سازمان ملل متحد نگران شکنجه در زندان های سری امارات در یمن است


به گزارش خبرگزاری فارس، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از ارتکاب جنایات مربوط به شکنجه توسط نیروهای اماراتی در یمن ابراز نگرانی کرد و خواستار حذف – خشونت اجتماعی از این کشور شد.

به گزارش سایت شبکهالمیادینکمیساریای عالی حقوق بشر نسبت به شکنجه و بدرفتاری توسط نیروهای مسلح امارات، سرویس های امنیتی دولتی و گروه های مسلح غیردولتی در یمن ابراز نگرانی کرد.

این کمیسر با اشاره به دخالت امارات متحده عربی در درگیری های یمن، مسئولیت ویژه ای را برای تحقیق و تعقیب در رابطه با جرایم شکنجه و بدرفتاری محول کرد و خواستار روند مناسبی شد که از طریق آن عدالت برای یمن برقرار شود. قربانیان اعدام و عدالت برای وضعیت آنها رعایت می شود.

کمیسر حقوق بشر از دولت امارات خواست تا با تصویب قوانین جدید و سازماندهی کمپین های آگاهی بخشی، تلاش های خود را برای پایان دادن به خشونت اجتماعی و سایر اعمال مضر افزایش دهد.

روزنامه فرانسوی “لوموند” در گزارشی در سال ۲۰۱۹ فاش کرد که امارات در پایگاه های نظامی خود در یمن زندان های مخفی ساخته است. این روزنامه افزود که زندان های امارات در اواسط سال ۲۰۱۷ در نزدیکی یکی از میادین گازی در جنوب یمن افتتاح شد.

خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس» در گزارش دیگری در ژوئن ۲۰۱۸ اعلام کرد که صدها زندانی یمنی در زندانی مخفی در جنوب یمن توسط مقامات اماراتی مورد شکنجه و آزار جنسی قرار گرفتند. این گزارش حاکی از وجود حداقل ۱۸ زندان مخفی است که در آن زندانیان تحت نظارت نیروهای آمریکایی و دولت امارات مورد شکنجه قرار می گیرند.

انتهای پیام/ص
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید