درمان سارکوئیدوز جامع – یک پیشرفت در تحقیقات

یک رویکرد جامع برای درمان سارکوئیدوز متکی بر تعادل مجدد اختلالات فعال و شیمیایی بدن در سطوح مختلف است.

همه روش ها بر مواد طبیعی تکیه می کنند و به بدن شما به عنوان یک کل نگاه می کنند نه به بخش هایی از اندام های بیمار یا سالم.

استفاده از ملاتونین در درمان جامع سارکوئیدوز

ملاتونین هورمونی است که به طور طبیعی در بدن ما تولید می شود و در درجه اول برای تنظیم خواب در نظر گرفته شده است. مطالعه ای در مورد استفاده از آن که در ایتالیا انجام شد، بهبود قابل توجهی را در تقریباً همه بیماران پس از دو سال مطالعه گزارش کرد.

نقش ملاتونین در درمان جامع سارکوئیدوز چیست؟

تا آنجا که تحقیقات نشان می دهد که ملاتونین در چندین سطح به بدن بیمار سارکوئیدوز کمک می کند:

  • رادیکال های آزاد را از بین می برد
  • تولید سیتوکین را مهار می کند و در نتیجه التهاب را کاهش می دهد
  • با تنظیم مکانیسم خواب، تولید هورمون ها را تنظیم می کند

بحث بر سر بی خطر بودن ملاتونین در بیماری های خودایمنی

این بحث به این دلیل است که ملاتونین در واقع به دلیل ماهیت خود، سیستم ایمنی را تقویت می کند. تحقیقات زیادی در حال انجام است تا مشخص شود آیا ملاتونین برای استفاده در بیماری های خودایمنی کاملا بی خطر است یا خیر.

راهنمای تغذیه در درمان جامع سارکوئیدوز

سارکوئیدوز و ویتامین D

مهمترین دستورالعمل تغذیه ای که به تمام پروتکل های درمان جامع سارکوئیدوز راه پیدا می کند، اجتناب از ویتامین D است زیرا در بیماران مبتلا به سارکوئیدوز عدم تحمل به این ویتامین رایج است. هنگام طراحی یک رویکرد جامع برای درمان سارکوئیدوز، مهم است که بدانید آیا به ویتامین D حساسیت دارید یا خیر.

علائم حساسیت به ویتامین D چیست؟

اگر به ویتامین D حساسیت دارید، ممکن است برخی یا همه این علائم را تجربه کنید: حالت تهوع، تشنگی، بدتر شدن سلامت عمومی، نارسایی کلیه و سنگ کلیه.

رژیم های پاکسازی ویژه در درمان جامع سارکوئیدوز

وعده های غذایی پاک کننده به عنوان بخشی از یک رویکرد جامع برای درمان سارکوئیدوز طراحی شده است. این موارد شامل اشکال مختلف سم زدایی و پاکسازی بدن است. داروهای گیاهی نیز گنجانده شده است. رایج ترین گیاهان دارویی برای استفاده در درمان جامع سارکوئیدوز عبارتند از:

  1. اکیناسه
  2. کاکتوس
  3. جینسینگ

بحث در مورد عوارض جانبی بالقوه همچنان ادامه دارد زیرا این گیاهان دارای اثر تقویت کننده سیستم ایمنی نیز هستند.

پیشرفتی در تحقیقات سارکوئیدوز

مشکل سارکوئیدوز در فقدان دانش پزشکی مدرن در مورد علل این بیماری است. اما اخیراً اخبار هیجان انگیزی در مورد کشف عدم تعادل شیمیایی و علل آن منتشر شده است. بر این اساس، یک پروتکل درمانی جدید با میزان موفقیت گزارش شده چشمگیر طراحی شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر