سقف پایین تعهدات شرکت های بیمه موجب نگرانی مردم شده است


به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرماندار خلخال ظهر امروز درجلسه بررسی مشکلات دارویی شهرستان خلخال که با حضور متصدیان داروخانه ها و شرکت های بخش خصوصی بیمه، بیمه سلامت و معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال در فرمانداری خلخال برگزار شدگفت: سقف پایین تعهدات بیمه ای شرکت های بیمه موجب نگرانی مردم شده است.

سید جواد یحیی زاده گفت: عدم پوشش برخی از اقلام دارویی در بیمه ها، افزایش قیمت دارو ها، تغییر خودسرانه قیمت دارویی نارضایتی مردم شهرستان را به دنبال داشته است.

فرماندار خلخال به مطالبه اصلی ایثارگران در خصوص بی توجهی بعضی شرکت های بیمه ای  به بحث بیمه تکمیلی و ضریب پایین تعهدات این بیمه ها اشاره کرد وگفت: بیمه ها به وظایف اصلی خود که تعهدات الزامی آنهاست عمل نکرده اند.

یحیی زاده بر لزوم نظارت بر بیمه درمانی نیروهای مسلح و تامین اجتماعی تاکید وگفت: دارو یکی از اصلی ترین ملزومات برای بیماران بوده و سلامتی مردم خط قرمز مسوولین شهرستان است و غذا و دارو باید نظارت کافی و عالی را بر مجموعه داشته باشد .

در این جلسه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال نیز افزود: مشکلات دارویی شهرستان خلخال با اشاره به دارو به عنوان اصلی ترین نیازمندی در جامعه گفت: در ۱۶مرکز جامع سلامت روستا و بخش ها و شهر های شهرستان خلخال ۱۶ داروخانه فعال وجود دارد.

وی به فعالیت بیش از ۵ واحد داروخانه در خلخال تاکید و گفت: اقلام دارویی مثل آنتی بیوتیک ها و داروهای بیماران خاص تحت نظارت واحد غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی و همکاری داروخانه هلال احمر خلخال در حال توزیع است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی یادآور شد وگفت: جامعه ایثارگران و خانواده معظم شهدا و آزادگان با گذر سنی نیازمند داروهای خاص هستندکه بعضا با سقف پایین تعهد بیمه های پایه و نبود قرارداد با داروخانه ها با مشکل عظیمی مواجه هستند.

وی گفت: طبق اعلام معاونت غذا وداروی شهرستان خلخال در مراکز جامع سلامت و داروخانه ها برای مراجعین در مراکز بخش ، روستاها کمبودی تاکنون گزارش نشده وبیشترین مطالبه مردم برخورد با قیمت شناور داروهاست.

انتهای پیام/۳۷۲۷
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید