سمعک و دلایل عدم استفاده از آنها توسط بزرگسالان


استفاده شده سمعک سمعک برای بسیاری از بزرگسالانی که به دلیل افزایش سن مشکل کم شنوایی دارند ، مورد نیاز است. Presbycusis یک اصطلاح پزشکی برای کاهش شنوایی ناشی از سن است و شایع ترین علت کاهش شنوایی در افراد مسن است.

انواع سمعک

در بسیاری از موارد ، این نوع کم شنوایی غیرقابل درمان است و بهترین راه حل استفاده از سمعک است. بر اساس مقاله ای که در مجله Ear، Nose and Throat منتشر شده است ، کم شنوایی در 50 درصد بزرگسالان بین 75 تا 84 سال رخ می دهد و در 94 سالگی به 95 درصد افزایش می یابد.

نیاز به استفاده از سمعک در بزرگسالان با مطالعه کامل مشخص می شود و سپس آزمایش صوتی برای آزمایش بزرگسالان قبل ، حین و بعد از خرید سمعک مورد نیاز است.

اما نکته جالب در اینجا این است که بر اساس داده ها ، با وجود معایب و مشکلات زیاد ناشی از کم شنوایی در افراد مسن ، تنها 20 درصد از آنها سمعک خریداری کرده اند و اکثر آنها به ندرت استفاده می شوند.

چرا بزرگسالان از سمعک استفاده نمی کنند؟

اگر شما یک فرد بالغ هستید که با کاهش شنوایی دست و پنجه نرم می کند و با استفاده از سمعک مخالف است ، باید بدانید که بسیاری از دلایل رایج برای عدم تمایل به استفاده از سمعک بی معنی است:

قضاوت های کلی در مورد سمعک

برای بسیاری از بزرگسالان سازگاری با مشکلات مربوط به سن دشوار است. در فرهنگ گسترده تر جامعه ، جوانان یک فرصت را درک می کنند و بزرگسالان نگران کاهش فرصت های اجتماعی خود در جامعه هستند.

در این مورد ، بزرگسالان ممکن است از وسایل کمکی مانند سمعک یا عصا استفاده کنند تا مورد قضاوت قرار نگیرند ، اما آیا واقعاً به عنوان یک فرد بزرگسال با مشکل شنوایی ، مردم باید حرف های خود را برای شما حفظ کنند؟ آیا شما را پیرتر نشان می دهد؟

دلایل استفاده از سمعک

مشکلات سازگاری پیری با سمعک:

مطالعه دلایل شایع کاهش شنوایی در بزرگسالان بسیار دشوار است. به عنوان مثال ، برخی از بزرگسالان احساس می کنند که برای استفاده از این دستگاه بسیار بزرگ شده اند و نمی توانند نحوه صحیح استفاده از آن را بیاموزند.

این یک شکایت رایج است که بزرگسالان آن را می شنوند. اما به عنوان یک فرد بزرگسال ، آیا زمانی را که استفاده از کنترل از راه دور برای شما سخت بود یاد می گرفتید و اکنون زندگی راحت تری دارید؟

مشکلات بینایی:

سمعک می داند که سمعک عامل بسیار مهمی است. این یکی از دلایلی است که آنها سمعک بیشتری دارند (اگرچه وسایل کوچکتر خیلی خوب نیستند).

این سمعک ها می توانند در گوش بزرگسالان پنهان شوند. اما اگر به سمعک نگاه کنید ، این مسئله مهمی است؟ آیا نگران هستید که کسی عینک شما را به همین شکل ببیند؟

وجود سمعک های غیر منتظره:

شاید از دوستان خود شنیده باشید که کم شنوایی کار نمی کند. در بسیاری از موارد ، تجربه ضعیف استفاده از سمعک به دلیل ارزیابی ضعیف و استفاده نادرست از دستگاه است.

اما لازم است بدانید که استفاده از سمعک حتی در بهترین شرایط شنوایی به حالت اولیه باز نمی گردد. سمعک بسیار م effectiveثر است ، اما کم شنوایی را درمان نمی کند. به همین دلیل است که آنها را یاور می نامند.

مزایای سمعک

هزینه تهیه آن هزینه سنگینی است

برخی از بیمه ها هزینه سمعک را پوشش نمی دهند و ممکن است برای سالمندان بسیار گران باشد. برای برخی از افراد درآمدزا ، این یک نگرانی واقعی است. یک هدست معمولی 2500 دلار قیمت دارد ، اما وقتی به درستی نصب و استفاده شود ، هدست می تواند ارزشش را داشته باشد.

هدست بخرید

اگر به مدل سازی سمعک اعتقاد دارید ، باید آن را به روش صحیح انجام دهید. از پزشک خود بپرسید. در بیشتر موارد ، شما باید به طور خاص به گوش ، بینی و گلو مراجعه کنید. برخی از علل کاهش شنوایی در بزرگسالان قابل اصلاح هستند و پیشرفت شنوایی شما در ارزیابی های مناسب انتظار می رود.

اگر متخصص فکر می کند که شما نیاز به ارزیابی کنترل شده دارید ، معمولاً توسط متخصص شنوایی شناسی انجام می شود.

حسابرس صدا یک فرد تحصیل کرده و حرفه ای است که برای اندازه گیری و انتخاب شنوایی آموزش دیده و نوع مناسب شنوایی را به یک فرد سالم یا ناشنوا آموزش می دهد.

آنچه در هنگام خرید هدست انتظار دارید

سمعک ها معمولاً توسط بزرگسالان ساخته می شوند. تست صوتی با بزرگسالان در طول تنظیم سمعک هماهنگ و آموزش می دهد.

شما باید انتظار داشته باشید که بتوانید پس از فروش به دلیل مشکل یا نقص شنوایی با هدست تماس بگیرید.

پزشک شنوایی چه می کند:

شرح مفصلی از کم شنوایی در بزرگسالان و نوع سمعک برای آنها مناسب است.

توضیح دهید که چرا یک یا دو سمعک توصیه می شود

تمام هزینه ها ، از جمله فروش ، خدمات ، تعمیرات و گواهینامه ها را شرح دهید

آزمایشات پس از قرار دادن سمعک در هنگام استفاده اولیه از بزرگسالان

دستورالعمل استفاده و نگهداری شنوایی

سمعک یک وسیله بسیار گران قیمت است ، اما اکثر آنها به خوبی کار می کنند و بهترین راه حل برای بسیاری از مشکلات شنوایی در سالمندان است.

بزرگسالان برای استفاده مناسب از سمعک و برقراری ارتباط با آنها در حین خرید و بعد از خرید ، باید با گوش ، بینی و گلو متخصص ارتباط برقرار کنند.

استفاده از سمعک

اقدامات احتیاطی برای استفاده از سمعک

اگرچه می توانید سمعک را به صورت رایگان از یک فروشگاه خریداری کنید ، اما بهتر است این کار را متوقف کنید اما ابتدا و هنگام خرید با پزشک سمعک مشورت کنید.

بدون معاینه پزشکی سمعک نخرید. هدفون باید ساخته و کنار گذاشته شود.

هدست را از طریق پست خریداری نکنید.

اگر یک فرد بزرگسال شنوایی خود را از دست داده یا در حال شنیدن شکایت است ، باید به یک خواننده مراجعه کند.

کانال های گوش می توانند در مجرای گوش ایجاد شوند و سمعک ها باید تمیز و تنظیم شوند.

سمعک که به درستی کار نمی کند باید برای معاینه و اصلاح به متخصص مراجعه شود.

اولین مرکز بهداشت با مجوز معتبر از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، ما آماده ایم تا با تجربه و کادر حرفه ای به شهروندان عزیز خدمت کنیم.

پرسنل مجرب این مرکز در زمینه پرستاران بزرگسال ، پزشکان پرستار و پرستاران اطفال همواره با مرور آخرین سطوح خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده و آن را راحت و مفید ساخته اند.ایمنی عزیزان شما اولویت اصلی وی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مصاحبه رایگان انجام دهید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً این مقاله را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید