روش صحیح اندازه گیری خون با دستگاه دیجیتال است


اعلام شده: 15 سپتامبر 2021

روش صحیح خونگیری با صفحه کامپیوتر است

اندازه گیری و کنترل فشار خون بالا یکی از ساده ترین راه ها برای حفظ سلامتی است. در این مقاله ، ما روش صحیح خونگیری با دستگاه دیجیتال را بررسی می کنیم.

امروزه با معرفی فشارسنج های دیجیتالی در بازار و طراحی آنها برای استفاده در خانه ، اندازه گیری فشار خون بالا در خانه و محل کار به یکی از نیازهای روزانه تبدیل شده است. از آنجا که فشار خون بالا که توسط خودتان یا دیگران اندازه گیری می شود می تواند مبنای قضاوت پزشکان و سایر متخصصان بهداشت باشد ، مهم است که این اندازه گیری را به طور دقیق و دقیق و مطابق با استانداردهای تعیین شده انجام دهید. به همین دلیل ، در این مقاله ، ما روش صحیح انتقال خون به سیستم کامپیوتری را بررسی کرده و اصول این کار را مورد بحث قرار می دهیم. برای دریافت آخرین اطلاعات پزشکی با مجله پزشکی Apple Health همراه باشید.

روش صحیح خونگیری با صفحه کامپیوتر است

قبل از اینکه به روش صحیح اندازه گیری خون با دستگاه دیجیتالی بپردازیم ، بهتر است ابتدا ملاحظاتی را که می توان قبل از اندازه گیری فشار خون بالا رعایت کرد تا به اندازه گیری دقیق تر کمک کند ، ارزیابی کنیم.

از مانیتور فشار خون مناسب استفاده کنید

اولین مسئله مهم در اندازه گیری فشار خون بالا ، وجود دستگاه فشارسنج مناسب است. به طور کلی ، ابزارهای دستی بر انواع مچ برتری دارند و بهتر است در صورت امکان ، انواع مچ دست را خریداری کنید. پنج دستگاه فشارسنج دیجیتال را می توان با قیمت مناسب خریداری کرد. و بهتر است از خرید انواع ساعت مچی خودداری کنید. از سوی دیگر ، همه مقادیر عددی نیاز به پیکربندی و بررسی گاه به گاه دارند. بهترین راه برای بررسی این دستگاه ها این است که هنگام مراجعه به مطب برای بررسی یا دلایل دیگر ، دستگاه را همراه داشته باشید و از پزشک خود بخواهید که وزن شما را یکبار و دوباره با این دستگاه و دستگاه موجود در مطب اندازه گیری کند. نتایج را مقایسه کنید. به این ترتیب ، در صورت بروز خطا در سیستم رایانه ای ، شخص از مشکل مطلع می شود.

همچنین بخوانید: شرایط آزمایش خون و روش های جلوگیری از نارسایی کلیه

نحوه اندازه گیری فشار خون بالا با دستگاه دیجیتال

فرد را در موقعیت فیزیکی مناسب قرار دهید

مسئله دوم وضعیت جسمانی فرد هنگام اندازه گیری فشار خون بالا است. متأسفانه ، از آنجا که اکثر پزشکان و پرستاران فشار خون افراد را در هنگام خواب اندازه گیری نمی کنند ، افراد عادی به همان شیوه سعی می کنند ، نه راه درست. اگر می خواهیم فشار خون بالا را به صورت اولیه اندازه گیری کنیم ، فرد باید چند دقیقه در حالت استراحت به پشت دراز بکشد و سپس خون را از دست چپ او اندازه گیری کند. همچنین ، دست باید موازی قلب و بدن باشد و بالا یا پایین نباشد. اگر خون برای طبقه بندی داروهای بیمار یا شروع داروها اندازه گیری شود ، باید دو بار در روز در زمان های مختلف اندازه گیری شود و نتایج باید در روز و زمان اندازه گیری ثبت شود. از طرف دیگر ، فردی که در حال استراحت نیست و به عنوان مثال از پله ها بالا رفته است یا احساس گرمای شدید می کند ، به نظر می رسد ضربان قلب او بالاتر از حد معمول باشد که می تواند فشار خون بالا را به اشتباه تشخیص دهد. بنابراین ، فردی که نیاز به استراحت با فشار خون بالا دارد باید بعد از ضربان قلب و عادی شدن ضربان قلب اندازه گیری شود.

از مقیاس جذاب و یک کاف به اندازه کافی بزرگ (بازوبند) استفاده کنید

اندازه کاف فشارسنج نیز باید برابر اندازه دست فرد باشد. در افرادی که دست های روغنی دارند ، اغلب نمی توان از فشارسنج های معمولی و کاف های معمولی استفاده کرد زیرا نتیجه را به درستی نشان نمی دهند. این افراد به فشارسنج و یک کاف بزرگ نیاز دارند. همین مشکل در مورد افرادی که کم وزن هستند وجود دارد و این افراد برای کودکان به کلاه احتیاج دارند.

چگونه فشار خون خود را با دستگاه دیجیتال کنترل کنیم

برای اندازه گیری فشار خون با رایانه ، اندازه گیری فشار خون در حالت خوابیده برای شما کمی دشوار است ، اما اگر هدف شما اندازه گیری فشار خون افراد دیگر است ، بهتر است به آنها بگویید به پشت بخوابند. به
بعد از نشستن یا دراز کشیدن ، 3 تا 5 دقیقه آرام بنشینید تا ضربان قلب شما تا حد ممکن بالا بماند ، پس از آن باید فشار سنج را روی پنج خود ببندید. دقت روش اندازه گیری فشار خون بالا با دستگاه مولتی کاست با بسته شدن کاف در اطراف بازو همراه بود. برای انجام این کار ، دست لباس های شخص باید کاملاً آزاد باشد و دست فرد نباید تحت فشار قرار گیرد. اگر شک دارید ، بهتر است همه دست ها را بردارید. کلاه را در دست خود ببندید تا قسمت پایینی آن 2.5 سانتی متر بالاتر از خط آرنج جلو باشد. اطمینان حاصل کنید که لوله در مرکز دست شما قرار دارد تا سنسور در جای خود قرار گیرد. محکم دست خود را بگیرید ؛ کلاه باید به اندازه کافی روی مچ بسته باشد که فقط دو مچ دست و میانی شما بتوانند بین بالا و مچ قرار بگیرند. پس از بستن کلاه ، مطمئن شوید که فشاری به دست یا پوست دست شما وارد نشده است و کلاه را زیاد محکم نکرده اید و انگشتان شما باید زیر قسمت بالای سر او قرار داشته باشد.
پس از بستن درپوش ، چند لحظه منتظر بمانید و سپس دکمه شروع را در فشارسنج فشار دهید. ثابت بمانید و اجازه دهید دستگاه رایگان راه اندازی شود. پس از اندازه گیری ، بررسی مقادیر عددی فشار خون و ضربان قلب شما را نشان می دهد. اگر آزمایش خون و ضربان قلب شما نشان داده نشد ، شما لخته شدن خون مناسبی انجام نداده اید و به شما توصیه می شود درپوش را باز کنید ، دوباره آن را ببندید و دوباره سعی کنید فشار خون خود را کاهش دهید.

نحوه بستن ابزار اندازه گیری

همچنین بخوانید: بهترین راه ها برای جلوگیری از چاقی

پس از اندازه گیری فشار خون ، بهتر است روز و ساعت را ثبت کنید. می توانید این کار را در یک اتاق خصوصی انجام دهید یا وارد رایانه شوید. برخی از آمارهای فشار خون همچنین می توانند اطلاعات مربوط به افزایش فشار خون در تاریخ را در رایانه وارد کنند.

کلمات اخر

امیدواریم این مقاله که در آن سعی کردیم روش صحیح اندازه گیری خون با رایانه و نحوه بستن کاف فشارسنج و اندازه گیری فشار خون بالا را به شما نشان دهیم ، مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، اگرچه هنوز در این مقاله چگونه فشار خون را اندازه گیری کنید و ما دستگاه عددی را کاملاً بررسی کرده ایم ، اما توصیه می کنیم عملکرد کار را با یک فشارسنج دیجیتالی واحد در حضور افراد مجرب و متخصص مانند پزشک یا پرستار مجرب بررسی کنید تا از خون خود مطمئن شوید. فشار به طور دقیق و صحیح اندازه گیری می شود.

همچنین بخوانید: بهترین روغن پخت و پز چیست؟

نظر شما در مورد دستگاه فشار خون چیست؟ آیا فشار خون خود را در خانه اندازه گیری می کنید؟ قبل از خواندن این مقاله چقدر با روش اندازه گیری فشار خون آشنا بودید؟ آیا نحوه بستن مناسب کاف فشارسنج را آموخته اید؟ می توانید نظر خود را در این مورد در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.
دکتر. فرزاد فهیم تاش

aigadoctor.org

pic.clinicalskills.com

دیدگاهتان را بنویسید