درمان تپش قلب و نارسایی قلبی


ضربان قلب منظم و ضربان قلب را نامنظم کنید

تقدیس قلب ؛ هر ضربان قلب ناشی از شوک الکتریکی است که توسط سلولهای خاصی در محفظه فوقانی قلب (سلولهای ضربان ساز) تقویت می شود. این علائم در افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی خوب نیست و به سرعت بروز می کند ، به طوری که قسمت بالای قلب به جای پوست خوب (لرزش) ارتعاش می کند. برای بازگرداندن ضربان طبیعی قلب ، علل ایجاد این نقاط داغ باید از بقیه قلب جدا شود.

رایج ترین درمان فیبریلاسیون دهلیزی ، برداشتن کاتتر است. در این روش ، پزشک یک یا چند کاتتر نازک را از طریق رگ خونی وارد قلب می کند. او از نقشه رزونانس مغناطیسی برای بررسی ضایعات استفاده کرد و نماها را با سرما یا گرما در نوک کاتتر تصحیح کرد.

این باعث می شود زخم ها با خطاهای سیگنال الکتریکی و عملکرد طبیعی قلب تداخل داشته باشند.
لازم به ذکر است که استفاده از سرمای شدید برای ایجاد صدمات (سرماخوردگی) رویکرد جدیدی است.

پزشک جعبه را داخل لگن خود وارد قلب می کند که در آن آریتمی ایجاد می شود. سپس از آن برای راه اندازی و بلند کردن یک بالن کوچک برای باد کردن منطقه استفاده می کند. نتیجه سلولهای اسکار متوقف کردن شلیک مسیرهای سیگنالهای نادرست است. این روش زمان را کمتر از فرسایش حرارتی کاهش می دهد و ممکن است عوارض جانبی و همچنین عوارض جانبی داشته باشد.

در 48 ساعت اول پس از آزمایش ، ممکن است خسته شده باشید و احساس ناراحتی داشته باشید. دستورالعمل های پزشک خود را برای بهبود زخم ، دارو ، ورزش و قرارهای بعدی دنبال کنید. الکتروکاردیوگرام های دوره ای انجام می شود و نتیجه پالس ها برای بررسی ضربان قلب بررسی می شود.

برخی از افراد همچنین ممکن است پس از حمله قلبی دوره های کوتاهی از ضربان قلب یا آریتمی نداشته باشند. این واکنش ناسالم گوشت شفابخش است و باید به موقع از بین برود. ممکن است پزشک در صورت لزوم اقدامات دیگری از جمله کاشت ضربان ساز را انجام دهد ، به ویژه برای درمان مشکلات قلبی دشوار.

درمان آریتمی قلبی و فیبریلاسیون دهلیزی

در مورد فیبریلاسیون دهلیزی

در طول فیبریلاسیون دهلیزی ، دو حفره قلب (دهلیز) نازک و نامنظم هستند – با دو حفره پایینی (بطن) مغایرت دارد. افراد مبتلا به بیماری قلبی بیشتر در معرض درد قفسه سینه (تنگی نفس) ، تنگی نفس و ضعف هستند. این وضعیت همچنین می تواند آنها را در معرض خطر سکته مغزی قرار دهد. این بیماری اغلب در صورت عدم درمان به مرور زمان بدتر می شود.

فیبریلاسیون دهلیزی باقی مانده است

فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی روشی است که برای درمان نارسایی قلبی (آریتمی) استفاده می شود که در قسمت فوقانی قلب (دهلیز) شروع می شود. نوع حمله قلبی که قلب را مختل می کند ، با ایجاد اسکار یا آسیب به عضله قلب و تداخل با سیگنال های الکتریکی کاذب ، باعث آریتمی می شود.

اگر داروها یا مداخلات دیگر برای تنظیم ضربان قلب در حال افزایش نباشد ، می توان از فیبریلاسیون دهلیزی استفاده کرد. درمان فیبریلاسیون دهلیزی معمولاً علائمی مانند خستگی و تنگی نفس را بهبود می بخشد. به یاد داشته باشید که بدون درمان ، فیبریلاسیون بد دهلیزی با گذشت زمان ایجاد می شود.

این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: متن آریتمی قلبی ؛ هر آنچه باید در مورد آریتمی قلب بدانید

انواع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی

نوع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی به علت نارسایی قلبی و سایر بیماری های قلبی بستگی دارد. سه نوع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی عبارتند از:

تمیز کردن کاتتر

پزشک لوله های باریک و بلند را وارد قلب می کند و گرما یا سرما بیش از حد آزاد می کند. این باعث می شود زخم های من در قسمت هایی از ماهیچه قلب باعث اختلال یا آسیب نامنظم سیگنال های الکتریکی به قلب شما شود. شاید تا به حال در مورد روشی به نام جداسازی ورید ریوی ، نوعی برداشتن کاتتر شنیده باشید.

روش روش ماز

یک عمل قلب مستقیم که در طول عمل جراحی قلب باز انجام می شود. پزشک از چاقوی جراحی یا دستگاه کشنده برای ایجاد الگویی (پیچ و خم) از سلول های اسکار در بالای قلب استفاده می کند. مانند تمیز کردن کاتتر ، زخم ها را از سیگنال های الکتریکی که باعث انواع خاصی از آریتمی می شوند ، پاک می کند.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی به درمان های دیگر پاسخ نمی دهد ، ممکن است نیاز به جراحی قلب دیگری مانند جراحی بای پس عروق کرونر یا پیوند بای پس عروق کرونر داشته باشید ، این ممکن است برای شما مناسب باشد.

گره AV قطع شد

در برداشتن گره دهلیزی بطنی ، پزشک از کاتتر برای ایجاد اسکار در قسمتی از قلب به نام گره AV استفاده می کند. این اتصال نواحی فوقانی (دهلیزی) و تحتانی (بطنی) است. اسکار از ارسال انرژی الکتریکی مختل شده به دهلیز جلوگیری می کند.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی با سایر درمانها بهبود نیابد ، برداشتن گره AV ممکن است گزینه مناسبی باشد. همچنین ممکن است برای کنترل ضربان قلب بعد از فرسایش گره AV به یک ضربان ساز نیاز داشته باشید.

مزایای استفاده از روشهای مستقیم قلب

مزایای استفاده از روشهای مستقیم قلب

فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی برای کاهش علائم و نشانه ها و بهبود کیفیت زندگی استفاده می شود. این ممکن است برای افرادی که تپش قلب (فیبریلاسیون) با دارو یا سایر روش های درمانی قابل اصلاح نیست ، گزینه ای مناسب باشد.

خطر فیبریلاسیون کاهش می یابد

مشکلات رد فیبریلاسیون دهلیزی بستگی به این دارد که آیا شما با یک کاتتر سایشی تزریق شده اید یا قلب شما با جراحی برداشته شده است ، که کمتر رایج است.
اثرات آن عبارتند از:

خون یا عفونت در محل جراحی یا محل سوند
• آسیب به عروق
• قلب مومن
• آسیب به عروق
آسیب به سیستم الکتریکی قلب ، که می تواند باعث آریتمی شود و برای کنترل آن به ضربان ساز نیاز است.
خونریزی در پاها یا ریه ها (ترومبوآمبولی وریدی)
بیماری یا مشکلات قلبی
تنگ شدن شریان های منتقل کننده خون بین ریه ها و قلب (تنگی ورید ریوی)
• مرگ و میر در موارد نادر

فیبریلاسیون سایه

چگونه خود را برای سقط جنین آماده کنیم

پزشک شما را معاینه می کند و برخی آزمایشات را برای ارزیابی وضعیت قلبی شما تجویز می کند. او در مورد خطرات و مزایای مجرای فیبریلاسیون دهلیزی با شما صحبت خواهد کرد. بنابراین ، باید هرگونه ظاهر یا عوارض جانبی که ممکن است با دارو داشته باشید را به پزشک خود اطلاع دهید. و اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید ، به او اطلاع دهید.
خوردن و آشامیدن شب قبل از عمل ضروری است. اگر دارویی مصرف می کنید ، از پزشک خود بپرسید که آیا باید قبل از عمل به مصرف آن ادامه دهید یا خیر. در برخی موارد ، به شما دستور داده می شود که مصرف داروهای آریتمی قلب را چند روز قبل از عمل متوقف کنید.
اگر دستگاه مکانیکی مانند ضربان ساز یا دفیبریلاتور قلبی کاشته شده دارید ، در مورد این که آیا می خواهید اقدامات احتیاطی خاصی انجام دهید ، با پزشک خود مشورت کنید.

در طول برداشتن کاتتر برای برداشتن دهلیز

1. برداشتن کاتتر در بیمارستان برای پر شدن بدن انجام می شود. قبل از جراحی ، یک متخصص ماهیچه ای را در بازو یا بازوی شما قرار می دهد و به شما آرام بخش می دهد. در برخی موارد می توان از کمک فنرهای عمومی برای خواباندن شما استفاده کرد.

پس از رضایت مناسب ، پزشک یا سایر متخصصان شما ناحیه کوچکی را در نزدیکی ماهیچه های شریان ، گردن یا شانه پنهان می کنند. پزشک یک سوزن را وارد عضله می کند و یک لوله (غلاف) را داخل سوزن می کند.

3. پزشک این اجسام را به هسته منتقل می کند و آنها را به چند مکان در قلب شما نشان می دهد. او می تواند با تزریق رنگ به سوند ، به او کمک کند تا با استفاده از اشعه ایکس ، رگ های خونی و قلب شما را ببیند. کاتترها شامل الکترودهایی هستند که می توانند برای انتقال برق متراکم به قلب و ثبت فعالیت الکتریکی قلب استفاده شوند. این فرآیند استفاده از تصاویر و سایر آزمایشات برای تعیین علت آریتمی شما ، آزمایش “الکتروفیزیولوژی (EP)” نامیده می شود.

4. در مرحله بعد ، پزشک از تزریق کاتتر برای اعمال حرارت (فرکانس رادیویی) یا سرما (کرایوآبلاسی) به ناحیه موردنظر برای آسیب به بافت و ایجاد زخم استفاده می کند.

5. این پروسه معمولاً سه تا شش ساعت به طول می انجامد. اما مراحل سخت ممکن است طولانی تر باشد.

6. در حین این عمل ، هنگام تزریق رنگ به داخل کاتتر هنگام تزریق نیرو به نوک سوند ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید. بنابراین ، اگر درد شدید یا تنگی نفس دارید ، به پزشک خود اطلاع دهید.

بعد از فیبریلاسیون قلبی

پس از تنظیم کاتتر برای پر کردن بدن

• شما پس از عمل جراحی در بیمارستان نگهداری خواهید شد حمله قلبی و فشار خون بالا شما دائما تحت تأثیر قرار می گیرید.

در شرایطی که انتظار می رود ، ممکن است بتوانید در یک روز به خانه بروید.

ممکن است بعد از جراحی کمی درد احساس کنید ، اما این درد نباید بیش از یک هفته طول بکشد. معمولاً ظرف چند روز پس از انجام عمل جراحی کاتتر می توانید به فعالیت های عادی خود بازگردید.

نتایج

پاکسازی فیبریلاسیون دهلیزی می تواند علائم و نشانه های مشکلات قلبی شما را کاهش داده و کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد. اما ثابت نشده است که می تواند خطر سکته مغزی را کاهش دهد ، بنابراین ممکن است پزشک توصیه کند که شما همچنان به نوشیدن فشار خون ادامه دهید.

نارسایی قلبی ممکن است عود کند. عود بیشتر در افراد مسن و افرادی که دارای سایر بیماریهای قلبی هستند مانند فشار خون بالا یا سابقه فیبریلاسیون دهلیزی که درمان آن مشکل است شایع است.

حدود سه ماه پس از جراحی ممکن است به پزشک مراجعه کنید. اگر فیبریلاسیون دهلیزی شما عود کرد ، اکنون می توانید آن را با دارو مدیریت کنید. برخی از افراد به یک روش کاهش یافته دیگر نیاز دارند.

حتی پس از توقف خونریزی ، پزشک ممکن است توصیه کند که از مانیتور قلب مداوم مانند ضبط صوت استفاده کنید. اگر هنوز مشکلات قلبی دارید ، پزشک ممکن است ضربان ساز دائمی را توصیه کند.

نارسایی قلبی و موفقیت آن

نتایج موفقیت آمیز عمل جراحی فرسایش قلب

بینایی بسیار خوب است ، اما بستگی به نوع و شدت مشکل دارد. بنابراین ، حداقل 3 ماه طول می کشد تا به یک نتیجه خوب برسید.
با توجه به این درمان فیبریلاسیون دهلیزی ، یک مطالعه بزرگ در سراسر جهان نشان داد که برداشتن سوند برای افراد مبتلا به این بیماری تقریباً 80 و 70 of از افرادی که نیازی به دارو ندارند م effectiveثر است.

در مطالعه دیگری ، میزان کاهش به طور معمول برای انواع مختلف آریتمی فوق بطنی مورد ارزیابی قرار گرفت و مشخص شد که 74.1 درصد از افرادی که این روش را انجام داده اند در درمان کاهش یافته اند ، 15.7 درصد تا حدودی موفق بوده اند و 9.6 درصد آنها می دانند که پیشرفت نکرده اند. به

علاوه بر این ، میزان موفقیت مورد انتظار در مورد نوع مشکل باید کم شود. به عنوان مثال ، افرادی که مشکلات مداوم دارند نسبت به افرادی که مشکلات مزمن دارند ، کمتر موفق هستند.

منبع:
www.mayoclinic.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید