رئیس جمهور: صنایع استان مرکزی مظهر غرور ملی است


به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در بدو ورود به شهر اراک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان مرکزی دارای قابلیت های بسیاری از جمله قطب تخصصی صنعت کشور است.

وی افزود: استان مرکزی نقش بسیار مهمی در حمایت از دفاع مقدس ایفا کرد که علاوه بر تقدیم بیش از ۶۲۰۰ شهید در راه انقلاب، نقشی که در پشتیبانی فنی، صنعتی و تخصصی در دفاع مقدس ایفا کرد نیز می باشد. غیر قابل تعویض نقش.

رئیس جمهور گفت: استان مرکزی دارای صنایع سنگین است که هر کدام نماد خودباوری و مظهر غرور ملی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رئیسی ادامه داد: استان مرکزی مهد فرهنگیان است که در رأس آن باید از امام بزرگوار و اساتید بزرگ از جمله آیت الله اراکی و همه بزرگانی که از بزرگان این استان بودند یاد کرد.

وی افزود: قبل از ورود به استان بررسی هایی داشتیم، گروه هایی اعزام شدند. سخنانی از کارشناسان، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، نمایندگان مردم و … شنیده شد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: رفع نیازهای استان را در اولویت قرار داده ایم با وجود همه مشکلاتی که استان دارد از قابلیت های خوبی نیز برخوردار است و یکی از توانمندی های مهم کشور نیروی کارآمد و تحصیلکرده است که ما داریم. در استان داشته باشند که می توانند کارها را جلو ببرند، تا زمانی که تسهیلات از طریق دولت فراهم شود.

رئیسی بیان کرد: در این سفر و در جلساتی که با مدیران و مسئولان خواهیم داشت تصمیماتی خواهیم گرفت که بخشی از آن در استان اعلام و برخی در مرکز پیگیری می شود.

دختر رئیس جمهور شهید مدافع حرم زهرا وند در بدو ورود با یک شاخه گل از وی استقبال کرد.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید