رژیم غذایی رایج درمان اسیدهای چرب


همه ما در زندگی خود با افرادی روبرو شده ایم که ممکن است کالری بیشتری از مقدار مصرفی ما در یک روز داشته باشند اما وزن خود را افزایش نداده اند. دلیل این تفاوت در سالهای اخیر به دلیل پیشرفت در ژنتیک مشخص شده است. عوامل ژنتیکی و ارثی نقش بسیار مهمی در متابولیسم و ​​ظاهر آن دارند. به همین دلیل است که ایده یک رژیم غذایی برای همه فراموش شده است و شیوه جدید پزشکان و متخصصان تغذیه بر اساس ویژگی های فردی ، ژنتیک و شیوه زندگی برای هر فرد رژیم های منحصر به فردی را برنامه ریزی می کنند.

رژیم جنسیتی چیست؟

رژیم خنثی جنسیتی چیست؟

با توجه به پیشرفت های علم و همچنین گسترش دانش و اطلاعات بشری در مورد جنسیت های مختلف و عملکرد آنها ، اکنون می توان با مطالعه اطلاعات موجود در DNA هر فرد ، مناسب بودن زندگی و عادات غذایی را توصیف کرد. رژیم ژنتیکی به معنای پیروی از رژیم های غذایی خاص بر اساس ژنتیک و متابولیسم بدن است.

در این رژیم ، قوانین کلی در مورد مصرف چربی ها ، چربی های بدن ، ویتامین ها و سایر مواد مغذی با توجه به نوع ژن های زنده و حساسیت بدن به غذاهای مختلف (به عنوان مثال گلوتن و لاکتوز) تنظیم شده است.

مطالعه بریا: جدیدترین آن مطالعه کاهش وزن است

متناسب با جنسیت شما غذا بخورید

مصرف یک وعده غذایی توسط افراد مختلف نتایج متفاوتی را نشان می دهد. به عبارت دیگر ، هیچ رژیم غذایی برای همه نتایج یکسانی ندارد.

دلیل این تفاوت ژن های موجود در بدن هر فرد است. آنچه ما را متمایز می کند ، نسب بدن است. این مبنای ژنتیکی بسیاری از رفتارهای سلول های بدن از جمله متابولیسم را تعیین می کند.

دانستن این ژن اساسی به ما کمک می کند تا با اصل و نسب بالقوه خود آشنا شویم و عادات و شیوه زندگی مناسب خود را ایجاد کنیم. یکی از م waysثرترین راه ها برای رهایی از چاقی ، رعایت رژیم بر اساس ژنتیک منحصر به فرد بدن است.

با انجام یک آزمایش ساده جنسیتی ، می توانید به راحتی فعالیت ژن های چربی و کاهش وزن را در بدن خود تشخیص دهید و سپس رژیم غذایی خود را با توجه به فعالیت این ژن ها طراحی کنید. برای دریافت وعده های غذایی منظم می توانید از متخصص تغذیه و پزشک کمک بگیرید. این رژیم بر اساس ویژگی های فردی شما است و می تواند بهترین کیفیت را برای شما به ارمغان آورد.
آیا رژیم ژنتیکی و رژیم متابولیک یکسان هستند؟ کلیک

چاقی چیست؟

یکی از مهمترین علل چاقی در افراد مختلف ، محرک ژنتیکی است. به عنوان مثال ، دو نفر که رژیم غذایی یکسانی دارند و از سطح ورزش یکسانی برخوردارند ، ممکن است تیپ بدنی بسیار متفاوتی داشته باشند.

دلیل این تفاوت این است که داشتن بیش از حد چربی در هر فرد بخشی از اندازه و کمبود انرژی را در هر فرد کنترل می کند. اندازه این ژن ها در بدن احساس گرسنگی را در افراد تحریک می کند و آنها را به خوردن غذای بیشتر دعوت می کند. افزایش کالری در نهایت منجر به چاقی در این گروه از افراد می شود. ژن های بزرگ یک نقص ژنتیکی نادر در برخی افراد است که از بدو تولد در افراد وجود دارد.

اندازه بیش از حد معمولاً از یکی از والدین به ارث می رسد. با فرض اینکه شاخص توده بدنی بیش از 30 باشد ، احتمال اینکه کودک از نظر ژنتیکی چاق باشد بیشتر است. معروف ترین چربی برای چاقی ، لپتین است که با افزایش عطش گرسنگی و کاهش عادات غذایی معمول ، کالری دریافتی را در انسان افزایش می دهد. همچنین می توانید با داشتن رژیم غذایی متعادل مصرف چربی را کمی بیشتر کنترل کنید.

این ژن همچنین با افزایش تمایل افراد به بیقراری ، ذخیره انرژی و چربی را در بدن افزایش می دهد و در نهایت باعث چاقی در افراد می شود. خوشبختانه چاقی قابل درمان است.

با بهبود کیفیت زندگی می توان اثرات مضر اسیدهای چرب بر بدن را کاهش داد. افزایش ورزش ، پیروی از رژیم غذایی سالم و همچنین مدیریت استرس و اضطراب از جمله مشکلاتی است که می تواند در این شرایط به شما کمک کند.

بیشتر بخوانید: قرص های کاهش وزن

غذای سنتی

کمی رژیم متعادل

پس از آزمایش ژنتیکی و تأیید ژن های زنده ، متخصص تغذیه یا پزشک رژیم غذایی خاصی را ایجاد می کند. به عنوان مثال ، اگر در حین آزمایش امکان انتخاب فرد حساس به مناطق چربی و چربی وجود داشته باشد.

اگر به نظر برسد که فعالیت های چربی در بدن بیمار قادر به جذب چربی ، قند و ترشح انسولین نیست ، رژیم متعادل با مقدار کمی چربی در دستور کار قرار می گیرد. با بررسی نتایج این آزمایشات ، آلرژی غذایی مانند قرار گرفتن در معرض لاکتوز یا گلوتن و میزان دقت آن مشخص می شود.

بسته به نتایج آزمایش ، رژیم سلیاک با استفاده از شیر سویا ممکن است در دستور کار قرار گیرد. آزمایش ژنتیکی نیاز بدن به انواع مختلف ویتامین ها ، چربی ها و مواد محافظ را تعیین می کند.

بر اساس این نتایج ، رژیم غذایی برای هر فرد تنظیم می شود تا از کاهش وزن ، سلامت عمومی بدن ، دندان ها ، پوست و مو اطمینان حاصل کند. همچنین ، پیروی از این رژیم می تواند احتمال بیماری های جدی تر را در آینده پیش بینی کرده و احتمال وقوع آنها را کاهش دهد.

بدیهی است که مصرف غذاهای بر اساس نیاز بدن شما در کاهش وزن موثرتر خواهد بود.

برای مطالعه: در خانه ورزش کنید تا شکم و باسن شل شود

درمان اسیدهای چرب

حدود صد نوع ژن در بدن انسان وجود دارد که می تواند به طور مستقیم یا غیر مستقیم اندازه را کنترل کند. عوامل محیطی و عادات انسانی مهمترین محرک ژنهای چاقی هستند.

قرار گرفتن در معرض بوی بوی غذاها ، دیدن آنها ، دسترسی سریع و آسان به غذا ، اضطراب و نگرانی ، عدم فعالیت بدنی کافی و غذا خوردن در محیط های مختلف از عوامل مهمی است که بیش از حد در ژن های چاقی مutedثر است. کمک به دیگران.

روشهای تقویت

روشهای تقویت

علاوه بر رعایت ژنتیک رژیم غذایی ، رعایت چند نکته کلی می تواند به کاهش خطر چاقی کمک کند:
مصرف پروتئین: مصرف پروتئین باعث کاهش اشتها و احساس گرسنگی در طولانی مدت می شود. این به دلیل آزاد شدن کند پروتئین ها در بدن است. بنابراین ، مصرف بیش از حد پروتئین ، مانند تخم مرغ و گوشت ، می تواند به کاهش اثرات چربی اضافی کمک کند.

• مصرف قهوه: مصرف قهوه می تواند چربی بدن را افزایش داده و بنابراین کالری بیشتری نسبت به شما بسوزاند. از سوی دیگر ، مطالعات نشان می دهد که هر فنجان قهوه (حتی شکر و شیر) حدود 63 کالری دارد. در حالی که سایر نوشیدنی های مورد علاقه در لیست قهوه خانه ها 4 برابر کالری بیشتری به بدن شما می افزایند. دوری از نوشیدنی های دیگر و نوشیدن مقدار زیادی قهوه می تواند به کاهش وزن زیادی کمک کند.

حفظ رژیم متعادل: با توجه به تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن شما از نظر هرم غذایی و همچنین “خوردن” وعده های غذایی مختلف در زمان های خاص ، محدودیت دیگری به شما در کاهش وزن و تنظیم میزان مصرف چربی کمک می کند. ساعت بدن خود را از نزدیک ببینید و سعی کنید صبح زود غذا بخورید. این به بدن شما کمک می کند متابولیسم خود را تنظیم کند و از دست دادن پوست سریعتر اتفاق می افتد.

مصرف چای: مصرف چای در طول روز می تواند به تنظیم سیستم ایمنی بدن کمک کند. مصرف این چای می تواند به تنظیم قند خون و احساس گرسنگی کمک کرده و وسوسه های ناشی از چاقی را کاهش دهد.

درمان بیماریهای ژنتیکی عفونی

درمان بیماریهای ژنتیکی عفونی

تا کنون در مورد ژن هایی که در چاقی مفید هستند صحبت کردیم ، اما شاید جالب باشد بدانید که ژن ها می توانند نقش مهمی در کاهش وزن داشته باشند.

آزمایش ژنتیک می تواند ژن هایی را که باعث کاهش وزن می شوند شناسایی کند و سپس می توانید با تغییر رژیم غذایی و شیوه زندگی خود تحت نظر پزشک و متخصص ، کاهش وزن خود را درمان کنید. استفاده از رژیم غذایی متعادل بر اساس ژنتیک می تواند کالری بیشتری را دریافت کند.

ورزش برای عضله سازی ، خواب بهتر و مصرف پروتئین اضافی نیز می تواند در درمان ژن های افزایش وزن مثر باشد.

خلاصه جلسه:

با توجه به پیشرفت علم و افزایش دقت در بسیاری از مدل ها ، امروزه می توان ویژگی های اساسی افراد را به طور دقیق تعیین کرد. این دانش ، همراه با پیش بینی دقیق رفتار ژن ها در بدن ، به پزشکان کمک می کند اندازه و ضخامت سلول ها را که معمولاً در بدو تولد به دست می آیند ، تشخیص داده و درمان کنند.

پس از تجزیه و تحلیل ژنتیکی ، مشخص می شود که ژن ها شناسایی می شوند و رژیم ژنتیک برای هر فرد با توجه به نوع خلق و خو و رفتار آنها تنظیم می شود. اگرچه مزیت اصلی این رژیم جدید کاهش یا افزایش وزن در افراد است ، اما می توان از آن برای ایجاد یک سبک زندگی سالم و کاهش خطر بیماری های جدی استفاده کرد.

رژیم های غذایی که توسط متخصصان تغذیه و پزشکان ایجاد می شود بر اساس ویژگی های فردی ، نوع بدن آنها و شیوه زندگی است.

دیدگاهتان را بنویسید