دنیس تانوویچ کارگردان بوسنیایی مهمان جشنواره فیلم بسفر خواهد بود.


خبرگزاری آناتولی شریک ارتباطات جهانی جشنواره است که در شب افتتاحیه جایزه افتخاری دریافت می کند. دنیس تانوویچفیلم “رابطه همسایگی نه چندان دوستانه” که اولین نمایش جهانی خود را در بیست و هفتمین جشنواره فیلم سارایوو انجام داد ، به نمایش در می آید.

دنیس تانوویچ ، کارگردان بوسنیایی برنده اسکار ، در 24 اکتبر با یک کلاس مستر با علاقمندان به سینما دیدار می کند. در این رویداد که از ساعت 2 بعد از ظهر در سینما اطلس آغاز می شود ، کارگردان اصلی دانش و تجربه خود را با فیلم هایی که از سال 2001 به فیلمنامه خود اضافه کرده است ، به اشتراک می گذارد.

این کارگردان 52 ساله که فیلمهای متعددی را در دوران حرفه ای خود ساخته است. این فیلم در سال 2001 برای فیلم “سرزمین هیچکس” برنده اسکار و گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی زبان شد.

فیلم تانوویچ “یک قسمت در زندگی یک آهنگر” ، که پس از فیلم های “جهنم” ، “سیرکوس کلمبیا” ، “چشم های جنگ” ، “ببرها” فیلمبرداری کرد ، در 63 مین جشنواره فیلم برلین و “بهترین جایزه بازیگر “.

تانوویچ ، برنده “جایزه ویژه هیئت داوران” و “جایزه FIPRESCI” در شصت و ششمین جشنواره فیلم برلین با فیلم “مرگ در سارایوو” ، در بیستمین جشنواره فیلم سارایوو در سال 2014 جایزه “قلب افتخاری سارایوو” را دریافت کرد.

کارگردانی که در بوسنی زندگی می کند. آخرین اکران او با عنوان “رابطه همسایگی نه چندان دوستانه” فیلم افتتاحیه بیست و هفتمین جشنواره فیلم سارایوو است.

می تواند اطلاعات دقیق در مورد فیلم ها و رویدادهای جشنواره را پیگیری کند. شامل همه نمایش های سینمایی از وب سایت “www.bogazicifilmfestivali.com” و حساب های رسانه ای جشنواره.

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) در وب سایت Anadolu Agency به طور خلاصه منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید