رئیس جمهور: در رعایت حقوق مردم کوتاهی نخواهیم کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیات دولت، وزرای امور خارجه و نیرو موظف به پیگیری شدند. عنوان ایران از رودخانه هیرمند گفت: یک حکومت مردمی به هیچ وجه در رعایت حقوق ملت کوتاهی نخواهد کرد.

وی به وزارتخانه های ذیربط دستور داد راه های دیگر تامین آب شرب و آب کشاورزی مردم استان سیستان و بلوچستان از جمله حفر چاه های عمیق و تعیین دکل های ویژه را با جدیت پیگیری کنند و اقدامات مورد نیاز را در اسرع وقت در دستور کار قرار دهند. دادن

رئیس جمهور با اشاره به دیدار روز گذشته خود با ائمه جمعه سراسر کشور، کارآمدی را مهمترین شاخص در انتصاب مسئولان کشوری، استانی و محلی اعلام کرد و گفت: مدیران دولت مردمی باید کارآمد، انقلابی و تحول آفرین باشند و اگر آنها نیستند، اهداف تعیین شده است.

رئیسی انتخاب مسئولان کارآمد را حق خواند و گفت: مردم صاحبان اصلی نظام و انقلاب هستند و حق همه مسئولان را دارند و به هیچ عنوان نباید در احقاق حق کوتاهی کنیم.
رئیس جمهور صمیمانه از همکاری مستمر مردم در مصرف برق خانه تشکر کرد و گفت: الحمدلله با همکاری خوب مردم و مدیریت موثر وزارت نیرو امسال مشکلی با خاموشی ها نداشتیم. اما به دلیل نبود زیرساخت های تولید انرژی، کنترل مصرف برق همچنان از اولویت های مهم کشور است

وی با انتقاد از بی توجهی برخی دستگاه ها در فروش اموال مازاد و با بیان اینکه فروش این گونه اموال یک تکلیف قانونی است، وزرا را مکلف کرد این وظیفه قانونی را با جدیت و بر اساس آنچه در قانون پیش بینی شده اجرا کنند.

رئیس جمهور ضمن اشاره به اینکه ناهماهنگی برخی آمارهای اعلام شده از سوی دستگاه های دولتی افکار عمومی را سردرگم می کند، گفت: مرکز آمار وظیفه ارائه آمار دقیق در کشور را بر عهده دارد. فقط این آمارها باید مبنای سیاست گذاری و تصمیم گیری در کشور باشد و سایر نهادها نیز بر آن تکیه کنند.

رئیسی افزود: چنین آماری سند نامحتی در تصمیم گیری درون دستگاهی نیز مشکل ایجاد می کند، بنابراین هر دستگاهی که بخواهد آمار اعلام کند باید با مرکز آمار هماهنگ شود.

در بخشی دیگر از این جلسه گزارشی از تمایل بخش خصوصی و تعاونی ها برای کمک به دولت ارائه شد که مورد تقدیر رئیس جمهور قرار گرفت. آیت الله رئیسی با اشاره به این بیانیه آمادگی خاطرنشان کرد: این دو بخش با ظرفیت ها و امکانات گسترده خود آماده همکاری با دولت هستند و مسئولان دستگاه ها باید از این تمایل برای همکاری در سالی که از آن یاد می شود بهره ببرند. تولید و تولیدات از جمله در افزایش کیفیت و کمیت خدمات به مردم.

در جلسه امروز هیات دولت گزارش هایی از وضعیت مناسب ذخایر کالاهای اساسی و طرح جهش تولید ارائه شد. دمی و محصولات شیلاتی ارائه شد.

آغاز انتقال آب به دریاچه ارومیه از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه هیات وزیران بود. مسئولان مرتبط در دولت امیدوارند با این اقدام احیای دریاچه ارومیه شتاب ملموسی پیدا کند.