دستگیری 18 بازیکن NBA در طرح کلاهبرداری بیمه ای


دادستان ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک روز پنجشنبه اعلام کرد که 18 بازیکن سابق NBA در توطئه ای مبنی بر کلاهبرداری از برنامه های مزایای لیگ بسکتبال دستگیر شدند.

دادستان های فدرال گفتند که گروهی از جانبازان NBA نزدیک به 4 میلیون دلار فاکتور جعلی برای کارهای پزشکی و دندانپزشکی ارسال کردند که هرگز دریافت نکرده اند. طبق کیفرخواست بین سالهای 2017 تا 2020 ، این صندوق حدود 2.5 میلیون دلار به متهمان پرداخت کرد.

ظاهراً این پروژه توسط ترنس ویلیامز تنظیم شده بود ، آینده ای امیدوارکننده برای نیوجرسی نتز ، که بعد از چهار سال لیگ را ترک کرد.

از جمله متهمان شناخته شده می توان به گلن “بیبی بیبی” دیویس و تونی آلن اشاره کرد که هر دو در سلتیکس قهرمانی NBA 2008 بازی کردند.

آنتوان رایت ، کریس داگلاس روبرتز ، سی جی واتسون و آلن اندرسون ، بازیکنان سابق نتز ، به همراه سباستین تلفیر ، ستاره دبیرستان نیویورک و استفون ماربری ، پسر عمویش ، و آنتونی آلن ، یکی دیگر از اعضای تیم سلتیک نیز دستگیر شدند. تیک های 2008 و او نام همسر نیز در شکایت ذکر شده است.

ادعا می شود ویلیامز در ازای صدور فاکتورهای جعلی برای خدماتی مانند جراحی دندان و ویزیت های کایروپراکتیک ، 230 هزار دلار بازپرداخت از بازیکنان دریافت کرده است. دادستان ها گفتند که این طرح مبلغ 320،000 دلار به برخی از بازیکنان پرداخت کرد.

این طرح پس از آنکه دادستان های فدرال تأیید کردند برخی از بازیکنان خارج از کشور بودند در حالی که ادعا می شد در ملاقات های پزشکی و بهداشتی حضور داشتند ، اعلام شد.

به گفته دادستان ، برخی از بازیکنان فاکتورهایی را ارائه می دهند که می گوید در همان روز دندانپزشکی یکسانی داشته اند.

دست کم 16 متهم صبح روز پنجشنبه بازداشت شدند. به گفته آدری استراوس ، دادستان ایالات متحده ، Telfair در دادگاه نیویورک ارائه خواهد شد. در حالی که انتظار می رود بقیه در حوزه های قضایی دیگر ظاهر شوند.

اشتراوس گفت: “آنها باید به نقض آشکار قوانین پاسخ دهند.”

هنوز مشخص نیست که آیا این بازیکن توسط وکیل حضور دارد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید