سلامت اعضا یکی از دلایل موفقیت شورای نگهبان است


بیژن نوباوه وطن نماینده مردم تهران در شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به سالگرد تأسیس شورای نگهبان، اظهار داشت: مهمترین پیمان ما در جمهوری اسلامی ایران قانون اساسی است. قانون اساسی میثاق ملی همه ایرانیان چه در داخل و چه در خارج از کشور است و مهمترین رکن تشکیل جمهوری اسلامی و بقای آن تلقی می شود.

وی افزود: طبق قانون اساسی مهمترین رکن نگهبان قانون اساسی شورای محترم نگهبان است و این شورا اصلی ترین نهادی است که در جایگاه حقوقی خود بسیار حائز اهمیت است و عملکرد ایشان طی سالیان متمادی مثبت بوده است. . عملکرد در حمایت از قانون اساسی.

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی تصریح کرد: بازنگری مصوبات شورای اسلامی و بحث انطباق این مصوبات با شرع و قانون اساسی شاید مهمترین کاری باشد که شورای نگهبان انجام داده است. در سال‌های مختلف و در دوره یازدهم شورای اسلامی و در بسیاری از موارد انجام تحقیقات و تفحص از حراست مجلس بسیار کمک‌کننده بود.

نوباوه وطن خاطرنشان کرد: مواردی بوده که ایرادات شورای نگهبان به مصوبات مجلس درس عبرت خود مجلس بوده است. زیرا در بسیاری از موارد از کنترل نمایندگان خارج می شوند اما در بررسی های شورای نگهبان از مصوبه مربوطه جلوگیری شد و از مشکل بزرگی جلوگیری شد.

وی افزود: در زمینه بررسی صلاحیت نامزدهای جمهوری اسلامی ایران، شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، شورای نگهبان مهمترین نقش را ایفا می کند و البته به دلیل جایگاه قانونی و مهمتر از آن. با حفظ حرمت ایشان این وظیفه در شورای نگهبان به خوبی انجام شد.

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی تصریح کرد: فقهای شورای نگهبان در طول این سال ها نشان داده اند که مردمی آزاده و نزدیک به آرمان های انقلاب هستند و این موضوعی است که همه به آن اذعان دارند.

* شورای نگهبان اتهام خودش را روشن کند

نوباوه وطن خاطرنشان کرد: گاهی در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی این انتقاد به شورای نگهبان وارد می شود که شورای نگهبان می تواند با استناد به شرع و قانون اساسی در بحث رد صلاحیت، خود را از اتهامات پاک کند. ، یا از همین روش در تأییدیه های خود استفاده کنید.

وی افزود: شورای نگهبان یکی از نهادهای موفق کشورمان است که کار خوبی انجام داده و به کشور افتخار می کند و معتقدم این نهاد باید بیش از گذشته تقویت شود.

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی تصریح کرد: به جوانان در شورای نگهبان نیاز است و این کار در حال انجام است. بدیهی است علاوه بر این جوان، فقهای پیشکسوت شورای نگهبان نیز از افتخارات کشور هستند.

نوباوه وطن خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین دلایل موفقیت شورای نگهبان، سلامت روان اعضای آن است و امیدواریم این شورا بیش از گذشته به کار خود ادامه دهد.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید