رژیم غذایی و پروتکل بودویگ می تواند سرطان و سایر بیماری ها را متوقف کند

بسیاری از ما شنیده‌ایم که برخی غذاها می‌توانند به سالم‌تر شدن ما کمک کنند، اما آیا می‌دانستید که غذاهای مناسب می‌توانند به بدن در از بین بردن سرطان و سایر بیماری‌ها مانند دیابت، آسم و آرتریت کمک کنند؟ سال هاست که هزاران نفر با پیروی از یک رژیم غذایی خاص و سرشار از تغذیه سالم، این بیماری ها را متوقف کرده اند.

این رژیم غذایی توسط دکتر جوانا بودویگ، بیوشیمیست، نامزد جایزه نوبل و پزشک بهداشت که بین سال های ۱۹۵۲ تا ۲۰۰۲ با بیماران در آلمان کار می کرد، ایجاد شد. در آن زمان، مردم از سراسر جهان از انواع مختلف سرطان رنج می بردند. ، با این زن فوق العاده آشنا شوید. او شروع به پیروی از رژیم غذایی و پروتکل کلی خود کرد و در عرض سه یا چهار ماه، اکثر آنها سالم شدند.

در پایان، آنها پزشکان خود را گیج کردند که به آنها گفتند باید شیمی درمانی، پرتودرمانی یا عمل جراحی انجام دهند، یا به آنها گفتند که دیگر نمی توان برای آنها انجام داد و فقط هفته ها به آنها فرصت زنده ماندن دادند، آزمایش مجدد دادند و آنها را عاری از سرطان اعلام کردند. دکتر بودویگ می نویسد که میزان موفقیت او با بیماران سرطانی بیش از ۹۰ درصد است.

چگونه میتواند باشد؟ محققان ثابت کرده اند که بسیاری از غذاها با سرطان مبارزه می کنند و باعث سلامتی می شوند. این غذاها می توانند نحوه عملکرد سلول ها را در بدن ما تغییر دهند. تیم بایرز، اپیدمیولوژیست، که رابطه بین رژیم غذایی و بیماری های مزمن را در این مراکز مطالعه می کند، گفت که شماره ۱۹۹۴ بولتن سلامت هاروارد شامل موارد زیر است: کنترل و پیشگیری از بیماری در آتلانتا. به طور کلی، حداقل ۲۰۰ مطالعه اپیدمیولوژیک از سراسر جهان ارتباط بین رژیم غذایی غنی از گیاهان و کاهش خطر ابتلا به بسیاری از انواع تومورها را یافته است.

اپیدمیولوژیست سرطان جان دی. پاتر از مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون در سیاتل، “ما در حال کشف تعداد زیادی از مواد فعال زیستی در غذاهای گیاهی هستیم.” … “به نظر می رسد این ترکیبات با هر مرحله از فرآیند سرطان تعامل دارند، اغلب آن را کند می کنند، متوقف می کنند، یا معکوس می کنند…” بله، او گفت، مواد موجود در غذاهای گیاهی می توانند سرطان را متوقف یا معکوس کنند.

یکی از اجزای ضروری رژیم بودویگ خوردن غذاهایی است که مواد مغذی را فراهم می کند که به سلول ها در جذب اکسیژن کمک می کند. دکتر اتو واربورگ در سال ۱۹۳۱ به دلیل کشف این موضوع که وقتی سلول ها نتوانند اکسیژن جذب کنند، سرطان ایجاد می شود، جایزه نوبل را دریافت کرد. دکتر بودویگ بر اساس این دانش ساخته شد و اولین کسی بود که رژیم غذایی و پروتکلی را ایجاد کرد که سلول ها را به عملکرد طبیعی خود باز می گرداند.

برنامه او چربی ها و غذاهای مضر را از رژیم غذایی حذف می کند و آنها را با غذاهای شفابخش و اسیدهای چرب ضروری جایگزین می کند. او علاوه بر رژیم غذایی، بر فواید نور خورشید و کاهش استرس تاکید کرد.

در قلب رژیم غذایی بودویگ روغن بذر کتان مایع فشرده سرد مخلوط با پنیر یا کوارک است. دکتر بودویگ کشف کرد که وقتی این دو غذا با هم ترکیب می‌شوند، اجزای پروتئین سولفوریک موجود در پنیر، مانند سیستئین، به روغن متصل می‌شوند و باعث می‌شوند که آن را در آب محلول‌تر کرده و هضم و متابولیسم آن را آسان‌تر کند. بنابراین، اسیدهای چرب ضروری و الکترون‌های بیشتری در روغن بذر کتان بسیار اشباع شده به سلول‌ها می‌رسند و می‌توانند اثر درمانی بر روی غشای سلولی که مواد سرطان‌زا به خود می‌چسبند، داشته باشند. غشای هر سلول از لیپیدها ساخته شده است. روغن بذر کتان می تواند پوشش خارجی مهم سلول ها را که برای عملکرد و تقسیم سلولی ضروری هستند، بهبود بخشد.

علاوه بر ترکیب روغن بذر کتان و پنیر دلمه که می‌توان با افزودن میوه‌ها و طعم‌های طبیعی به دستور العمل‌های خوشمزه تبدیل کرد، رژیم غذایی شامل دانه‌های کتان تازه آسیاب شده، سالم‌ترین میوه‌ها و سبزیجات تازه، آب‌میوه‌ها، غلات، لوبیا، سیب‌زمینی و خام آجیل و ادویه جات.

من به عنوان مدیر یک گروه بحث بزرگ در بودویگ، به صدها سوال پاسخ داده ام و با بسیاری از افرادی که بر سرطان غلبه کرده اند کار کرده ام. به عنوان مثال، زمانی که پیتر به سرطان کبد تشخیص داده شد، تنها چند ماه زنده ماند. او دو تومور داشت که به طور پیوسته در حال رشد بودند. او درمان معمولی را رد کرد و پروتکل بودویگ را آغاز کرد. هنگامی که او روی تمام بخش های برنامه در برنامه روزانه خود کار کرد، تومورها شروع به کوچک شدن کردند و در عرض سه ماه نادیده گرفته شدند. پس از یک سال و نیم او هنوز از سرطان عاری است. دکترش تعجب کرده.

جانیس مبتلا به سرطان سینه با متاستاز در استخوان های ستون فقراتش بود. دست هایش آنقدر متورم شده بود که نمی توانست آنها را کاملا بلند کند. او پروتکل بودویگ را بر درمان سنتی انتخاب کرد. پس از چند ماه، بازوهای او به حالت عادی برگشتند و سرطان از بین رفت. او اکنون زندگی بسیار فعالی دارد.

یک مرد مبتلا به مولتیپل میلوما بود و تحت تمام درمان های ارائه شده توسط یک کلینیک بزرگ ایالات متحده قرار گرفت. پس از یک سال عوارض جانبی وحشتناک شیمی درمانی، پرتودرمانی و غیره، پزشکان او گفتند که او تنها هفته ها زنده مانده است. سپس همسرش نقشه بودویگ را پیدا کرد و آن را شروع کرد. او به آرامی بهبود یافت و پس از شش ماه پزشکان او را عاری از سرطان اعلام کردند.

زمانی که به یک بیمار سرطان پروستات در سن ۶۹ سالگی تشخیص داده شد شش ماه زنده ماند.

تجربیات واقعی زیادی مانند این از افراد مبتلا به انواع مختلف سرطان، آرتریت، آسم یا دیابت و همچنین سایر بیماری ها وجود دارد. رژیم غذایی و پروتکل بودویگ می تواند به مقابله با بیماری و همچنین پیشگیری از بیماری از طریق تغذیه سالم و سبک زندگی کمک کند. این اطلاعاتی است که زندگی را تغییر می دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر