روحانیت برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی گام های موثری بردارد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدحسن عاملی ظهر یکشنبه در مراسم بزرگداشت ششمین سالگرد درگذشت آیت الله یکتایی امام جمعه فقید شهرستان خلخال با بیان اینکه امروز نقش آفرینی امام خمینی (ره) روحانیت بیش از هر زمان دیگری احساس می شود و بیان می کند که روحانیت باید با نفوذ فرهنگ برخورد کند و ناهنجاری های اجتماعی گام های موثرتری بردارد و به انحرافات فکری در جامعه پایان دهد.

وی افزود: نقش روحانیت در هدایت معنوی جامعه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی بی بدیل است و حوزه های علمیه از سنگرهای بسیار قوی مقابله با آسیب های اجتماعی و تهاجم فرهنگی دشمن هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: حوزه های علمیه و روحانیون با حضور گسترده در بین مردم را می توان عامل موثری در پیشگیری از آسیب ها و نفوذ فرهنگی قشر جوان در بین جامعه دانست.

آیت الله عاملی ضمن گرامیداشت سالروز درگذشت آیت الله یکتایی، مؤسس حوزه علمیه جعفریه خلخال و اولین امام جمعه این شهر پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: خلخال شهری معنوی است. پرورش دهنده و مردم این دیار به برکت حضور روحانیون برجسته و عالی رتبه همواره در حمایت از انقلاب، ولایت و رهبری استوار و پایدار هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم برنامه های متعددی برگزار شد و شرکت کنندگان با برگزاری مراسم ترحیم یاد و خاطره امام جمعه فقید این شهرستان را گرامی داشتند.