ریاض ۸ فرد و ۱۱ نهاد یمنی را به فهرست تروریست های خود اضافه کرده است


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سازمان امنیتی عربستان سعودی روز سه شنبه مدعی شد که چندین فرد و گروه را در فهرست تروریستی خود قرار داده است.

شبکه خبری العربیه گزارش داد که سازمان امنیتی عربستان سعودی روز سه شنبه هشت فرد و ۱۱ سازمان را در لیست تروریستی قرار داد. ریاض مدعی است که این افراد و سازمان ها از انصارالله در یمن حمایت می کنند.

این سازمان ضمن ادعای وابستگی انصارالله به ایران و حمایت از این جنبش و همچنین جرایم به اصطلاح تروریستی، مدعی شد که این حکم بر اساس بیانیه وزارت کشور عربستان صادر شده است که انصارالله را به عنوان گروه تروریستی معرفی کرده است.

به گفته این آژانس سعودی، ریاض قصد دارد از این اقدامات برای جلوگیری از نفوذ انصارالله و هدف قرار دادن مهم ترین افراد و سازمان هایی که از این گروه حمایت مالی می کنند، استفاده کند. عربستان بدون اشاره به جنایات خود در یمن مدعی است که اقدامات انصارالله منافع یمن را به خطر می اندازد.

بر اساس مقررات مبارزه با جرایم تروریستی و تامین مالی آن در عربستان سعودی، هر فردی که در این کشور به حمایت از تروریسم متهم شود، تمامی دارایی ها و دارایی های وی مسدود می شود.

این تقاضا در حالی مطرح می شود که عربستان سعودی، همراه با ایالات متحده، حامی اصلی تروریسم در خاورمیانه و سراسر جهان است.

ریاض افراد زیر را در لیست تروریستی خود قرار داده است: «صالح بن محمد بن حمد بن شجاع»، «نبیل بن عبدالله بن علی الوزیر»، «اسماعیل بن ابراهیم وزیر»، «قصی بن ابراهیم الوزیر»، علی بن ناصر قرش «زید بن علی بن یحیی شرفی»، عبدالله بن ابکر عبدالباری و صدام بن احمد بن محمد فقیه. همه این افراد شهروندان یمن هستند.

سازمان هایی که عربستان سعودی در لیست تروریست های خود قرار داده است عبارتند از: شرکت بازرگانی و نفت سام اویل، موسسه بازرگانی الزهرا از شرکت های الیمن الایمان و الذهب الاسود، شرکت واردکننده فرآورده های نفتی سوخت، سلم. شرکت تجارت جاده ای، شرکت خدمات شرکت نفت ابکار، شرکت صنایع نفت الفقیه، شرکت بین المللی دخانیات صبا، شرکت اویل پرایم، شرکت بازرگانی ابوت یمن و شرکت سحری. مقر این شرکت ها و موسسات در یمن قرار دارد.

در همین راستا، کشورهای عضو «مرکز مبارزه با تأمین مالی تروریسم» که عربستان سعودی نیز عضو آن است، هفته گذشته نام ۱۳ فرد و سه گروه را در فهرست «تروریست‌ها» قرار دادند. نام سه نفر از افراد مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این لیست دیده می شود. دو نفر از آنها اتباع ایران و بقیه لبنانی هستند (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/.
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید