سه ویژگی زیبای پسته برای سلامتی – دکتر رویا خادمیان


بی نام - خانه پسته: سه شگفتی پسته برای سلامتی

خواص پسته: سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی

پسته سرشار از فیبر ، پروتئین ، ویتامین ، چربی های سالم و مواد مغذی است. مطالعات نشان می دهد که پسته می تواند در کاهش وزن و تنظیم قند خون مفید باشد. هر 28 گرم پسته حاوی مقادیر قابل قبولی فیبر ، پروتئین ، پتاسیم ، فلزات سفید ، فسفر ، ویتامین B6 و منگنز است. پسته دارای میزان زیادی آنتی اکسیدان در آجیل است. همه اینها به طرق مختلف برای سلامت انسان مفید است. با ما همراه باشید تا با سایر خواص پسته آشنا شوید.

خواص پسته: 1. کاهش وزن

پسته حاوی فیبر است. مطالعات نشان می دهد که استفاده از فیبر باعث افزایش رضایت می شود و به نوبه خود به حفظ تعادل کمک می کند. پروتئین یکی دیگر از مواد غذایی موجود در پسته است که می تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد. پسته همچنین اثرات مفیدی بر تری گلیسیریدها دارد. می توانید از آن به عنوان میان وعده برای کاهش وزن بدون نگرانی از میزان چربی موجود در پسته استفاده کنید. طبق یک مطالعه ، میزان چربی موجود در پسته به طور کامل جذب بدن نمی شود و منجر به کاهش چربی بدن می شود.

خواص پسته: 2درمان دیابت

مطالعات کاهش قند خون را با مصرف پسته نشان داده است. پسته همچنین سطح پپتید 1 را افزایش می دهد ، هورمونی که سطح گلوکز را در افراد مبتلا به دیابت تنظیم می کند. یک مطالعه ایرانی به این نتیجه رسید که مصرف پسته تأثیرات مثبتی بر بیماران دیابتی دارد.

خواص پسته: 3بهبود سلامت بینایی

پسته منبع لوتئین و زاگزانتین است که هر دو در نوک چشم انسان یافت می شوند. استفاده کافی از این داروهای محافظ از مشکلاتی مانند بیماری چشم ناشی از افزایش سن جلوگیری می کند. سلامت چربی سالم در پسته برای سلامت چشم نیز مفید است. به خاطر داشته باشید که اگر بیش از حد پسته مصرف می کنید ، ممکن است به فشار خون بالا مبتلا شوید. این به این دلیل است که برخی از پسته ها سدیم بالایی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید