رژیم کتوژنیک چیست؟ اجزای مهم رژیم کتوژنیک


رژیم کتوژنیک یک روش کم چرب و پرچرب برای کاهش وزن است. در این مقاله مزایا و معایب این نوع غذا را بررسی می کنیم.

رژیم کتوژنیک چیست؟

محدود کردن رژیم های چربی و افزایش مصرف چربی منجر به کتوز می شود. این یک شرط است که بدن از چربی استفاده می کند نه چربی برای مصرف انرژی. با این حال ، رعایت رژیم کتوژنیک بدون نظر پزشک ضروری نیست یا برای برخی از افراد خطری ایجاد می کند.

رژیم کتوژنیک

مشکلات رژیم کتوژنیک و راههای جلوگیری از آن

فرد مبتلا به بیماری مرتبط با کتو تشخیص داده می شود

در رژیم کتو ، مصرف چربی بدن در طول روز معمولاً کمتر از 50 گرم است. به همین دلیل بدن شوکه شد. باعث عفونت شبیه آنفولانزا در بدن می شود. علائم شامل سردرد ، سرگیجه ، خستگی ، سرگیجه و زخم است. برخی از این علائم در اثر کمبود آب در بدن و تعادل الکتریکی ایجاد شده توسط رژیم کتو در بدن ایجاد می شود. این علائم ممکن است پس از چند هفته پیشرفت کنند. بنابراین ، شما باید مقدار زیادی آب بنوشید و غذاهای غنی از سدیم ، پتاسیم و سایر الکترولیت ها بخورید.

این نوع رژیم غذایی ممکن است به کلیه ها فشار وارد کند

غذاهای پرچرب حیوانی مانند تخم مرغ ، گوشت ، پنیر و … بخشی از رژیم کتو هستند زیرا حاوی چربی نیستند. پرخوری این غذاها در نهایت منجر به ایجاد سنگ قلب می شود. به دلیل مصرف زیاد مواد آلی خون و اسید ادرار را افزایش می دهد. به همین دلیل ، کلسیم در بارداری افزایش می یابد. علاوه بر این ، باید توجه داشته باشید که بیماران کلیوی نباید از رژیم کتوژنیک برای کاهش وزن استفاده کنند. کلیه های ضعیف نمی توانند قند آب را از بین ببرند.

مشکلات احتمالی تنفسی و تغییرات در باکتری های معده ما

با از دست دادن چربی بدن ، تب نیازهای روز مختل می شود. فیبر مورد نیاز بدن توسط غذاهای پرچرب مانند میوه ها و سبزیجات تأمین می شود که در این رژیم به طور کامل حذف می شوند. به همین دلیل رژیم کتو می تواند معده و زخم ها را تمیز کند.

رژیم کتوژنیک باعث کاهش مواد مغذی در بدن می شود

به دلیل محدودیت مواد مغذی ، ویتامین ها و مواد معدنی در بدن کاهش می یابد. در برخی مطالعات ، رژیم کتو فاقد عناصری مانند کلسیم ، ویتامین D ، منیزیم و فسفر است. با گذشت زمان ، این اختلالات ظاهر می شوند و اثرات نامطلوبی خواهند داشت. به همین دلیل است که باید مکمل های حاوی امگا 3 ، ویتامین B ، C و E مصرف شود.

رژیم کتوژنیک

شکر پوست کامل

زیرا قند خون از طریق قندها تأمین می شود. اگر از مردم شما رژیم کتوژنیک آزمایش خون را رعایت کنید. کمبود هموگلوبین واضح است. افراد مبتلا به دیابت نوع 1 اغلب هموگلوبین کمتری نسبت به سایرین دارند. رعایت رژیم کتو برای افراد دیابتی بسیار خطرناک است که می تواند منجر به کما شود. به همین دلیل ، تمام رژیم های غذایی باید زیر نظر پزشک انجام شود تا عناصر موجود در بدن عاری از سطوح بالا و پایین باشد. اگر دکتر می تواند رژیم کتوژنیک دیابتی را درمان کنید و علائم او را بهبود بخشید.

رژیم کتو استخوان های سالم را مختل می کند

تحلیل استخوان به دلیل کمبود مواد معدنی. بنابراین احتمال شکستگی استخوان ها افزایش می یابد.

نیازی به تماس با پزشک نیست

در خاتمه ، باید توجه داشت که کسانی که از بیماری های اساسی یا بیماری هایی مانند بیماری کلیوی ، بیماری قلبی ، مغز استخوان و دیابت رنج می برند ، حتماً قبل از تهیه هر وعده غذایی با متخصص تغذیه تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید