درمانی قوی یا میراثی بزرگ؟ – مشاوره مشاور تلفنی


عسل و دارچین: یک راه حل قدرتمند یا یک تاریخ عالی؟

عسل و دارچین از ترکیبات طبیعی هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. برخی می گویند وقتی این دو دارو با هم ترکیب شوند ، تقریباً می توانند همه بیماری ها را درمان کنند. در حالی که شواهد نشان می دهد هر یک از این مواد داروهای درمانی خود را دارد ، بسیاری از جزئیات در مورد مخلوط عسل و دارچین صحت ندارد. این مقاله فواید عسل و دارچین را بررسی می کند و حقایق را از داستان یا تصورات غلط جدا می کند.

چیزهای طبیعی برای سلامتی بهتر

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرنهاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. امروزه عسل به طور گسترده ای در آشپزی استفاده می شود و شیرین کننده نوشیدنی ها است.

دارچین نیز ادویه ای است که از پوست دارچین تهیه می شود. مردم پوست آن را گرفته و خشک می کنند که به آن دارچین می گویند. می توانید دارچین را به شکل خرده چوب ، پودر یا عصاره خریداری کنید.

عسل و دارچین به تنهایی فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی تصور می کنند که ترکیب این دو م moreثرتر است. در سال 1995 ، یکی از روزنامه های کانادایی مقاله ای منتشر کرد که در آن بیماری های طولانی مدت که با مخلوط عسل و دارچین قابل درمان هستند ، فهرست شده است. از آن زمان ، اطلاعات منحصر به فرد در مورد ترکیب عسل و دارچین افزایش یافته است.

اگرچه این دو دارو کاربردهای درمانی زیادی دارند ، اما همه اطلاعات در مورد ترکیب این دو نیست.

زمینه دارچین

دارچین یک ادویه محبوب در آشپزی است و همچنین می تواند به عنوان مکمل استفاده شود. دو نوع اصلی وجود دارد:

کاسیا کانامونی: این نوع دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، محبوب ترین نوع دارچین است. سیلان ارزانتر از دارچین است و ممکن است عوارض جانبی داشته باشد.

دارچین سیلان: این نوع “دارچین واقعی” نامیده می شود. یافتن آن سخت تر از پنیر سفید است و رایحه کمی شیرین دارد.

خواص بی نظیر دارچین به دلیل اسانس ها و ترکیبات آنها به ویژه در ماده شیمیایی به نام سینامالدهید است. این ماده همچنین باعث طعم و عطر دلپذیر دارچین می شود.

در اینجا برخی از محبوب ترین فواید دارچین آورده شده است:

خطر ممکن است کاهش یابد:

التهاب طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان داده است که دارچین ممکن است به کاهش تورم کمک کند.

ممکن است به درمان بیماریهای عصبی کمک کند:

بسیاری از مطالعات تحقیقاتی می گویند که دارچین می تواند پیشرفت پارکینسون و آلزایمر را کند کند. این نتایج همچنین باید در مطالعات انسانی تأیید شود.

شما ممکن است گزینه های ضد سرطان داشته باشید:

مطالعات متعدد در مطالعات و آزمایشات روی حیوانات نشان داده است که دارچین از رشد و تولید سلول های سرطانی جلوگیری می کند. با این حال ، تحقیقات و محققان بیشتری مورد نیاز است.

برخی پیشنهاد کرده اند که دارچین ممکن است یک درمان رایج برای اختلال نقص توجه (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.

ویژگی نامه

عسل علاوه بر جایگزین سالم قند ، خواص درمانی مختلفی نیز دارد. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که همه گونه ها یکسان نیستند. بهترین نامه در محتوای مدرسه شامل کیفیت بالا و ذخیره نامه است.

در اینجا برخی از مزایای نامه در حمایت از علم آورده شده است:

ممکن است به کنترل سرفه کمک کند:

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه های شبانه م thanثرتر از دکسترومتورفان ، ماده فعال در اکثر آب میوه های سرفه است. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

یک درمان قوی برای زخم و سوختگی:

بررسی شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل بر روی پوست یک نیروی درمانی برای جراحات است.

تصور می شود که این عزیز می تواند به بهبود خواب ، تقویت ذهن ، تحریک جنسی ، درمان عفونت ها کمک کند و راهی طبیعی برای کاهش سنگ در دندان است ، اما این ادعاها توسط علم تایید نمی شود.

ترکیب عسل و دارچین ممکن است خواص خاص خود را داشته باشد

این نظر وجود دارد که اگر فقط عسل و دارچین می توانند به مشکلات سلامتی کمک کنند ، ترکیب این دو باید م moreثرتر باشد. مطالعات فواید مشابه عسل و دارچین برای سلامتی را نشان داده است. به عنوان مثال ، آنها دارای ویژگی هایی در زمینه های زیر هستند:

ممکن است بیماری های قلبی را کاهش دهد

مخلوط عسل و دارچین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد ، زیرا می تواند تعداد عوامل خطر را کاهش دهد. سطح بالای کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و سطح پایین کلسترول خوب (HDL) می تواند بر قلب تأثیر بگذارد. جالب است که عسل و دارچین ممکن است تحت تأثیر همه این موارد قرار بگیرند.

مطالعات نشان داده است که مصرف عسل می تواند کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین قند خون بالا (HDL) را تا 3 درصد افزایش می دهد.

در یک مثال مشخص شد که مصرف روزانه یک دوز دارچین کلسترول تام را تا 16 میلی گرم در دسی لیتر ، کلسترول بد (LDL) را 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید و 30 میلی گرم در دسی لیتر را کاهش می دهد. سطح کلسترول خوب (HDL) نیز افزایش یافته است.

اگرچه تأثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته است ، اما در زمان های مختلف فشار خون را به شکل متفاوتی کاهش می دهد. بله ، این مطالعه روی حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از مواد مغذی هستند که فواید زیادی برای قلب ارائه می دهند. آنتی اکسیدان های پلی فنول جریان خون را در قلب بهبود می بخشد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند و بیماری ها و بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

عسل و دارچین همچنین می توانند از بیماری های قلبی جلوگیری کنند زیرا هر دو تورم را کاهش می دهند. التهاب طولانی مدت جزء مهمی در ایجاد بیماری های قلبی است.

می تواند به التیام زخم ها کمک کند

عسل و دارچین هر دو دارای خواص درمانی خوبی هستند که می توان آنها را در کنار استفاده از مواد اولیه برای درمان بیماری های پوستی استفاده کرد. عسل و دارچین هریک توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند که هر دو برای بهبود پوست مهم هستند.

عسل وقتی به پوست مالیده می شود به درمان سوختگی کمک می کند. همچنین می تواند زخم پای دیابتی ، یکی از جدی ترین بیماری های التهابی را درمان کند.

دارچین به دلیل قدرت بدنی ممکن است فواید دیگری برای بهبود زخم داشته باشد.

دیابت قندی پا ممکن است در خطر ابتلا به این باکتری باشد. مطالعه روی خط لوله تحقیق نشان داد که روغن دارچین به محافظت در برابر عوامل بیماری زای باکتریایی کمک می کند. بله ، در این مطالعه از روغن دارچین استفاده شد ، بسیار ضخیم تر از دارچین پودر شده است و می توانید آن را از فروشگاه تهیه کنید. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد چوب دارچین همین تأثیر را دارد.

می تواند به کنترل دیابت کمک کند

ثابت شده است که مصرف دارچین برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مفید است. همچنین می تواند به جلوگیری از دیابت کمک کند. مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین باعث کاهش قند خون در افراد مبتلا به این بیماری می شود. یکی از راه های کاهش دارچین قند خون افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین باعث حساسیت بیشتر سلول ها به هورمون انسولین می شود و به انتقال قند از خون به سلول ها کمک می کند.

همچنین عوارض مفیدی برای عسل برای افراد دیابتی وجود دارد. مطالعات نشان داده است که عسل تأثیر بسیار کمتری بر قند خون نسبت به قند دارد. علاوه بر این ، عسل ممکن است کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد ، در حالی که سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش می دهد.

خوردن چای ، عسل و دارچین مفیدتر از شکر است. با این حال ، عسل هنوز دارای قند زیادی است ، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید آن را در حد اعتدال بخورند.

سرشار از آنتی اکسیدان

عسل و دارچین منابع عالی آنتی اکسیدان هستند که برای سلامتی بسیار مفید هستند. آنتی اکسیدان ها مواردی هستند که شما را از تجزیه مولکول هایی به نام رادیکال که هیچ آسیبی به سلول های شما نمی رسانند ، محافظت می کنند.

عسل سرشار از سموم است که با کاهش بیماری های قلبی ارتباط دارد. دارچین همچنین یک محرک قوی است که به درمان کمک می کند. در مقایسه با سایر ادویه جات ترشی جات ، دارچین از نظر محتوای شیمیایی در رتبه اول قرار دارد. مصرف عسل و دارچین در کنار هم می تواند منبع قدرتمندی از آنتی اکسیدان ها را در اختیار شما قرار دهد.

اطلاعات نامشخص در مورد عسل و دارچین

به نظر می رسد ایده ترکیب دو ماده فعال برای درمان قوی تر است. با این حال ، هیچ مطالعه ای نشان نداده است که ترکیب عسل و دارچین یک ماده شگفت انگیز ایجاد می کند که بیماری های مختلف را درمان می کند. علاوه بر این ، بسیاری از فرمولاسیون های مورد استفاده برای عسل و دارچین از نظر علمی پشتیبانی نمی شوند. در اینجا برخی از شکایات رایج اما تأیید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

علائم بیماری:

برخی از مطالعات در مورد توانایی ارسال پیام برای کاهش سیگنالینگ انجام شده است ، اما شواهد ضعیف است.

محلول سرد: عسل و دارچین دارای خواص ضد التهابی خوبی هستند ، اما بیشتر سرماخوردگی ناشی از باکتری ها است.

برنامه درمانی: اگرچه خاصیت ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوست در دسترس است ، اما هیچ مطالعه ای در مورد توانایی این دارو در درمان آکنه انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند: بسیاری از مطالعات نشان می دهد که جایگزینی شکر با عسل به کاهش وزن کمک می کند ، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که عسل و دارچین به کاهش وزن شما کمک کند.

تسکین درد آرتروز: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این غذاها بر روی پوست برای کاهش ورم مفاصل وجود ندارد.

ارضاء مشکلاتی که غذا را ناتوان می کند. اطلاعاتی وجود دارد که عسل می تواند از معده شما محافظت کند و هر دو با عفونت های معده مبارزه می کنند. اما این ادعاها توسط دانشمندان تحقیق تأیید نمی شود.

چگونه از عسل و دارچین برای بهبود سلامت خود استفاده کنیم

بهترین راه استفاده از عسل در رژیم غذایی شما استفاده از آن به عنوان جایگزین قند است. حتماً نامه های تصفیه نشده بخرید ، زیرا بیشتر پولی که قبلاً روی صندوق های پستی واریز شده است هیچ فایده ای برای سلامتی ندارد. از عسل با احتیاط استفاده کنید زیرا قند بالایی دارد.

همچنین باید توجه داشته باشید که دارچین حاوی ماده ای شیمیایی به نام کومارین است که می تواند در مقادیر زیادی سمی باشد. مقدار کومارین دارچین کاسیا بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان خریداری شود ، اما هنگام نوشیدن انواع مختلف پنیر ، مصرف روزانه را به 1.2 قاشق غذاخوری (2-0.5 گرم) محدود کنید. می توانید با خیال راحت روزانه 1 قاشق چایخوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان مصرف کنید.

با استفاده از عسل و دارچین برای درمان لکه های پوستی ، عسل را با کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آسیب دیده قرار دهید.

در پایان

عسل و دارچین هریک فوایدی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم پشتیبانی می شود. هر دوی اینها برای بهبود سلامت و بیماری بسیار مفید هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین معجزه ای شفابخش ایجاد می کند.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید