دکتر متخصص تغذیه انوشه اثرات ضربه گیر شیمیایی


متخصصان تغذیه ، پزشکان و رسانه ها مدام در مورد استفاده از داروها هشدار می دهند ، اما متأسفانه شاهد افزایش عرضه و معرفی این داروها با نام های مختلف و اثرات معجزه آسا هستیم. دلیل محبوبیت عمومی این داروها میزان تبلیغاتی است که در مورد آنها انجام می شود. برخی از آنها به عنوان چربی های 100٪ گیاهی و طبیعی ارائه می شوند ، برخی می گویند مصرف مکمل هایی که ارائه می دهند نیازی به رژیم و ورزش ندارد ، برخی دیگر می گویند داروهای آنها بخشی از سیستم ایمنی بدن را تشکیل می دهند. و برخی به عنوان چربی اشباع به فروش می رسند. در حالی که چربی تنها با افزایش ورزش و ورزش سوزانده می شود.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت این داروها این است که بسیاری از افراد مسن به دنبال راه های کوتاه و سریع برای کاهش وزن هستند و نمی خواهند در رژیم و ورزش دخالت کنند ، آنها به دنبال معجزه ای هستند که اتفاق می افتد ، روش ها و تکنیک های مختلف آنها چیزهای مختلفی را امتحان کردم ، از کمربند ، ژل و رژیم غذایی و غیره. بدون انتخاب یک تناسب خوب و یک طرفه و برای همه. اطلاعات کافی در مورد اثرات این داروها نیز ممکن است یک عامل باشد.

با توجه به استفاده از مواد مغذی ، باید توجه داشت که پاکسازی تغذیه در صورت ترکیب با رژیم غذایی و ورزش م andثر است و باید زیر نظر متخصص تغذیه انجام شود. افرادی که از این داروها استفاده می کنند باید توجه داشته باشند که نمی توان این داروها را برای مدت طولانی مصرف کرد. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که فرد پس از قطع دارو به وزن اولیه خود بازگشته است. همچنین ، مصرف این داروها به این معنا نیست که فرد می تواند آنچه را که می خواهد بخورد. افرادی که داروهای تجویزی مصرف می کنند ، اگر بیماری دیگری دارند و برای آن بیماری مصرف می کنند ، باید از تداخلات دارویی خود آگاه باشند.

انواع عوامل مخمر

1داروهای داروییاز جمله رایج ترین این داروها می توان به سیبوتراسین اشاره کرد که با برچسب Redactil و Meridia به فروش می رسد و سایر کاتکول آمین ها مانند دوپامین و فنفلوراسین که از بازیابی انتقال دهنده های عصبی مانند سروتونین و نورآدرنالین جلوگیری می کند. و مقدار آنها را در خون افزایش دهید. افزایش وضعیت آنها باعث می شود فرد کمتر گرسنه و ناراضی شود. عوارض جانبی شامل سردرد ، خشکی دهان ، تهوع ، فشار خون بالا و تپش قلب ، گیجی ، اضطراب ، زخم و بی نظمی قاعدگی است.

2میوه های چرب از جمله این داروها می توان به Zincal ، Orlistat و Venostat اشاره کرد. این داروها با مهار آنزیم لیپاز ، می توانند از جذب تقریباً 30 درصد توده چربی جلوگیری کنند. باید گفت که این مواد شیمیایی فقط روی چربی ها و مصرف آنها بر جذب پروتئین ها و چربی ها تأثیر می گذارد. آنها هیچ عارضه جانبی ندارند و اگر فردی برای مصرف این داروها چربی و پروتئین زیادی مصرف کند ، قطعاً اضافه وزن دارد. بنابراین ، استفاده از این دارو باعث افزایش مصرف شیرینی و گوشت نمی شود. عوارض جانبی این داروها شامل اسهال ، حمله قلبی ، کاهش چربی و کمبود ویتامین است که می تواند منجر به چربی سوزی شود (A ، E ، D ، K).

3داروهای ضد افسردگیآنتی بیوتیک ها ، مانند سیتا لبرام و فلوکستین ، بازجذب سروتونین را مهار می کنند لازم به ذکر است که استفاده از این داروها که برای درمان افسردگی و اختلالات عصبی مورد استفاده قرار می گیرند و در افراد سالم عوارض جانبی خواهد داشت.

4از مصرف چربی جلوگیری کنیداز جمله آنها می توان به carboblocker و carbosilim اشاره کرد. این داروها با مهار آنزیم آلفا آمیلاز متابولیسم چربی ها یا نشاسته را مهار می کنند. عوارض جانبی این داروها شامل افزایش گاز معده ، اسهال و حمله قلبی است.

5محلول حجمی: این شامل آگار آگار ، فیبر شفاف ، نازک و دردناک است و اغلب به صورت پودر صورت موجود است. این پودرها حاوی فیبر هستند و با معده و اسید تنفسی و آب و فله ترکیب می شوند. به این ترتیب باعث تنفس کامل و احساس سیری می شوند. عوارض جانبی احتمالی این داروها شامل اسهال ، سوزش سر دل و کاهش مصرف مواد معدنی مانند کلسیم ، منیزیم ، فلزات سفید و آهن است.

بسیاری از آنتی بیوتیک های دیگر با نام های مختلف مانند Zenadrin ، Tanveit ، L-Carnitine ، Hydroxycat ، Zenitrex ، Reginon و غیره ارائه می شوند ، همانطور که گفته شد ، همه عوارض جانبی دارند و در صورت مصرف آنها ، باید صحبت کنید. یک خبره.

پاکسازی بدن با خستگی و خستگی مداوم همراه است. همانطور که توسط متخصص تغذیه اشاره شد ، کاهش وزن مناسب فقط با تنظیم رژیم غذایی متعادل بر اساس وزن ، قد ، سن و سایر ویژگی ها ، افزایش تناسب اندام و ورزش و تغییر شیوه زندگی و تغییر عادات و نگرش ها است. ممکن است.

دیدگاهتان را بنویسید