دانشجوی ایرانی در میانه میدان است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری هفته ائمه جمعه کشور و نماینده رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در یادواره ملی دانش آموزان شهید برگزار شد. ، بیان می کند که هر جا فرصت دیدار با سیدالشهدا(ع) باشد، فرصتی برای تجدید میثاق با خداست. گفت: هر جا که یادی از شهدا باشد، دریچه ای به ملکوت عالم است. راه ارتباطی است به چشمه سعادت و آرزو از دست کسی که از جام های ولایت و توحید نوشیده و از این چشمه عشق الهی مست شده است.

حاج علی اکبری با بیان اینکه هر جا یاد شهدا یادی می شود، محیط پخش ارزان خداست، اظهار داشت: هر جا که یاد و خاطره شهدا به یادگار مانده است، فضایی برای پخش ارزان خداست. وی افزود: تصور نمی کنیم امروز در کرمانشاه مهمان یک شهید جوان دفاع مقدس باشیم. خوش به حال شما که به چنین افتخاری دست یافته اید.

وی با اشاره به برگزاری این بزرگداشت در ایام حیات گفت: تسلیم شدن و شکست در راه خدا یکی از آموزه های زندگی است. انتخاب کرمانشاه به عنوان مکان برگزاری این یادبود نیز انتخاب درستی است. مناطقی که ارتفاعات بالایی دارند و یادآور انسان های بزرگ و خردمندی هستند که توانستند آسمان غرب تا کردستان را از دست ستمگران رها کنند، انتخاب درستی است.

حاج علی اکبری با اشاره به اینکه یادواره دانش آموزان شهید یکی از بهترین برنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی است گفت: اتحادیه انجمن های اسلامی خود یار شهدا و مجاهدان بود. جامعه اسلامی جامعه غیور بود; انتظار می رود این انجمن چنین یادبودی را برگزار کند. این برنامه یکی از راهبردی ترین و کلیدی ترین برنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جماعات کشور در سراسر کشور افزود: نیاز ما به یاد شهدا و زندگی با آنان بیش از گذشته است. چالش‌های امروز ما پیچیده‌تر و میدان ما سخت‌تر و عملیات‌های دشمن پیچیده‌تر شده است. هر چه کار سخت تر باشد، بیشتر به یاد خدا و یاد اولیای خدا نیاز داریم.

یک ششم شهدا در دفاع مقدس دانش آموزان بودند

وی با اشاره به اینکه در هیچ عصری و در هیچ ملتی حضور دانش آموزان و نوجوانان در عرصه دفاع مقدس بیش از دفاع مقدس نبود، گفت: از هر شش شهید و شهدای دفاع مقدس، یک نفر بوده است. دانش آموزان. دانش آموزانی که در شهرشان هدف دشمن نبودند یا در کلاس بر اثر بمباران کشته نشدند. بلکه دانشجوی ایرانی در میانه میدان حضور دارد و به عنوان یک مبارز مجاهد عمل می کند.

وی فرهنگ غنی و ریشه دار شیا را دلیل حضور پررنگ دانش آموزان در دفاع مقدس دانست و افزود: این فرهنگ الهام گرفته از خون حضرت اباعبدالله است که دانش آموزان را به میدان نبرد می کشاند، این ویژگی بارز دفاع مقدس ما

ویژگی جهاد این است که کیمیایی دارد که یک جوان را طوری متحول می کند که تمام معادلات جنگ را تغییر می دهد.

حاج علی اکبری با بیان اینکه دانش آموزان سرشار از خلاقیت در دفاع از مقدسات بودند، اظهار کرد: دانش آموزان در دفاع از مقدسات سرشار از خلاقیت بودند. وی گفت: خلاقیت و ابتکار زیادی داشتند از تغییر تاریخ تولد گرفته تا دستکاری شناسنامه تا رضایت خانواده. من خودم در کامیون یخ پنهان شدم تا به منطقه عملیات برسم.

دلایل تعداد بالای دانش آموزان شهید

نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی افزود: یکی از دلایلی که در دفاع مقدس تعداد زیادی دانش آموز شهید داریم این است که دانش آموزان اکثرا پیک بودند. آنها اسلحه های سبک یا منظم را دوست داشتند، یا افراد ۱۷ و ۱۸ ساله عمدتاً بی سیم بودند. به همین دلیل بسیاری از آنها با فرماندهان گردان ها ارتباط خوبی داشتند.

وی با اشاره به وصیت نامه دانش آموزان شهید گفت: در بسیاری از این وصیت نامه ها کلمات عرفانی فراوانی به چشم می خورد; آنها در مورد تمدن کلمات زیادی نوشتند. وضعیت نامه دانشجویان شهید عرفا را سردرگم می کند. وقتی وصیت نامه یک نوجوان ۱۴ ساله را به یکی از اساتید و عارفان منطقه نشان دادم، حتماً گفتند که این نامه یکی از عرفا است و وقتی به آنها گفتم این وصیت نامه یکی از عرفا است. . شهدای دفاع مقدس; آن استاد عرفان و اخلاق مات و مبهوت ماند.

فضای مجازی مسلخ اخلاق است

وی بیان کرد: فضای مجازی امروز مسلخ اخلاق است. وی گفت: امروز به دانش آموزان شهید بیشتری نیاز داریم. بهترین صدا صدای شهید است.

حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: هر وقت به محضر رهبر معظم انقلاب رسیدم؛ به قول ایشان برای شما دانشجویان امید است و این امید یک امید واقعی است که از نگاه نافذی که همیشه در همه جلسات ما مشخص است.