سفره ایرانی محبوب با کافه نیو بروکلین گسترش می یابد


کافه سفره هفته گذشته بی سر و صدا دربوشویک درهای خود را باز کرد و بخش فرعی خود را به گفتگو در مورد ظاهر غذاهای مدرن ایرانی اضافه کرد. به عنوان کافه قدیمی Sofreh در Prospect Heights ، کافه جدید کار نسیم علیخانی و علی صبور است.

علیخانی در سال 2018 وقتی Sofreh را افتتاح کرد ، رستوران های ایرانی را به سطح بالاتری رساند و اخیراً یکی از 10 سرآشپزهای جدیدی بود که در جمع مت گالای 2021 نوآوری کرد. و سرآشپز اصلی خود علی صبور را برای کمک به رشد سفره می داند. ناظم با استفاده از کافه سوفره نقش مهمی را در اختیار علی قرار داده و نقش گسترده تری را به عنوان شریک ، سرمایه گذار و مفسر زنان ایفا کرده است.

بیشتر بخوانید: با زن پشت هیجان انگیزترین رستوران ایرانی سفری نیویورک آشنا شوید

کافه سفره ، فضایی کوچک و ساده با منویی به همان اندازه ساده و در عین حال دقیق ، در درجه اول نانوایی و چایخانه است. اگرچه قهوه و شیرینی نیز موجود است.

سرآشپز صبور ، که 20 سال در صنعت رستوران داری کار می کند ، می گوید: “کافی شاپ با تهیه نان در سفره رشد کرد و این باعث شد اشتیاق من برای تهیه نان دوباره زنده شود.” من سابقه ای در زمینه فوکاکیا ، سیاباتا و نان دارم. منطقه ، اما در سفره کار کرد و به ایران رفت ، مدتی را در آنجا با نسیم گذراند … خاطرات به سرعت برمی گردند. و فکر کردم که معرفی چای و فرهنگ ایرانی چقدر خوب خواهد بود. صبحانه به روش ساده ”

نسیم علیخانی و علی صبور

فلش

پس از گذراندن ساعت ها در آشپزخانه در سفره ، نسیم و علی وقت زیادی برای گفتگو در مورد بازکردن فضایی مانند این داشتند که در آن علی می توانست رهبری کند. اما همه آنها در سفر تابستانی گذشته به ایران جمع شدند و در آنجا از انواع نان ها و شیرینی های ایرانی الهام گرفتند. و جستجوی اساسی ترین غذا و طعم آنها با آن بزرگ شده است. بعضي از غذاهايي كه آنها بيشتر به خاطر مي آورند هم از نظر طعم و هم از نظر كيفيت بدتر شده اند. پیروچگی های تولید شده انبوه پر از هات داگ و چای ، بیشتر ناامید کننده در هر گوشه.

فرهنگ فارسی یک فرهنگ چای است که از راه می گذرد ، اما “من احساس می کنم در ایران هستم. آنها شروع به از دست دادن فرهنگ چای خود کردند ، “صبور ناله کرد. “در حال حاضر مقدار زیادی قهوه و اسپرسو خوب وجود دارد ، اما ما به رستوران ها و چایخانه ها می رویم و چای می خواهیم و آنها برای ما چای کیسه ای می آورند! این در فرهنگی که از چای نوشیدن تشکیل شده اتفاق نمی افتد! من ناراحت هستم. امیدوارم بتوانیم دوباره آن را به چیزی تبدیل کنیم که مردم به آن علاقه مند هستند. برای من ، چای مهمترین انگیزه برای این پروژه است. “

در نتیجه ، چای در کافه سفره واقعاً عالی است. این ترکیب عالی از چای سیاه با پوست دارچین را ارائه می دهد. آنها در نهایت قصد معرفی گلبرگهای گل رز و غلاف هل را داشتند دن نوس چای ، چای گیاهی است که از انواع گیاهان ، گیاهان ، گلها ، ادویه جات و میوه ها تهیه می شود.

علیخانی می افزاید: “امیدوارم از اینجا قهوه ای بخورم و روی چای تمرکز کنم.” “اسپرسو ما عالی است. اما چیزی در مورد چای وجود دارد که شما را مشغول می کند. در طول سفر چای نخوردید. باید بنشینی شما باید با کسی تماس چشمی داشته باشید و از یک فنجان چای لذت ببرید. “

و بله ، قهوه آنها عالی است ، اما آنچه کافه سفره واقعاً ارائه می دهد. باید با چای سیاه سنتی ایرانی ترکیب کنید. اینها طعم هایی هستند که قرن ها با هم می رقصند و برای تکمیل یکدیگر ایجاد شده اند.

نان بربری با فتا ، کره و آلبالو

نان بربری با فتا ، کره و آلبالو

فلش

بیایید در مورد غذا صحبت کنیم: مورد ضروری در منو نان واقعی است. نان باربری عالی که 4-5 روز سن دارد در سفره مشهور است و همچنان یک غذای محبوب در اینجا باقی می ماند. برای کسب تجربه کامل فتا ، کره ، مربای آلبالو و چای بلغاری را امتحان کنید تا مطمئن شوید که آن را از دست ندهید. نان شیر واقعا الهی است. کاملاً با شیرینی پف کرده است من به اندازه کافی خوش شانس بودم که یک قرص نان گرم (خوب ، دو عدد) را مستقیماً از فر بیرون آورم. و با فکر کردن به رختخواب رفت. کائاک ، که ممکن است پدربزرگ نان شیرینی کنجد باشد ، نیز عالی بود. کمی شور ، من شخصاً آن را با مقدار مناسب کره و کمی آلبالو ترکیب می کنم.

برای دسر: مورد علاقه من کیک یزدی است ، یک کیک مافینی سنتی یزد که سبک تر ، نرم تر و روی آن با فراست تهیه شده از زعفران وارداتی ایرانی ، هل و گلبرگ گل رز است. صبور در مورد یخبندان بهشتی گفت: “ما در حال آشفتگی نیستیم.”

یک دسر سرگرم کننده دیگر این است پیراکاک شیرین: پیراشکی رز کاستارد-پیراشکی های خوش طعم پر شده با کاسترد رز ، نان خرما موز خوشمزه و خوشمزه. روی آن را با طعم کارامل تزیین کنید در قسمت پایینی طیف ، باقلوا و کوکی های ایرانی هر دو عالی هستند و بله ، به معنای واقعی کلمه همه موارد ذکر شده باید با چای سیاه ایرانی ترکیب شود.

پیراشکی رز کاستارد

فلش

این منو با گذشت زمان در فضا تغییر می کند. و به زودی آنها قصد دارند یک غذای اساسی دیگر از غذاهای ایرانی را معرفی کنند: ماست.

نسیم اکنون بیشتر وقت خود را در شمال این ایالت می گذراند. صبور می گوید: از مزارع دیدن کنید و شیرهای زیادی با چربی های مختلف امتحان کنید. “ما سخت کار می کنیم تا همه چیز را تا آنجا که می توانیم خوب کنیم.” آنها قصد دارند به تدریج لوازم اصلی با کیفیت بالا را به یخچال های خود اضافه کنند.

نسیم گفت: “من تقریباً 30 سال است که رویای این را می بینم.” وقتی من (به آمریکا) آمدم ، برای هر چیزی که آرزو می کردم خالی بود.

علی افزود: “من فکر می کنم هدف همه کارهای ما این است که فضایی را فراهم کنیم که ایرانیان بتوانند فرهنگ خود را به اشتراک بگذارند.” “من در کالیفرنیای جنوبی بزرگ شدم و هر رستوران ایرانی که رفتم شبیه موزه ای با ستون های غول پیکر بود و وقتی برای اولین بار به سفره آمدم و با نسیم آشنا شدم ، گفتم:” خوب ، این متفاوت است. “یک چیز ما همیشه موافقیم این نگاه جدید و تمیز به غذاهای ایرانی است. این شیوه ای متفاوت برای ارائه بدون همه منگوله ها است. ما فقط یک مکان غذا محور می خواهیم. هدف اینجا هم همین است. ایرانی ها می توانند به اینجا بیایند دوستی بیاور و بگو “این فرهنگ من است” این بخشی از فرهنگ من است. بخشی از حافظه من. “این برای من 99 what کاری است که انجام می دهم.”

داخل کافه سفره

از بسیاری جهات ، کافه سفره تفاوتی با هیچ کافی شاپ یا نانوایی درجه یک ندارد. که ممکن است در شهر نیویورک پیدا کنید و این چیزی است که من را به طور باورنکردنی به عنوان یک ایرانی هیجان زده می کند. ارائه اساسی ترین اجزای غذای ما به شکلی متفکرانه و تصفیه شده. طلاق از حرز فارسی مردم (و بسیاری از فرهنگ های دیگر) تمایل دارند که اغراق کرده و اغراق کنند تا غذای خود احساس “عجیب و غریب” و قابل تشخیص کند. اما به نوعی کمتر از واقعیت

این معنی Saboor “غذا محور” است و به همین دلیل است که اهمیت دارد. این غذا عمیقاً ایرانی است. چند چیز اساسی تر از چای سیاه و نان در غذاهای ایرانی وجود دارد. تعداد کمی از طعم ها بیشتر از گلاب ، هل و زعفران فارسی هستند. سرآشپز علی صبور به عنوان یک مهاجر ایرانی که در آمریکا بزرگ شده است ، درک می کند که نسل جوان ایرانی هوس مکانی شبیه به ما می کند. نمی توانم به شما بگویم که چقدر شاداب است. و به شما اطمینان می دهم که کافه سفره و اکنون سفره یک زیارتگاه ضروری برای ایرانیان و دوستداران فرهنگ ایرانی است. (و نان عالی)

کافه Sofreh در خیابان 252 Varet در بروکلین واقع شده است و آنها در حال ساخت یک رستوران کاملا متفاوت هستند. EYVAL در مجاورت سرآشپز علی صبور منویی را ارائه می دهد که بر اساس پخت زنده علی تهیه شده است. و نسیم منتظر افتتاح EYVAL در اوایل سال 2022 است. به

دیدگاهتان را بنویسید