دفاع مقدس را به معنای ایثار و استقامت به نوجوانان بیاموزیم – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ سید شمس الدین موسوی شامگاه چهارشنبه در نشست نقد و بررسی کتاب (جنگ در روایت لبخند) با بیان اینکه در استان زنجان هنرمندان باید در عرصه مستندسازی و خاطرات جنگ فعالیت بیشتری داشته باشند، گفت: .

وی بیان کرد: نهادهای ذیربط تدابیر و حمایت های لازم را برای افزایش خاطره جنگ و مستندسازی بیاندیشند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان گفت: آمارها نشان می دهد که جدی ترین کتاب دفاع مقدس در ده سال اخیر نوشته شده است.

موسوی تاکید کرد: یکی از مشکلات اساسی در نبود آثار دفاع مقدس راویان هستند و در این میان رزمندگان خاطره خوب و غنی دارند، اما در حد وظیفه نیستند.

وی افزود: در تدوین کتب دفاع مقدس باید حوزه کودک و نوجوان به طور جدی وارد شود. چون موفق نبودیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان بیان کرد: دفاع مقدس را در مفهوم ایثار، مقاومت، میهن دوستی و نوع دوستی به کودکان و نوجوانان آموزش دهیم و در این راستا باید مدیریت لازم صورت گیرد. در نظر گرفته شده.”

موسوی با بیان اینکه در کتاب های جدی خاطرات، طنز فقیرترین حوزه دفاع مقدس است، افزود: در استان زنجان حوزه طنز بسیار مغفول مانده است و این موضوع بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: باید با جدیت بیشتری وارد عرصه طنز شویم و نویسندگان و رزمندگان در نگارش طنز دفاع مقدس همکاری بیشتری داشته باشند.