دستگاه‌ها در اصفهان یک خدمت، ویژه سوم خرداد به مردم ارائه کنند


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری، معاون اجتماعی سیاسی امنیتی استانداری اصفهان، در جلسه شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، اظهار داشت: باید از غفلت به خدا پناه ببریم و نباید از مناسبت‌های ارزشی غفلت کنیم و بهتر است در زمان مکفی به برنامه‌ریزی این مسائل پرداخت.

وی با تأکید بر حضور مدیران دستگاه‌ها در جلسات مربوط به هماهنگی برنامه‌های دفاع مقدس، افزود: شورای هماهنگی برنامه‌های دفاع مقدس، ۸ کمیته دارد که جلسات آن در طول سال باید به طور زمان‌مند و منظم برگزار شود.

جان‌نثاری با اشاره به سوم خرداد و با بیان اینکه حماسه سوم خرداد نتیجه هوشیاری و بیدار بودن است، گفت: ما در سخنرانی‌ها در مراسم‌های دفاع مقدس، عموماً به چگونگی‌ها می‌پردازیم و چرایی‌ها را نمی‌گوییم؛ جهاد تبیینی که مقام معظم رهبری بر آن اصرار می‌کنند در مورد بحث بر سر چرایی‌هاست.

معاون اجتماعی سیاسی امنیتی استانداری اصفهان بیان کرد: چرا سوم خرداد مهم است، چون روز مقاومت است و ما باید همین را تبیین کنیم؛ هنر امام این بود که از افراد معمولی مثل سردار سلیمانی که از یک کارگر معمولی در یکی از روستاهای کرمان ، افراد شجاع و با شهامت ساخت و این هنر امروز هم وجود دارد.

هنوز هم می‌شود به خرازی و سلیمانی تبدیل شد

وی با اشاره به ماجرای داعش گفت: تا این اتفاق افتاد، دیدیم آدم‌هایی که به صورت عادی در جامعه بودند چه حماسه‌هایی در دفاع از حرم آفریدند؛ این را باید تبیین کرد که هنوز هم می‌شود به خرازی و سلیمانی تبدیل شد؛ نکته دیگر این است که وقتی خرمشهر گرفته شد اوج ناامیدی بود، اما در همان اوج ناامیدی و با دست خالی، خرمشهر را آزاد کردند و امید به وجود آمد؛ با این وصف ما امروز حق داریم ناامید باشیم؟

جان‌نثاری خاطرنشان کرد: امروز هم ما باید این راه را ادامه دهیم و امید را به جامعه برگردانیم؛ امروز تفکر لیبرالی در کشور می‌خواهد جای جلاد و شهید را عوض کند؛ در سوم خرداد باید تفکر لیبرالی را رسوا کرد؛ هر موقع در این ۴۳ سال ما دچار آسیب شدیم از این تفکر بوده و هر جا پیشرفت کردیم کار دست جریان انقلابی بوده است.

معاون اجتماعی سیاسی امنیتی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه استکبار و صهیونیست می‌خواهد مردم را با تحریک و فشار جلوی نظام قرار دهد، عنوان کرد: افتضاحی که جریان لیبرال در کشور ایجاد کرده را در حال حاضر جریان انقلاب باید جمع کند و این نیاز به مقاومتی چون حماسه خرمشهر دارد، یعنی مردم جلوی این فتنه بایستند، آزادی خرمشهر امروز یعنی اقتصاد را از بند گرفتاری‌ها و معضلاتی که بوجود آمده رها کنیم.

فضای شهر باید متناسب با چهلمین سالگرد خرمشهر مزین شود

وی با بیان اینکه باید ابعاد مختلف جریان خرمشهر را بیان کرد و برای امروز به نتیجه برسیم که چه کاری انجام دهیم، گفت: امسال باید فضای شهر تغییر کند و فضای خوبی متناسب با چله سالگرد خرمشهر به وجود بیاید و همه شهرداری‌های استان هم در فضاسازی‌های محیطی شهرها، با سال‌های قبل متفاوت باشند.

جان‌نثاری تأکید کرد: همه دستگاه‌ها هم یک جلسه تبیینی برای سوم خرداد داشته باشند و دستگاه‌های مختلف افراد و مربیانی را به دستگاه‌ها بفرستند تا این حماسه را تبیین و چرایی دفاع مقدس را بیان کنند.

معاون اجتماعی سیاسی امنیتی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: هر دستگاهی یک خدمت ویژه سوم خرداد به مردم ارائه کنند و این خدمت به مناسبت سوم خرداد برای مردم قابل لمس باشد و مردم در این سوم خرداد احساس شیرینی کنند و قبل و بعد از این تاریخ برای مردم تفاوت داشته باشد.

اجرای ۳۰ عنوان برنامه علمی و آموزشی در سوم خرداد

محمد رضایی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان نیز در این جلسه بیان کرد: شورای هماهنگی دفاع مقدس شامل ۷ کمیته تخصصی است که این کمیته‌ها در طول سال، با راهبردهای مشخص و با هماهنگی کلی در سطح شورا برگزار می‌شود و ۴ برنامه ملی آزادسازی خرمشهر، هفته دفاع مقدس، ۱۳ آبان و ۱۳ دی را با هم‌افزایی هرچه بیشتر پیش خواهیم برد.

وی ادامه داد: ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج همه با هم وحدت دارند و این باید در برنامه‌های دفاع مقدس نشان داده شود.

رضایی افزود: در حدود ۳۰ عنوان برنامه علمی و آموزشی برای ۳ خرداد و حماسه خرمشهر داریم و برای ۶ خرداد مصادف با شهادت امام جعفر صادق(ع) نیز صد و شصت و پنجمین یادواره شهدای استان را خواهیم داشت و در شهرستان خور و بیابانک نیز ۲ شهید گمنام تشییع خواهند شد.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/ج/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید