دستگیری متجاوزانی که به روش «خفگی» زنان را سرقت می کردند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه؛ چندی پیش تصاویری با عنوان زورگیری وحشیانه زنان در محله سعادت آباد تهران منتشر شد که سارقان بیهوش زنان را مورد ضرب و شتم قرار داده و اموال آنها را به سرقت می برند.

علیرغم اینکه پرونده پیچیدگی های خاص خود را دارد و متهمان در زمان ارتکاب اعمال مجرمانه خود و چرت بزن صورت خود را پوشانده بودند تا به راحتی قابل شناسایی نباشند اما در نهایت با اقدامات انجام شده متهم به همراه همدستانش شناسایی و دستگیر شد.

پس از دستگیری متهم پرونده ای به اتهام فساد مالی تشکیل شد مطابق جهان در دادسرای تهران این پرونده به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار گرفت.

امشب علی صالحی دادستان تهران با متهمان تماس گرفت و با آنها شخصاً برخورد کرد و از آنها درباره اقدامات انجام شده با شهروندان سؤال کرد.

علی صالحی در خصوص این پرونده اظهار داشت: با توجه به تاکید رئیس قوه قضائیه مبنی بر برخورد قاطع، سریع و قانونی با جرایم سرقت مسلحانه، با خشونت و خشونت خاص، در دادسرای تهران، دو شعبه های ویژه آمدند. برای مبارزه با جرایم خاص در این زمینه ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه هدف از تشکیل این قرارگاه اتخاذ تصمیم ویژه برای مقابله با سرقت های خشن است، گفت: از بدو تاسیس قرارگاه مقابله با سرقت های خشن جلسات زیادی برگزار شده است که نتایج این جلسات منجر به این شد. به دستگیری سارقان خشن و در واقع از زمان تشکیل پایگاه مبارزه با جرایم خشن، شاهد دستگیری سریعتر و تشریفات قضایی با سرعت و دقت بیشتر بوده ایم.

دادستان تهران با بیان اینکه دستگاه قضایی با سارقان در زمینه جرایم خشن برخورد قاطع خواهد کرد، تصریح کرد: دو نفر سرقت که اقدامات آنها در فضای مجازی پخش شده بود دستگیر شدند. روش و تدبیر این افراد این بود که در زمان و فرصت مناسب زنان را خفه می کردند، به زنان حمله می کردند و از پشت خفه می کردند و در نهایت به غارت می پرداختند.

وی افزود: در حال حاضر اقدامات قضایی در خصوص این پرونده در حال انجام است تا در اسرع وقت دستور قطعی صادر و به دادگاه ارجاع شود.

صالحی با بیان اینکه تعدادی از افراد شکایت خود را اعلام کردند، اظهار داشت: شکایات وارد شده و بررسی های لازم در این زمینه در حال انجام است.

وی افزود: مردم بدانند که اقدام دستگاه قضایی در زمینه مبارزه با جرایم خشن اقدامی قاطع و آموزنده خواهد بود و اجازه نمی دهیم امنیت مردم و جامعه از آنان سلب شود.

دادستان تهران همچنین با اشاره به دستگیری گروهی از سارقان خشن که از آرایشگاه مردانه اقدام به سرقت خشن کردند، تصریح کرد: اقدام این افراد به صورت جنگی بوده و به اتهام این پرونده نیز ارجاع می شود. به دادگاه رسیدگی می شود و بدون فوت وقت به این پرونده رسیدگی می شود.

گفتنی است پس از دستور ویژه رئیس قوه قضائیه مبنی بر رسیدگی به موضوع سرقت های خشن و جیب بری در خیابان ها، دادستان کل کشور با تشکیل ویژه سرقت ایستگاهی از رسیدگی به این موارد خبر داد و اعلام کرد: مورد جاده سارقان مسلح و جیب بران ویژه و بدون تأخیر مورد رسیدگی قضایی قرار خواهند گرفت.

چندی پیش در ادامه تحقیقات ویژه سرقت خشن و زورگیری در خیابان، دادگاه خفتگیر اتوبان نیایش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار و در نهایت متهم این پرونده به حبس تعزیری محکوم شد. مرگ به اتهام درگیری و زورگیری با استفاده از سلاح سرد.