ساکنان تهران و این ۷ شهر باید بابت آلودگی هوا مالیات بدهند!


یکی از معضلات زیست محیطی آلودگی هوا به ویژه در شهرهای بزرگ است که روز به روز در حال افزایش است و خودروها را می توان یکی از عوامل مهم در این امر برشمرد. به همین دلیل دولت مالیات جدیدی را برای تردد خودروها در شهرهای آلوده وضع کرد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ روز اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپرس به نقل از ایرنا، امروزه خودروها را می توان یک نیاز و معضل اساسی دانست، زیرا باعث آلودگی هوا، آلودگی صوتی، تصادف و… می شود. از آنجایی که یکی از معضلات آلودگی هوا بنزین خودروهای سواری و سوخت های فسیلی اتوبوس ها، کامیون ها و … است و باعث انتشار ذرات معلق و دود و همچنین آلودگی با ازن می شود، هیئت وزیران مصوبه ای را امضا و ابلاغ کرد. در این رابطه.

کدام شهرها باید برای آلودگی هوا مالیات بپردازند؟

کلانشهرهایی مانند تهران، کرج، اصفهان، تبریز، مشهد، اهواز، قم و اراک بر اساس مصوبه هیات وزیران و پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست، شهرهای آلوده محسوب می شوند و به همین دلیل باید سالانه مالیات پرداخت کنند. آلودگی وسایل نقلیه

وسایل نقلیه میزان قابل توجهی آلودگی هایی مانند اکسید نیتروژن، مونوکسید کربن و غیره ایجاد می کنند. و نیمی از اکسیدهای نیتروژن را در هوا آزاد می کند.

آلاینده ها اثرات فوری و طولانی مدت بر محیط زیست می گذارند و همچنین باعث گرم شدن کره زمین، باران اسیدی، مشکلاتی برای سیستم بدن انسان و … می شوند. لازم به ذکر است که مطالعاتی انجام شده است که نشان می دهد آلاینده های اگزوز خودروها اثرات منفی بر بدن انسان دارند.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: