خوزستان رکورددار بیشترین خرید غلات در سراسر کشور – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، صادق خلیلیان صبح امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال زراعی جاری (مهر ۱۴۰۰) با تغییر الگوی کشت پاییزه موفق به کسب رکورد در تولید غلات در این زمینه شده ایم.

وی افزود: با وجود کاهش ۲۱ درصدی بارندگی نسبت به سال گذشته، توانستیم نزدیک به یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن غلات خریداری کنیم که یکی از رکوردهای بسیار خوب استان خوزستان طی دو دهه گذشته و ۹۰ درصد است. از ادعاها.” گندم کاران تا الان هم پرداخت کردیم.

استاندار خوزستان ادامه داد: با وجود شرایط خشکسالی و کاهش بارندگی ها توانسته ایم خرید تضمینی گندم در استان را نسبت به سال قبل ۲۴ درصد افزایش دهیم.

وی افزود: ما هم موفق به خرید شدیم. کلزا خوب آره از نظر خرید تضمینی دو استان برتر کشور باشید.

خلیلیان تصریح کرد: بر این اساس با توجه به هماهنگی، تولید و خرید گندم و کلزا در استان باید با کشاورزان قرارداد ببندیم و نهاده ها را در اختیار آنها قرار دهیم تا بتوانیم رکورد جدیدی در افزایش تولید و خرید تضمینی سال آینده برای محصولات جدید در پاییز به دست آوریم.

وی گفت: در حال حاضر در حال تعدیل مدل کاشت تابستانه هستیم تا بتوانیم در کاشت تابستانه موفق باشیم همانطور که مدل کاشت پاییزه موفق شده است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: از آنجایی که استان خوزستان در منطقه گرمسیری جنوب غرب کشور قرار دارد، تقریباً در پایان فصل خرید تضمینی غلات هستیم. البته کشاورزان طبق سیاست دولت در مورد قیمت آرد حدود ۳۰۰ هزار تن غلات خریدند. همچنین می توان گفت خروجی ما از خرید تضمینی بیشتر است.

او اظهار داشت که ۹۰ درصد پول گندم کاران پرداخت، گفت: قیمت تضمینی گندم توسط دولت کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است که برای کشاورزان بسیار مفید است و درآمد خوبی نصیب کشاورزان استان شد.

مشخص است: کیفیت گندم استان خوزستان یکی از بهترین غلات کشور و جهان است.

خلیلیان تاکید کرد: بر اساس مدیریت زراعی موفق شدیم آبیاری را به گونه ای انجام دهیم که در شرایط خشکسالی به چنین رکوردی دست پیدا کنیم و در عین حال مدیریت مزرعه در زمینه توسعه مکانیزاسیون و تامین نهاده ها را نیز داشتیم که کمک زیادی کرد. . برای این موفقیت.” است.

وی یادآور شد: با وجود شرایط خشکسالی، استان خوزستان از نظر تولیدات کشاورزی اولین استان کشور است.