درمان کبد چرب – آیا نمک اپسوم به عنوان شستشوی کبد عمل می کند؟

درمان‌های کبد چرب با هدف کاهش احتقان چربی در کبد در حال حاضر وجود دارد، اما نتایج آنها بسیار متفاوت بوده است. برخی از مکمل‌های ویتامین E و ویتامین C نتایج امیدوارکننده‌ای را نشان داده‌اند، اما آزمایش‌های بیشتری لازم است. از طرفی نمک اپسوم از دیرباز مورد استفاده قرار گرفته و در درمان انواع بیماری ها از جمله مشکلات کبدی، دردهای عضلانی و حتی موهای چرب موثر بوده است.

نمک های اپسوم موثر هستند زیرا در تمیز کردن روغن ها و چربی ها عالی هستند. وقتی صحبت از کبد می شود، نمک های اسپیوم کلسترول را در مجاری صفراوی جامد می کنند. این توپ های سفت شده یا «سنگ ها» سپس به روده بزرگ منتقل می شوند و با اجابت مزاج از بدن خارج می شوند.

این روش برای درمان کبد چرب، کبد را پاکسازی می کند تا مقادیر زیادی کلسترول و سایر ناخالصی ها را از کبد خارج کند. ترکیبات به طور کلی شامل مخلوطی از نمک اپسوم، آب سیب، روغن زیتون، عصاره گریپ فروت و کپسول های اورنیتین است.

روغن زیتون و گریپ فروت باعث تخلیه سنگ های صفراوی، کلسترول و سایر مواد زائد در کبد می شود. نمک اپسوم ماهیچه های مختلف را شل می کند تا سنگ های بزرگ بدون مانع از مجاری صفراوی و دوازدهه عبور کنند.

این روش درمانی را می توان در خانه انجام داد. با این حال، انتظار داشته باشید که پس از آن کمی حالت تهوع داشته باشید. احتمالاً دچار اسهال خواهید شد و به این ترتیب سنگ ها از بدن شما خارج می شوند. اگر به سولفات منیزیم، که جزء اصلی نمک اپسوم است، حساسیت دارید، این نوع شستشوی کبد را انجام ندهید.

رژیم غذایی و ورزش همچنان باید بخش مهمی از برنامه کلی شما برای کاهش چربی کبد باشد. با این حال، شما باید داشته باشید درست رژیم غذایی و درست ورزش یا همه آن می تواند بی فایده باشد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر