روغن پالم چیست؟ آیا از خطرات روغن پالم اطلاع دارید؟


روغن پالم چیست؟ آیا از خطرات روغن پالم اطلاع دارید؟

روغن پالم ، مانند روغن زیتون یا روغن کانولا ، ممکن است جزء اصلی آشپزخانه شما نباشد. اما محققان در حال بررسی مجدد جوانب مثبت و منفی این روغن گرمسیری هستند که به طور گسترده تولید می شود.

روغن پالم در لیست مزایای بسیاری از محصولات غذایی قرار دارد. اما س theال این است که با توجه به تبلیغات منفی در مورد این روغن ، روغن آن با سایر روغن های پخت و پز چگونه است و آیا آنقدر که متخصصان فکر می کنند برای شما مضر است؟

روغن پالم و مضرات آن

نگاهی گذرا به این روغن مخفی

روغن پالم یکی از پرکاربردترین روغن های گیاهی است و در نیمی از غذاها و محصولات طبیعی از تنقلات گرفته تا لوازم آرایشی یافت می شود.

تولید سوخت از 15 میلیون تن در سال 1995 به 66 میلیون تن در سال 2017 افزایش یافته است. ویژگی های خوب برای بخش غذایی ، سطوح بالای دود و دولت در دمای اتاق.

اگرچه این عوامل مرتبط با نخل برای تولید مواد غذایی صنعتی مفید هستند ، روغن دارای درصد بیشتری از چربی اشباع شده نسبت به سایر چربی های گیاهی است. اگرچه اثرات سوء آن بر سلامتی مورد بحث قرار می گیرد ، اما متاآنالیز افزایش مصرف روغن پالم در 23 کشور جهان ارتباط قابل توجهی با مرگ و میر بیشتر ناشی از بیماری های قلبی پیدا کرده است.

یک مطالعه اخیر دیگر نشان داد که استفاده از روغن پالم فشار خون را افزایش می دهد ، “کلسترول لیپوپروتئین آتروژنیک را کاهش می دهد”. در اوایل سال 2003 ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان خواربار و کشاورزی (FAO) توصیه ای برای مصرف چربی های اشباع شده برای افزایش خطر بیماری ها توصیف کردند.

روغن پالم چیست؟

روغن پالم چیست؟

روغن نخل از میوه درخت نخل ، گونه ای از درختان است که معمولاً در تابستان ها مانند آفریقا و آسیا یافت می شود. شایان ذکر است که این گیاه در جنگل های بارانی رشد می کند و جالب است بدانید که برداشت این نوع روغن به دلیل تأثیرات نامطلوب زیست محیطی فراوان مورد انتقاد قرار می گیرد.

از آنجا که ایالات متحده افزودن چربی های ترانس به غذاها را ممنوع کرده است ، بسیاری از تولیدکنندگان به روغن پالم ، روشی ارزان تر ، روی آورده اند.

طبق گزارش USDA ، روغن پالم دارای خواص مشابه سایر روغن های پخت و پز است. یک قاشق غذاخوری حاوی 120 کالری و 14 گرم چربی کل است که شامل 7 گرم چربی اشباع (همان مقدار کره) ، 5 گرم چربی اشباع شده برای قلب مفید است و 1.5 گرم چربی تولید شده است.

روغن پالم همچنین دارای 2 گرم ویتامین E و 1 گرم ویتامین K است.

این ارقام به جز نوع چربی مشابه روغن زیتون است. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون حاوی تنها 2 گرم چربی اشباع (که می تواند به بیماری های قلبی کمک کند) است ، در حالی که 10 گرم چربی اشباع نشده.

روغن پالم چربی کمتری نسبت به سایر روغن های گرمسیری مانند نارگیل و نارگیل دارد.

از روغن پالم استفاده کنید

روغن پالم چگونه استفاده می شود؟

روغن پالم تقریباً در همه غذاها وجود دارد. حدود 50 درصد از بسته بندی محصولات موجود در سوپر مارکت ها از پیتزا ، دونات و شکلات گرفته تا دئودورانت ها ، شامپوها ، خمیردندان ها و رژ لب ها را شامل می شود. همچنین در خوراک دام استفاده می شود و در بسیاری از نقاط جهان از گونه های اصلی است.

روغن پالم اغلب به غذاهای فرآوری شده در فروشگاه اضافه می شود. “اکثر غذاهای آماده مانند بادام زمینی و قهوه خامه ای حاوی روغن پالم هستند.” همچنین می توان آن را در بسیاری از انواع بستنی ، کوفته ، نان ، غذاهای منجمد ، بسته بندی ها ، سس ها ، دسرها و تنقلات مانند کوکی ها و چیپس یافت. علاوه بر این ، روغن پالم در برخی از محصولات مراقبت و زیبایی پوست مانند رژ لب ، شوینده ها و صابون ها وجود دارد.

“روغن پالم به دلیل محتوای دود زیاد برای پخت و پز استفاده می شود. این بدان معناست که برای پخت غذا در دمای بالا مناسب تر است.

به طور کلی ، هرچه روغن بیشتر تمیز شود ، میزان دود بیشتر می شود ، زیرا تمیز کردن ناخالصی ها را از بین می برد و اسیدهای چرب را آزاد می کند که می تواند منجر به ایجاد روغن دودی شود.

از نظر طعم ، روغن پالم در دهان طعم بهتری دارد و در غذاها طعم می بخشد. روغن پالم نیز بسیار مثر است. “می توان آن را پردازش و مخلوط کرد تا طیف گسترده ای از محصولات با ویژگی های مختلف تولید شود.”

چرا نظرات منفی در مورد این روغن وجود دارد؟

روغن پالم به دلیل اصلی جنگل زدایی برخی از بزرگترین جنگل های بارانی جهان تبدیل شده است و گونه های تهدید کننده منطقه مانند اورانگوتان ها ، پیگمی ها و کرگدن های سوماتران را از بین می برد.

این جنگل زدایی ، همراه با تبدیل خاک های تولید کننده کربن ، میلیون ها تن گازهای سمی را به هوا منتقل می کند و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. بنابراین ، به دلیل این شرایط ، مقاومت در برابر تولید محصول و استفاده از این روغن افزایش یافته است.

روغن پالم بد

آیا روغن پالم بر شما تأثیر می گذارد؟

به نظر می رسد روغن پالم فوایدی برای سلامتی دارد. مطالعات نشان داده است که روغن پالم می تواند خطر حملات قلبی را کاهش داده و به بافت مغز کمک کند.

روغن پالم سرشار از توکوترینول ها است ، نوعی ویتامین E که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند. برخی از مطالعات نشان می دهد که داروها می توانند پیشرفت بیماری روانی را کند کرده و میزان بروز بیماری را کاهش دهند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: رژیم متعادل و تغذیه برای ورزش و کاهش چربی بدن

روغن پالم روغن سالمی نیست که بتوانید از آن برای پخت و پز استفاده کنید و فواید دیگری برای سلامتی ندارد. “این روغن حاوی نیمی از چربی های خوب (غیر اشباع) و نیمی از غذاهای بد (جامد) است ، اما در غذاهای مختلف یافت می شود که تصمیم گیری برای خوب یا بد بودن آن برای محققان دشوار است.”

به یاد داشته باشید ، برخی از مطالعات حتی جنبه های منفی را نشان می دهند. “مطالعاتی وجود دارد که مطالعاتی را که فواید روغن پالم را برای بیماری های قلبی نشان می دهد رد می کند.”

پختن با روغن پالم ممنوع است

آیا باید تمیز غذا بپزید؟

“توصیه می شود که روغن زیتون و روغن آووکادو برای پخت و پز بهترین باشند.”

احتمالاً روغن پالم در تولید غذاهایی که از فروشگاه ها خریداری می کنید اشکالی ندارد ، اما سعی کنید از انواع آن به عنوان مخلوط استفاده کنید.

اگرچه روغن پالم به اندازه چربی های ترانس سالم نیست ، اما بهتر است از روغن زیتون یا دیگر روغن های آشپزی سالم برای تهیه غذا در خانه یا بیرون استفاده کنید.

گزارشی از اثرات بهداشتی روغن نخل بر غذاهای مختلف. برخی مطالعات مصرف روغن پالم را با افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی ، افزایش لیپوپروتئین پایین ، کلسترول ، افزایش خطر بیماری قلبی و سایر عوارض جانبی مرتبط کرده اند.

سایر مطالعات هیچ گونه ضرری یا سلامتی از مصرف روغن پالم پیدا نکرده اند.

شرح:
www.who.int
www.health.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید