سامسونگ به دنبال استفاده از جادوی فناوری «شکر ویدیویی آیفون» است.


تعیین کمیت تفاوت دقیق کیفیت بین لرزشگیر تصویر با تغییر سنسور و لرزشگیر اپتیکال دشوار است، اما آیفون پروها اخیراً نسبت به رقبای اندرویدی خود که از OIS استفاده می کنند، ویدیوهای بسیار بهتری ضبط می کنند.

با عرضه آیفون ۱۲ پرو مکس دو سال پیش، اپل یک ترفند دوربین جدید به نام “Sensor Shift Image Stabilization” را معرفی کرد که جایگزین فناوری لرزشگیر اپتیکال (OIS) که به طور گسترده در گوشی های هوشمند استفاده می شود، شد.

با الهام از فناوری تثبیت کننده تصویر درون بدن (IBIS) که در دوربین های حرفه ای یافت می شود، لرزشگیر با تغییر حسگر شامل تغییر آرایه سنسور دوربین اصلی برای جبران حرکات دست و لرزش است. از سوی دیگر، لرزشگیر اپتیکال فقط به حرکت مجموعه لنز برای تثبیت عکس ها و فیلم ها نیاز دارد، در حالی که سنسور دوربین ثابت می ماند.

سنسور حرکت نتایج بهتری ارائه می دهد زیرا در جبران عملکرد سریعتر است. از نقطه نظر فنی، تصحیح لرزش در داده های تصویر در محل پردازش (یعنی حسگر) موثرتر از سپردن این کار به عناصر لنز است. در نتیجه، تاری، آرتیفکت حرکتی و نویز کمتری در تصویر نهایی وجود خواهد داشت. تعیین کمیت تفاوت دقیق کیفیت بین لرزشگیر تصویر با تغییر سنسور و لرزشگیر اپتیکال دشوار است، اما آیفون پروها اخیراً نسبت به رقبای اندرویدی خود که از OIS استفاده می کنند، ویدیوهای بسیار بهتری ضبط می کنند.

سامسونگ به دنبال استفاده از جادوی فناوری است

به نظر می رسد که سامسونگ بالاخره این فناوری لرزشگیر تصویر را با تغییر سنسور روی گوشی های خود آزمایش خواهد کرد. این شرکت یک درخواست ثبت اختراع به سازمان جهانی مالکیت معنوی ارائه کرده است که جزئیات یک سیستم دوربین شامل مجموعه‌ای از حسگرهای متحرک را ارائه می‌کند، که اساساً مشابه رویکرد فناوری تثبیت‌کننده تصویر با تغییر حسگر موجود در آیفون‌ها است.

در درخواست ثبت اختراع سامسونگ به “مجموعه تثبیت کننده تصویر که شامل یک بستر اولیه و یک عضو متحرک که شامل یک سنسور تصویر است” اشاره شده است. با این حال، این فقط یک مورد است، به این معنی که ممکن است مدتی طول بکشد تا این فناوری در یک گوشی هوشمند تجاری تجاری سامسونگ ظاهر شود. اما طبق برخی شایعات، سامسونگ مدتی است که در حال آزمایش آن است.

منبع: SlashGir