سامانه بارشی در شرق کشور / وزش باد در اکثر استان ها – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۲۲ آبان) سامانه بارشی در شرق کشور فعال است و به تدریج از مرزهای شرقی خارج می شود.

بر این اساس امروز در جنوب استان های بوشهر، فارس، در برخی مناطق هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، شرق یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهد بود.

بر اساس اعلام مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی، در سواحل شرقی دریای خزر هوای ابری و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

روز شنبه (۲۳ آبان ماه) با گذر امواج جوی متوسط ​​از شمال شرق کشور، وزش باد و باران پراکنده در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان و تپه های البرز شرقی و همچنین در استان های خراسان شمالی رخ می دهد. ارتفاعات هرمزگان، کرمان و شمال استان سیستان و بلوچستان.

روز یکشنبه (۲۴ آبان ماه) در شرق کشور بارش پراکنده باران و وزش باد پیش بینی می شود و به تدریج با وزش باد شمالی بر روی دریای خزر، بارش همراه با وزش باد و کاهش نسبی دما آغاز می شود. در شرق اردبیل، گیلان و مازندران و دریای خزر مواج می شود.

بر اساس گزارش مرکز پیش بینی و مدیریت بحران کشور، روز دوشنبه (۲۵ آبان) رگبار پراکنده باران و وزش باد در جنوب سیستان و بلوچستان و در شرق هرمزگان رخ می دهد و بارش ها در این شهرستان تشدید می شود. سواحل شمالی و با عبور متناوب امواج سطح متوسط ​​از کمربند در شمال کشور، در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی در ارتفاعات بارش باران و برف پیش بینی می شود.

روز سه شنبه (۲۶ آبان) در شمال غرب گیلان، تپه های زاگرس در غرب و ارتفاعات البرز جنوبی در قزوین و آبرانکی البرز رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. همچنین روزهای شنبه و یکشنبه در شرق خلیج فارس مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا (۲۳ آبان) کمی ابری تا نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر ۲۰ درجه سانتیگراد و یکشنبه (۱۵ آبان) صاف و مه محلی و گاهی اوقات وزش باد. . وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداکثر دما ۲۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ آبان) بندرعباس با دمای ۳۰ و ۳۱ درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان و شهرکرد با دمای ۱- و ۳ درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان است.