دوومیدانی المپیک: به خاطر رفتار فدراسیون از حضور در تیم ملی محروم شدم/ چون چیزی نگفتم اولویت آنها نبودم.


سعید صفرزاده گفت:ما ترک کردیم با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، وی درباره قهرمانی دوچرخه سواری گفت: نتیجه ای که گرفتیم عالی بود، در دسته تیمی اول شدیم و من هم به موقع رسیدم.دنباله من در استقامت اول و دوم شدم. در کل رقابت خوبی بود.

وی در خصوص اینکه چرا در این فصل برای تیم تبریز رکاب نخوردم، گفت: بعد از اتفاقاتی که بعد از المپیک افتاد و مشکلاتی که با دوچرخه داده شد، تصمیم گرفتم دیگر برای تیم تبریزی رکاب نزنم.

دوومیدانی المپیکی کشورمان درباره پرداخت نشدن بخشی از حقوقش برای المپیک از سوی فدراسیون گفت: مدتی بود مصاحبه نکردم تا موضوع به صورت مسالمت آمیز حل شود. اما ظاهرا این اتفاق نیفتاد. الان فدراسیونی نیست که حقوق ورزشکاران المپیکی خود را پرداخت نکرده باشد اما دوچرخه سواری ۳۰ میلیون تومان از حقوق حدود ۹۰ میلیونی من را پرداخت نکرده باشد.

صفرزاده ادامه داد: با کدیر خوسط مشاور موقت فدراسیون صحبت کردم و ۵-۶ ماه است که می گویند این پول را از فدراسیون می گیریم اما همیشه امروز و فردا انجام می دهند. ببینید این پول مرداد سال گذشته باید پرداخت می شد و با تورم فعلی الان ۳۰ میلیون تومان چقدر است؟ به خاطر همین مسائل من تیم ملی را هم محروم کرده ام و تا این وضعیت حل نشود نمی آیم.

وی افزود: اگر در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می کردم ۲ تا ۳ مدال می گرفتم. یک ماه پیش می گفتند اسم شما را به بازی های کشورهای اسلامی می دهیم، قبول نکردم، راحت گذشتند، برایشان مهم نیست که من بروم یا نه. من رسما از تیم ملی اخراج شدم.

دوومیدانی المپیکی کشورمان در پاسخ به این سوال که هاشم کندی همشهری استمال شما و شاید حرف همدیگر را بهتر بفهمید، گفت: شاید چون دوست ماست، برعکس عمل می کند و می خواهد متفاوت باشد و نشان دهد برایش مهم نیست که دوست ماست یا نه.

صفرزاده در مورد اینکه آیا این حوادث که برنگرد آیا دوچرخه به فدراسیون برمی گردد یا نه، گفت: نه، نه. درست است که دوچرخه ام قرض گرفته شده بود، اما بعد از المپیک از آن استفاده نکردم. در کل وضعیت فدراسیون خوب نیست و من در اولویت آنها نیستم. شاید این روزها بیشتر از اینکه به وضعیت ورزشکاران المپیک بپردازند به دنبال انتخابات هستند. شاید چون در این چند ماه در رسانه ها ظاهر نشدم و به دنبال حقم نبودم، هیچ تلاشی برای پرداخت مطالباتم نکردند.

وی در پایان درباره اینکه آیا با وزارت ورزش یا کمیته ملی المپیک صحبت کرده است، گفت: امروز قرار بود به وزارت ورزش بروم اما چون بعد از مسابقات بود و خسته بودم بعدا این کار را انجام می دهم. چند روز مرخصی برای گرفتن حقم.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید