دی بلاسیو متعهد شده است که برنامه استعدادها و استعدادهای جداگانه مدرسه نیویورک را جایگزین کند


دولت دو بلاسیو اعلام کرده است که قصد دارد شیوه شناسایی و آموزش دانش آموزان “با استعداد” را به طور چشمگیری تغییر دهد و به برنامه فعلی “تیزهوشان و استعدادهای درخشان” پایان دهد و در عین حال “آموزش سریع” برای دانش آموزان ابتدایی اضافه شود. سوم و بالاتر ، حتی اگر دانش آموز باقی بماند در کلاس آموزش عمومی خود همانطور که قبلاً اعلام شده بود ، این شهر تست Gifted & Talented را برای کودکان چهار ساله متوقف می کند. همه دانشجویانی که در برنامه ثبت نام کرده اند می توانند ادامه دهند.

برنامه G&T تفکیک نژادی شهر نیویورک از دیرباز نقطه عطفی در پنج منطقه شهری و محافل آموزشی در سراسر کشور بوده است. آزمون یک ساعته ای که برای ارزیابی کودکانی که وارد مهد کودک می شوند مورد استفاده قرار می گیرد ، بحث برانگیز است. منتقدان این آزمون معتقد بودند که این آزمون مناسب سن نیست. عدم اندازه گیری استعداد واقعی و بین دانش آموزان با منابع کمتر تبعیض قائل شوید.

بر اساس آزمون سال تحصیلی 2019-20 ، تنها 6 درصد از کودکان پیش دبستانی پذیرفته شده در مهد کودک G&T شهر سیاه پوست بودند و تنها 8 درصد آنها لاتین بودند. وقتی شهر با مشاوره و قرعه کشی آزمون را پس می زند دانش آموزان از جوامع کم درآمد پیشنهادات بیشتری دریافت می کنند. این شهر همه معلمان مهد کودک را در تدریس فشرده تربیت می کند. و افزایش تعداد مدارس با برنامه تسریع شده از 80 مدرسه به مجموع 800 مدرسه ابتدایی. همه دانش آموزان پایه سوم برای شایستگی های بیشتر انتخاب می شوند.

دولت دو بلاسیو رویکرد جدید خود را برای تسریع یادگیری “نیویورک درخشان” نامگذاری کرده و گفته است که به 65000 مهد کودک خدمات می دهد ، که 26 برابر 2500 مهد کودک پذیرفته شده در برنامه G&T است.

“دوران قضاوت در مورد کودکان 4 ساله از طریق یک آزمون به پایان رسیده است. نیویورک درخشان مشاوره سریع برای ده ها هزار کودک ارائه می دهد. شهردار بیل دی بلاسیو در مقایسه با تعداد انگشت شماری از کودکان گفت: “هر بچه ای در شهر نیویورک مستحق این است که بتواند از تمام توان خود استفاده کند. و این قالب جدید و برابر به آنها فرصتی می دهد. “

تالارهای گفتمان در سطح شهر و جلسات جامعه برای بحث در مورد تغییرات وجود خواهد داشت. اما تاریخ آن اعلام نشده است. مقامات گفتند که ساخت برنامه جدید را در ماه دسامبر آغاز خواهند کرد. اما در پایان سرنوشت این برنامه بستگی به شهردار بعدی دارد که یک ماه بعد به قدرت برسد. اریک آدامز ، نامزد دموکرات شهردار ، گفت که او دوست دارد برنامه های استعدادی بیشتری ارائه دهد. در محله های کم درآمد اما او نگفت که از تخریب یک برنامه چند دهه ای حمایت می کند.

“اریک برنامه را ارزیابی می کند و حق اجرای سیاست را بر اساس نیازهای دانش آموزان و والدین محفوظ می دارد. اگر شهردار شود ایوان تیس ، مشاور و سخنگوی آدامز ، در بیانیه ای گفت ، بدیهی است که وزارت آموزش و پرورش باید نتایج را برای کودکان مناطق کم درآمد بهبود بخشد.

دی بلاسیو وعده داده است که به عنوان بخشی از تغییرات سیاست پذیرش که در طول همه گیری همه گیر اعلام کرد ، Gifted & Talented تعمیرات اساسی انجام دهد. اما بهار امسال اجازه داد دوباره امتحان داده شود. با این حال ، هیئت آموزشی شهر در مورد قرارداد این آزمون رای داده است. در نتیجه ، آزمایش به سرعت پایان یافت. ریچارد کارانزا ، رئیس سابق مدرسه از تصمیم اولیه شهردار برای ادامه آزمون خشمگین است. که تصمیم به کناره گیری گرفت گروه کاری تنوع شهردار چندین سال پیش توصیه کرده بود که G&T حذف شود.

این یک داستان در حال توسعه است و به روز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید