دستگیری شعبه های شبکه غیراخلاقی زنده – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا فرجا وی در تشریح این خبر اظهار داشت: بر اساس مشاهدات صورت گرفته در فضای مجازی اعضا و سرشاخه های اصلی یک باند که در استان های مختلف کشور سازماندهی شده بود، منتشر شد. می گذارد غیر اخلاقی و غیر متعارف با مصادیق تبلیغات لجام گسیخته و پول شویی استفاده از کارت های اجاره ای در اینستاگرام و پیام ها در شبکه های اجتماعی رسان چه کار می کنی بین المللی و تلگراف زدند، شناسایی شدند.

این افسر پلیس ادامه داد: اعضای این باند پس از انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی و فنی به هویت معلوم در استان های غربی، استان های بوشهر، تهران بزرگ، آذربایجان، زنجان و شیراز با رعایت کلیه اصول مراقبتی و مراقبتی دستگیر شدند. اخذ حکم قضایی».

رئیس پلیس فتا فرجا وی ضمن بیان اینکه متهم پس از دستگیری و ضبط تجهیزات الکترونیکی و مواجهه با ادله جرم به جرایم خود اعتراف کرد، اعلام کرد: این افراد برای سیر مراحل قانونی شکایت حیثیتی تحویل مراجع قضایی شدند.

سردار مجید ادامه داد: طرح های عملیاتی پلیس فتا علیه گردانندگان سایت ها و صفحات غیراخلاقی و غیرمتعارف کشور به صورت مستمر در کارگروه های ویژه در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه حذف و پاکسازی این گونه مطالب غیراخلاقی و برخورد با مجرمان این حوزه مورد مطالبه بسیاری از هموطنان بوده است، تصریح کرد: رسیدگی به این گونه جرائم در اولویت ماموریت پلیس قرار دارد و تاکنون تعدادی از این سایت ها در این زمینه ها شناسایی شده و با افرادی که مرتکب چنین جرائمی شده اند برخورد می شود.

این مقام مسئول گفت: تعدادی از کاربران و متخصصان فضای مجازی با رعایت نکردن قوانین و مقررات و عدم توجه به هنجارها در تولید و انتشار مطالب غیراخلاقی اقدام کرده اند. اند او نیز تحت تعقیب، توجیه و مرتکب قرار گرفت اند.

رئیس پلیس سایبری کشور از تمامی کاربران فضای مجازی خواست ضمن رعایت قوانین و مقررات و ضوابط جاری کشور در صورت مشاهده موارد مشکوک و مجرمانه در منطقه مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice اطلاع دهند. ir یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ برای پیگیری سریع به پلیس گزارش دهید.