ساخت ۸۰۰ واحد مسکونی در منطقه ۱۸ تهران


به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، منوچهر حبیبی در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت ۳ هزار واحد مسکونی قرارگاه جهادی تأمین مسکن شهر، شهردار تهران و رئیس کل مسکن انقلاب اسلامی حضور یافتند. پایه. معاون شهرسازی و معماری شهردار، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری گفت: آنچه در شرایط کنونی دغدغه واقعی مسئولان نظام است، تولید مسکن است.

وی تولید منازل را امری پرهزینه دانست و ادامه داد: اما با تلاش مسئولان می توان این کار را انجام داد.

مدیرعامل شرکت محیط زیست ادامه داد: امروز با تلاش جدی ۲ تشکل اجتماعی مردمی شهرداری تهران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، طرح های مورد نیاز در این حوزه در حال انجام و اجراست تا در نهایت مشکل مسکن حل شود. .

وی با اشاره به اینکه عزم شهرداری و بنیاد مسکن برای کمک به دولت مردم ستودنی است، گفت: ساخت این خانه ها در مناطق کمتر توسعه یافته پیش بینی شده است که جا دارد از شهردار تهران و مدیر عامل شرکت تشکر کنم. بنیاد مسکن .

حبیبی با بیان اینکه این شرکت ایجاد محیط زیربنایی است که دارای ۵ شرکت است که کار خانه های تولیدی را انجام می دهند، تصریح کرد: این شرکت در حال توسعه است. وی یادآور شد: در حال حاضر نزدیک به پنج هزار واحد در این شرکت در حال تردد است که از ۱۵ تا ۹۰ درصد در حال حرکت است.

مدیرعامل شرکت محیط زیست با اشاره به اینکه ظرفیت شرکت محیط زیست ۲ برابر این مجموعه است، تاکید کرد: این مجموعه آماده همکاری با شهرداری تهران در کار تولید مسکن است.

وی ادامه داد: این شرکت مانند بخش خصوصی در زمینه اجرا فعالیت می کند و از نظر سرعت اجرا، مدیریت زمان و کیفیت پروژه با دستورالعمل ها برابری می کند.

حبیبی افزود: این شرکت دارای مجوز تولید انبوه است. پروژه ای بالغ بر ۲ هزار واحد هم اکنون در محله شهید رجایی در حال اجراست و با مشارکت سازمان نوسازی شهر تهران و شرکت خانه گستر، ۸۰۰ واحد در فاز اول و ۱۲۰۰ واحد در فاز دوم ساخته می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه ساخت خانه تنها هدف پروژه امروز نیست، گفت: فاز اول این پروژه در زمینی به مساحت ۴۵ متر مربع ساخته می شود و فضاهای آموزشی و فرهنگی در این پروژه در نظر گرفته شد. بر این اساس ۲۴۰۰ متر مربع فضای تجاری، ۱۰۰۰ متر مربع فضای فرهنگی و ۲۵۰۰ متر مربع فضای آموزشی در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد این پروژه سهم شهرداری تهران و ۶۰ درصد سهم بنیاد مسکن است، یادآور شد: طبق برنامه ریزی های انجام شده فاز اول این پروژه در مدت ۳۶ ماه به اتمام می رسد.

حبیبی یادآور شد: فاز دوم در زمینی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع اجرا می شود. مقدمات و جلساتی با سازمان نوسازی انجام شده و امکان اجرای فاز دوم همزمان با فاز اول وجود دارد.

مدیر عامل دست محیط زیست تاکید کرد: همچنین در راستای ساماندهی اطراف حرم عبدالعظیم حسنی قراردادی برای سازمان نفرآباد منعقد شد که انشالله به زودی با حضور شهردار تهران

وی در پایان سخنان خود با اشاره به مراحل اجرایی پروژه های قبلی تاکید کرد: ۴ ماه پیش دو پروژه راه اندازی شد و دو پروژه فعال و در مرحله فونداسیون و در حال اجراست.
انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید