دانشجویان به استاندار چه گفتند؟ آخرین استان در تسهیلات ازدواج / نمایندگانی که استان را به هم زدند


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد به دعوت بسیج دانشجویی شهید میثمی برای پاسخگویی به سوالات دانشجویان در حوزه های مختلف راهی دانشگاه یاسوج شدند.

در این نشست ابتدا دانشجویان تشکل های مختلف دانشجویی سوالات خود را از استاندار کهگیلویه و بویراحمد در میان گذاشتند که یکی از دانشجویان اتحادیه اسلامی دانشجویان مستقل گفت: یاسوج.

وی همچنین گفت: با عرض پوزش باید بگویم در تسهیلات ازدواج استان کهگیلویه و بویراحمد آخرین رتبه کشوری را دارد.

وی با بیان اینکه باید به فکر ایجاد فضاهای گردشگری تفریحی و ورزشی در شهر یاسوج و در شهرهای کوچکی که دیگر چنین فضاهایی وجود ندارد، باشد، گفت: امروز در شهر یاسوج اگر پارکی وجود داشته باشد محل ترک اعتیاد است. و اراذل و اوباش

این دانشجوی جوان از استاندار خواست به صدا و سیما هشدار دهد که از طریق رسانه ملی با مشارکت دانش آموزان در استان آزادانه فکر می کنند و مشکلات کهگیلویه و بویراحمد را به چالش خواهند کشید.

یکی دیگر از دانشجویان سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت: در سطح آموزش و پرورش استان مشکلات زیادی داریم، باید گفت ۸۴ درصد دانشجویان عشایری ماه اصلا اینترنت ندارند و نیستند. خوشحال. “

این دانش آموز خطاب به استاندار گفت: ۷۶۲ کلاس درس نیازمند مقاوم سازی و ۳۰۰ مدرسه در استان تخریب شده است، ۴۰ درصد دانش آموزان در شهرستان بویراحمد هستند، امکانات و فضاهای آنها ضعیف است، سرابتاوه با جمعیت را ببینید. از ۱۶۰۰۰

این دانش آموز معلم ادامه داد: می خواهیم امکانات و فضاهای لازم را برای بچه های استان ایجاد کنیم، مدارسی که تجهیزات سرمایشی و گرمایشی ندارند و استانداردهای لازم را ندارند در آنها استفاده نشده است.

پریسایی در ادامه به آمارهای نگران کننده ای در استان اشاره کرد و گفت: نرخ بیکاری در استان ۱۷.۷ است که رتبه ۳۱ کشور را به خود اختصاص داده است و در نرخ تورم ۳۱ کشور را در مشارکت اقتصادی رتبه بندی کرده ایم که مرکز خودکشی در کشور. ” به جای حضور، باید به مردم خدمت کنیم.

وی خطاب به استاندار گفت: فردا سال مسئولیت شماست چرا که در ادارات کم کار است و همچنین نباید از یک جوان برای مدیریت استفاده کنیم.

یکی دیگر از دانشجویان از فرماندار خواست در خصوص ساخت سد تنگ سرخ و موافق یا مخالف ساخت آن شفاف سازی کند.

این دانشجو همچنین گفت: شما در جایی گفتید ۷۰ میلیارد تومان به شهرداری یاسوج اختصاص داده شده است، اما حتی یک جدول هم رنگ نکردند و گفتند چنین پولی برای پاسخگویی داده نشده است.

این دانشجو در ادامه به متروکه بودن بازار در استان اشاره کرد و گفت: در یک رستوران مرغ ۴۵ هزار تومان و در رستوران دیگر ۱۲۰ هزار تومان است. چرا باید بازار استان اینقدر آشفته باشد؟ شما در حاشیه نیستید و به توانایی های آنها توجه نمی شود زیرا برنامه ای برای عدم مهاجرت ندارید.

دانشجوی دیگری با انتقاد از بی برنامگی استان برای افزایش نرخ جمعیت و همچنین کاهش افزایش ازدواج گفت: از ۳۱ استان کشور آخرین استان هستیم که وام ازدواج پرداخت می کنیم در حالی که میانگین سن ازدواج افزایش یافته است. در بین پسران تا ۳۲ سال و میانگین دختر ۲۸ سال است.

اما دانشجوی دیگری نیز با انتقاد از بدعت های موجود در استان گفت: اداره اوقاف استان مغازه خود را در شهر یاسوج به قیمت ۳۳ میلیون تومان اجاره می دهد در حالی که این دفتر اجاره ده میلیون تومان می شد. نرخ ها گران نیست.

یکی دیگر از دانش آموزان از عملکرد ضعیف بانک های استان با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات به ویژه تسهیلات عروسی بسیار بد عمل می کنند، گفت: همچنین دانشجویی به ۹ شهر استان اشاره کرد که جایگاه ویژه ای برای تفریح، بانوان و ورزش ندارند. .

دانشجوی دیگری به آمار یکی از معاونان وزیر اشاره کرد که می گوید: این استان آخرین استان کشور است که وام ازدواج پرداخت می کند اما مدیرعامل بانک ملی استان می گوید من حرف یامین پور را قبول ندارم.

این دانشجو به جایگاه بد دانشگاه هایی مانند دانشگاه پیام نور نیز اشاره کرد و گفت: وقتی به دانشگاه پیام نور می رویم انگار که به شیراز سفر می کنیم باید هر نوبت ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان بپردازیم. کرایه سفر

دانشجویی نیز از دخالت بی قید و شرط نمایندگان مجلس استان در انتخابات انتقاد کرد و گفت که اگر همه چیز به دست نمایندگانی که فاتحه خواندند، بیفتد چرا باید شما را مقصر دخالت های خود بدانند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید