درمان انفیلتراسیون کبد چرب در ۳ مرحله

استئاتوز کبدی ناشی از چربی اضافی یا اختلال در عملکرد کبد است که منجر به تجمع چربی در سلول های کبدی می شود. این چربی ها منابع ارزشمندی را به خود اختصاص می دهند که منجر به اختلال بیشتر در عملکرد کبد می شود و به دو مورد از مهمترین وظایف بدن (متابولیسم و ​​سم زدایی) آسیب می رساند.

علاوه بر این، کبد چرب (استئاتوز) می تواند منجر به سیروز، نارسایی کبد و سرطان کبد شود.

اما استئاتوز قابل درمان و پیشگیری است.

مرحله ۱ – رژیم غذایی

اولین قدم برای معکوس کردن وضعیت کبد چرب، تنظیم رژیم غذایی است. مهم است که محصولات گوشتی، تخم مرغ و شیر را کاهش دهید. اما نیازی نیست که گیاهخوار شوید – آنچه مهمتر از نخوردن محصولات حیوانی است، افزایش مصرف سبزیجات و میوه ها است.

مرحله ۲ – ورزش کنید

ورزش به کبد شما سیگنال می دهد که زمان شروع چربی سوزی فرا رسیده است. از آنجایی که در دسترس ترین چربی پس از رژیم غذایی در خود کبد یافت می شود، این اولین چربی است که حذف می شود و نشان دهنده نفوذ چربی در کبد است. همراه با رژیم غذایی، این امر می تواند منجر به کاهش وزن نیز شود: کاهش وزن به تأخیر می افتد، زیرا کبد ابتدا شسته شدن چربی را می سوزاند، اما به محض اینکه کبد سالم شد، شروع به سوزاندن چربی موثرتر از قبل می کند. وزن ذوب خواهد شد

مرحله ۳ – داروهای گیاهی

آخرین گام برای سلامت کبد مصرف مکمل های غذایی و دمنوش های گیاهی است. زردچوبه، خار مریم، کنگر فرنگی و کتان از جمله مهم ترین کمک ها در معکوس کردن کبد چرب هستند. نشان داده شده است که درمان با این گیاهان می تواند سیروز و سرطان کبد را که قبلاً بیماری های مزمن غیر قابل برگشت تلقی می شدند، معکوس کند.

در مورد سم زدایی کبد چطور؟

سم زدایی از کبد یک پروژه مادام العمر نیست، با این حال، می تواند درمان انفیلتراسیون کبد چرب را آغاز کند. سم زدایی نباید بیش از یک هفته طول بکشد و نباید بیش از سه بار در سال انجام شود (من توصیه می کنم سالیانه یک بار، شاید در بهار، به عنوان پاکسازی بهاره بدن عمل کند).

سم زدایی کبد بسیار ساده است: در این دوره، به سادگی شیک و آبمیوه های تهیه شده از سبزیجات و میوه ها بنوشید. شیر یا فرآورده های حیوانی اضافه نکنید، آجیل اضافه نکنید (بسیار سالم هستند و باید آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، نه فقط در هنگام سم زدایی)، سبزیجات و میوه ها را مصرف نکنید و بنوشید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر