زلنسکی از تصرف برخی مناطق در جنوب و شرق اوکراین خبر داد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، “ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که ارتش این کشور موفق شد سه شهر جنوب و شرق را تصرف و آزاد کند.

زلینسکی وی در همین رابطه اعلام کرد که نیروهای ارتش اوکراین دو شهر در جنوب و شهر سوم در شرق این کشور را آزاد کردند. آن ها هستند.

رئیس‌جمهور اوکراین اما به طور دقیق اشاره نکرد که این مناطق در کجا واقع شده‌اند و هیچ جدول زمانی درباره روند آزادسازی این مناطق ارائه نکرد و تنها اعلام کرد که گزارش‌های خوبی از فرماندهان نظامی و رئیس اطلاعات خود در این دیدار دریافت کرده است. یکشنبه.

همزمان”کریلو تیموشنکومعاون دفتر رئیس جمهور اوکراین تصویری از سربازان این کشور در حال برافراشتن پرچم کشور خود بر فراز روستایی را منتشر کرد که وی آن را مکانی در منطقه جنوبی اعلام کرد که کانون اصلی حملات است. . تیموشنکو در یک محل هزینه باکی او روی عکس سه سرباز نوشت: وازوکوپلیا. منطقه خرسون.اوکراین، امروز

ارتش اوکراین هفته گذشته یک ضد حمله با هدف تصرف مناطق جنوب به ویژه این منطقه آغاز کرد احمق تر که روسیه در اوایل درگیری به آن دست یافته بود.

بیانیه زلینسکی یک روز بعد، او به اروپایی‌ها هشدار داد که روسیه آماده می‌شود تا در ماه‌های سرد زمستانی که در پیش است، ضربه قاطعی به نیازهای انرژی اروپا وارد کند. میزبان. برخی از تحلیلگران می گویند کمبود انرژی و افزایش هزینه های زندگی با نزدیک شدن به فصل زمستان در کشورهای غربی و اروپایی، خطر کاهش حمایت غرب از کیف را به همراه دارد، زیرا دولت های اروپایی تلاش می کنند با جمعیت ناراضی خود مقابله کنند.

از هفته گذشته، انتقال گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله نورد استریم ۱ زیرا آنچه مسکو به عنوان تعمیرات فنی اعلام کرد، متوقف شده است.