درخواست سازمان ملل برای پایان دادن به خشونت در لبنان


نیویورک تاکی BM سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در مقر اصلی کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد. استفان دوجاریکگوترش گفت که از درگیری جاری در لبنان بسیار نگران است و نظر خود را در این باره ابراز کرد “خشونت دردناک” باید در اسرع وقت متوقف شود.

دوجاریک خاطرنشان کرد که وزیر امور خارجه بر ضرورت تحقیقات عینی در مورد بمب گذاری در بندر بیروت تاکید کرد. جامع و شفاف و تماس بگیرید “لفاظی های خشونت آمیز و تحریک آمیز را در لبنان متوقف کنید”

رویداد

حامیان حزب الله و جنبش امل بندر بیروتدر حالی که قاضی در مورد انفجارهای سال گذشته استانبول تحقیق می کند ، تاریخ البیطار امروز به قصر عدالت بیروت می رود و خواستار انتصاب شخص دیگری است. آتش به روی معترضان باز شد. گزارش هایی مبنی بر کشته شدن 6 نفر و بیشتر گزارش شده است. در این حادثه بیش از 30 نفر زخمی شدند.

در حالی که این حمله در منطقه ات تایونا بیروت رخ داد ، رویدادها در تقاطع عین er-Rumana ، محل زندگی مسیحیان و Eş-Şiyah ، جایی که شیعیان در آن زندگی می کنند ، ادامه داشت.

ارتش لبنان با فراخواندن مردم اقداماتی را برای حفاظت از غیرنظامیان انجام می دهد. “منطقه درگیری در بیروت را تخلیه کنید” ، اما لحظه وحشتناک در خیابان های پایتخت همچنان ادامه دارد.

دولت لبنان فردای عزای عمومی را برای کشته شدگان در تیراندازی معترضان در بیروت پایتخت اعلام کرد.

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) در وب سایت Anadolu Agency به طور خلاصه منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید