رئیس جمهور تایوان: با وجود تهدیدها عقب نشینی نمی کنیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از CNBC، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که شامگاه سه شنبه با وجود اعتراضات و هشدارهای چین وارد جزیره تایوان شد، با «تسای» دیدار و گفت وگو کرد. اینگ ون، رئیس جمهور این منطقه خودمختار، روز چهارشنبه.

رئیس جمهور تایوان ضمن قدردانی و تشکر از سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و هیئت همراه وی به تایوان و حمایت واشنگتن از این جزیره، متعهد به همکاری و همکاری با آمریکا دانست. برای برقراری امنیت در تنگه تایوان و گسترده تر منطقه هند و اقیانوس آرام، بر همکاری اقتصادی و گسترش امنیت با آمریکا تاکید کرد.

وی همچنین افزود: عملیات نظامی روسیه در اوکراین، امنیت تنگه تایوان را در کانون توجه جهانی قرار داده است و هرگونه تجاوز و تجاوز به این جزیره تأثیر بزرگی بر امنیت کل منطقه هند و اقیانوس آرام خواهد داشت.

رئیس جمهور تایوان در ادامه گفت که تایوان در حال حاضر با تهدیدات نظامی بالایی مواجه است، اما ما عقب نشینی نمی کنیم و توان دفاعی خود را تقویت نمی کنیم.

نانسی پلوسی خطاب به رئیس جمهور تایوان گفت: همبستگی و دوستی آمریکا با تایوان بسیار مهم است و ما در اینجا آماده تایید این موضوع هستیم.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا افزود: هیئت ما به تایوان آمد تا به صراحت و به صراحت بگوییم که تعهد خود به تایوان را رها نمی کنیم و به ادامه این دوستی افتخار می کنیم. همبستگی آمریکا با تایوان مهمتر از همیشه است.