دیدار و گفتگو «جنین پلاسخرت» با «مقتدی صدر» – خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، «جنین پلاسخرت» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور عراق امروز جمعه به نجف رفت و با «مقتدی صدر» رهبر جنبش صدر دیدار و گفت و گو کرد. .

بر اساس این گزارش، در این دیدار دو طرف آخرین تحولات سیاسی عراق را مورد بررسی قرار دادند. پلاسخارت پس از این دیدار تاکید کرد: به دیدار مقتدی صدر رفتم تا در خصوص راهکارهای حل بحران کنونی عراق با وی مشورت کنم.

این در حالی است که چارچوب هماهنگی شیعیان شب گذشته (پنجشنبه) با صدور بیانیه ای از حمایت از پیشنهاد مقتدی صدر، رهبر جنبش صدر در حوزه برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق خبر داد.

در متن این بیانیه آمده است: از هرگونه پیشنهاد مبتنی بر قانون اساسی عراق برای حل بحران سیاسی و پاسخگویی به خواسته های ملت از جمله برگزاری انتخابات زودهنگام در صورت اجماع ملی و تامین امنیت اجرای آن حمایت می کنیم.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: بالاتر از همه این اقدامات، همه مردم عراق باید به نهادهای تشکیل شده بر اساس قانون اساسی عراق احترام بگذارند و مانع فعالیت آنها نشوند، ما همیشه زیر سقف قانون اساسی و منافع مردم عراق عمل خواهیم کرد. . یک ملت.