روغن خوراکی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای خوزستان توزیع می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، رضا فتوحی پیش از ظهر امروز شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای بر کاهش فشار اقتصادی بر اقشار مردم تاکید و بر لزوم وجود زیرساخت‌های تولید و اشتغال برای ایجاد رفاه اقتصادی و توسعه منطقه‌ای، به اقدامات انجام گرفته در این زمینه اشاره کرد و افزود: به زودی شاهد بهره برداری و ایجاد اشتغال حاصل از اقدامات خواهیم بود.

معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان با اشاره به موضوع واردات بخشی از کالاهای اساسی مصرفی در تمامی کشورهای دنیا تصریح کرد: در این زمینه تلاش‌های زیادی برای کاهش میزان واردات و اتکا به تولید داخلی در زمینه تولید روغن مصرفی صورت گرفته است.

وی به وجود مقدار قابل توجه‌ای از دانه‌های روغنی و روغن تصفیه نشده در بنادر کشور اشاره کرد و گفت: این محصولات در حال حمل به کارخانجات تولید روغن در سراسر کشور از جمله استان خوزستان هستند.

فتوحی از توزیع روغن به میزان کافی در فروشگاه‌های سراسر خوزستان از جمله ۲۳ فروشگاه بزرگ اتکا خبر داد عنوان کرد: این امر سبب کاهش التهابات بازار خواهد شد.

معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان در خصوص افرادی که با احتکار و گران‌فروشی کالاهای اساسی، موجب افزایش فشار بر اقشار مردم می‌شوند، گفت: این خاطیان توسط مجریان قانون شناسایی و برخورد قاطع با آنان صورت خواهد گرفت.