در زمستان چه غذاهایی بخوریم؟


غذای سالم برای سرماخوردگی

وقتی فردی سرماخوردگی می گیرد ، داروها می توانند بینی را پاک کرده یا سردرد را حفظ کنند ، اما عوارض آن موقتی است. هیچ درمان درمانی وجود ندارد که بتواند از مدت زمان سرماخوردگی جلوگیری یا کوتاه کند.

داروها کمک چندانی نمی کنند ، آنها فقط می توانند عفونت های باکتریایی را درمان کنند ، اما در درمان آنفولانزا یا زخم های سرماخوردگی مثر نیستند و بسیار بد هستند. داروها همه باکتری ها را از بین می برند ، حتی باکتری های خوب ، و در واقع می توانند در توانایی بدن بیمار در از بین بردن ویروس اختلال ایجاد کنند.

در حالی که هیچ درمان فوری برای زخم سرماخوردگی وجود ندارد ، توصیه های این مقاله می تواند به بیمار در کاهش علائم سرماخوردگی کمک کند و همچنین ممکن است مدت زمان زخم را کاهش دهد.

چرا مصرف دارو برای درمان سرماخوردگی توصیه نمی شود

از داروهای دارویی می توان برای درمان عفونت های ناشی از باکتری ها استفاده کرد. با این حال ، سیاه سرفه شدید ناشی از باکتری ها نیازی به درمان پزشکی ندارد ، حتی اگر ویروس در ویروس وجود داشته باشد.

گاهی اوقات بدون استفاده از داروها می توان آن را درمان کرد. آنتی بیوتیک ها می توانند عوارض جانبی داشته باشند. استفاده از داروها همچنین می تواند برای افرادی که دارای بیماریهای جدی دیگر هستند یا سیستم ایمنی آنها ضعیف است خطرناک باشد.

لیست غذاهای مفید برای سرماخوردگی

تب ، خارش بینی ، گلودرد و سرفه همه علائم سرماخوردگی هستند. بهتر است هنگام سرماخوردگی غذاهای سبک بخورید. به عنوان مثال ، یک کاسه سینه مرغ با برنج ، سبزیجات و پیاز نیز می تواند یک غذای خوب باشد.

وقتی فردی با سرماخوردگی غذا می خورد ، بدن نوع خاصی از سلول ایمنی تولید می کند که او را برای مبارزه با عفونت ها قوی می کند. بنابراین ، خوردن یک وعده غذایی سبک یک روش م toثر برای درمان سرماخوردگی است. بهتر است برای جلوگیری از سرگیجه یا سردرگمی ، میان وعده هایی مانند سوپ و آب میوه را به وعده های غذایی اضافه کنید.

تاثیر غذا بر سرماخوردگی

رژیم های غذایی سیستم ایمنی بدن را در اوج تولید قرار می دهد و انواع داروهای طبیعی می توانند زمانی مفید باشند که بیمار به دنبال تسکین علائم سرماخوردگی باشد.

غذاهای کمی وجود دارد که سوپ مرغ را آرام می کند. هنگام مبارزه با بیماری ، آخرین چیزی که بدن به آن احتیاج دارد ، وزن غذایی است که دیرتر و سخت تر بلعیده می شود.

اگر فردی در طول سرماخوردگی غذاهای سنگین بخورد ، بدن مواد مغذی مورد نیاز برای مبارزه با این بیماری را دریافت نمی کند و به جای مبارزه با بیماری ، سعی می کند آن را بسوزاند ، غذا ، و خود را با تب نشان می دهد. تعدادی از غذاها وجود دارند که می توانند ایمنی بدن را تقویت کرده و روند بهبودی بدن را تسریع کنند.

ویتامین ها من

یک آنتی هیستامین معمولی می تواند علائم سرماخوردگی مانند آبریزش بینی ، آبریزش بینی ، آبریزش چشم را تسکین دهد. ویتامین ها من این ماده شیمیایی قوی است که به بدن کمک می کند تا در صورت حمله عفونت یا باکتری به سیستم ایمنی از تخریب مجدد سلول ها جلوگیری کند.

ویتامین ها من اینترفرون ، پروتئین شیمیایی که مقاومت در برابر باکتری ها را افزایش می دهد و جریان خون را در بدن تحریک می کند ، آزاد می کند.

روی

مطالعات نشان داده است که روی به کاهش مدت و شدت سرماخوردگی کمک می کند. با این حال ، برای بهره مندی از اثرات فلز سفید ، باید به محض احساس سرما ، مکمل روی را حداقل یک روز پس از شروع آزمایش مصرف کنید. همیشه قبل از مصرف غذای شام با یک متخصص مشورت کنید.

خوردن غذاهای سرشار از روی ممکن است راه خوبی برای آماده سازی بدن برای ایمنی باشد. دانه های کاکائو و بادام زمینی ، مانند دیگر آجیل ها ، دانه ها و دانه ها ، منابع خوبی از فلز سفید هستند. من این می تواند به بهبود سریع علائم کمک کند.

سوپو موآ

سوپ شیرین است و داغ یکی از مواد مفید برای سرماخوردگی است. این سوپ حاوی ماده شیمیایی به نام کارنوزین است ، دارای اثرات ضد التهابی است و می تواند به کاهش علائم مانند آبریزش بینی و گلودرد ، به ویژه در ابتدای بیماری ها کمک کند. سوپ مرغ خوش طعم و خوشمزه یک درمان ثابت شده است.

سوپ مرغ برای بیماریهای تنفسی مفید است زیرا سوپ مرغ با آب داغ بیشتر برای پاکسازی مجاری بینی موثر است. بلوک بینی را تغذیه ، آبرسانی و آرام می کند. هرچه مخاط سریعتر جریان یابد ، مجاری بینی بهتر به از بین بردن باکتری ها کمک می کند.

سوپ مرغ حاوی خواص ضد التهابی است که می تواند سر و صدا را نیز کاهش دهد. افزودنیهای دیگر به سوپ اضافه شده به مرغ ممکن است مفید باشد. به عنوان مثال ، میوه ها دارای خواص دارویی زیادی هستند ، مانند ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها.

غذای تند

بهتر است در غذاهایی که برای سرماخوردگی تهیه می شوند از ادویه جات شیرین استفاده کنید. از آنجا که آنها سینوس ها را موقتاً باز می کنند ، جریان مخاط را تسهیل کرده و آن را آسان می کنند ، در نتیجه احتقان را برطرف می کند.

سایتو

آجیل ها مانند تخم کدو و آب میوه ها مواد مغذی خوبی هستند که به دلیل داشتن فلز سفید ، انرژی بدن را افزایش می دهند. صدف ، مرغ ، لوبیا ، آجیل ، کلم و سبزیجات نیز سرشار از فلز سفید هستند که می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

لیمو و عسل

آب گرم مانند عسل لیمو می تواند به پاکسازی مجاری بینی و مرطوب کردن بدن کمک کند. محققان می گویند عسل گلو را تسکین می دهد و دارای اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. نامه می تواند در کاهش علائم سیاه سرفه ناشی از عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی موثر باشد.

لیمو همچنین دارای اثرات ضد عفونی کننده است و می تواند برای گلو درد استفاده شود. لیمو حاوی ویتامین های زیادی است من سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند برای درمان سرماخوردگی ، مصرف منظم آب لیمو و عسل در یک لیوان آب گرم بسیار مثر است.

با تشکر

شلغم یک میوه مفید و مفید است ، به عنوان داروی سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد و گفته می شود یکی از موارد مفید برای سرماخوردگی برای تسکین سرفه است. بهترین راه برای آماده سازی ایمپلنت ، زیرا این روش تمام ویتامین ها و خواص درمانی آن را ذخیره می کند.

بیشتر بخوانید:

با رژیم غذایی متعادل پیشگیری را تقویت کنید

دیدگاهتان را بنویسید