رتبه اول صهیونیست ها در روزنامه نگاری! خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر فلسطین، نتایج یک گزارش نشان می دهد رژیم صهیونیستی بیشترین تعداد روزنامه نگار کشته شده را در جهان دارد.

این گزارش روز شنبه توسط انجمن جریان های ضد جریان آمریکا منتشر شد که در آن رژیم صهیونیستی بیشترین جنایات را علیه خبرنگاران مرتکب شده است که فهرست کشورهای این کشور در رتبه اول قرار دارد.

بر اساس گزارش انجمن آمریکا، رژیم صهیونیستی از نظر کشتار روزنامه نگاران، به دور از کشورهایی که شاهد جنگ و جنایت بوده اند و یا گروه های مافیایی و قاچاقچیان مواد مخدر در آنها فعالیت دارند، رتبه اول را دارد.

بر اساس به گزارش این انجمن، از سال ۲۰۰۰ تاکنون ۵۵ روزنامه نگار فلسطینی در حین پوشش اخبار حوادث توسط نظامیان اسرائیلی کشته شده اند که آخرین نمونه آن شهید غفران است. وراسنه و پیش از او نیز شهدای نازنین ابوعقلی خبرنگار الجزیره در اردوگاه جنین به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست کشته شد.

قبلا همچنین جنبش حماس در واکنش به شهادت شیر ابوعقلی روزنامه نگار فلسطینی در بیانیه ای گفت: «قتل های شیرین». ابوعقلی این جنایت دیگری است که بر سلسله جنایات رژیم اشغالگر قدس به ویژه علیه رسانه های فلسطینی می افزاید. در ادامه این بیانیه آمده است: آنچه رخ داده یک قتل عمدی و آشکار است که رژیم صهیونیستی باید در محافل بین المللی پاسخگوی آن باشد. بین المللی “تنبیه شدن.”

از سوی دیگر، هیئت اتحادیه اروپا در فلسطین با صدور بیانیه ای خواستار تحقیقات فوری و مستقل درباره عاملان این کشتار شد. ابوعقلیاو روزنامه نگار فلسطینی شد اما هنوز هیچ اقدامی در این زمینه از سوی مقامات انجام نشده است بین المللی این اتفاق نیفتاد و اتحادیه اروپا با حمایت مستمر از رژیم صهیونیستی یکی از عوامل کلیدی تداوم جنایات این رژیم علیه خبرنگاران است.