رئیس جمهور تونس درخواست لغو گذرنامه های دیپلماتیک افرادی که با هدف منافع کشور انجام می شوند.


در اولین جلسه کابینه در کاخ ریاست جمهوری صحبت کرد. گفت“من از وزیر دادگستری کشورمان می خواهم کسانی که منافع تونس را هدف قرار می دهند گذرنامه دیپلماتیک “اجازه دهید مالک مورد تحقیق قرار گیرد. هیچ کس نمی تواند علیه امنیت داخلی و خارجی دولت توطئه کند. “

خارج از کشور تونساین سازمان می گوید توطئه علیه ترکیه با هدف امنیت داخلی و خارجی دولت انجام شده است. سعید گفت این افراد حق حمل گذرنامه دیپلماتیک ندارند.

انجمن دیپلماتیک تونس با انتشار بیانیه ای در 9 اکتبر ادعا کرد که المنصف المرزوقی رئیس جمهور سابق “از مقامات خارجی دعوت کرد تا علیه کشورش تحریم کنند”.

اتحادیه خواستار لغو گذرنامه دیپلماتیک مرزوکی است

مرزوکی که این اتهامات را رد کرد. در بیانیه ای آمده است که او با کشورش کار نمی کند. و تصمیم فوق العاده رئیس جمهور سعید در 25 ژوئیه را کودتا می داند. و او مورد هدف قرار گرفت زیرا چنین اقداماتی را تأیید نمی کرد.

گفته می شود که قوه مقننه و مجریه را به دست می گیرد

پس از تعلیق کار پارلمان در 25 ژوئیه و برکناری نخست وزیر ، رئیس جمهور تونس طی 22 سپتامبر فرمان تمدید اختیارات خود را صادر کرد.

با فرمان سلطنتی جدید تمهیدات ویژه ای در مورد اختیارات قانونگذاری و اجرایی رئیس جمهور اتخاذ شده است. و کمیته موقت ناظر بر مناسبات قانون اساسی این لایحه لغو شد.

فرمان افزایش اختیارات رئیس جمهور در روزنامه دولت منتشر می شود.

بنابراین ، رئیس جمهور تونس پس از مشورت با کابینه این اختیار را داشت که با دستور رئیس جمهور “متون قانونی” صادر کند.

تحت فرمان پادشاهی کابینه دیگر مسئول مجمع نیست ، بلکه مسئول رئیس جمهور است. رئیس جمهور می تواند نخست وزیر تعیین کند. تعیین اعضای کابینه سیاستها و تصمیمات دولت

دولت جدید در تونس در 11 اکتبر تأسیس شد و نخست وزیر نکلا بودن رمضان پس از سوگند در کاخ ریاست جمهوری این سمت را بر عهده گرفت.

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) در وب سایت Anadolu Agency به طور خلاصه منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید