که با وجود نگرانی های هنوز، انقلاب اسلامی تاکنون در ۴۳ سال گذشته پیشرفت کرده و روز به روز قوی تر شده است، این سوء استفاده های اخیر هم همین طور است کاربردی تا کشور رو به جلو حرکت کند.

رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس ادامه داد: رئیس مجلس با ارائه تحلیلی از پیشرفت‌های جبهه مقاومت در منطقه، طرح واکنش آمریکا برای مقابله با ایران را بی‌ثبات‌کننده داخلی دانست. پیش بینی می شود این طرح نیز با شکست مواجه شود.

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی گفت: در پایان این جلسه مقرر شد فراکسیون انقلاب اسلامی به بحث های داخلی خود برای طراحی اقدامات مثبت اجتماعی و اقتصادی ادامه دهد.

وی بیان کرد: جلسه بعدی فراکسیون در روز سه شنبه با موضوع بررسی سوابق و برنامه های سید خواهد بود. دعا مرتضوی برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود.