خطاب زلنسکی به آلمان: به اوکراین کمک کنید و از روسیه نترسید


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مخالفت دولت آلمان با ارسال تسلیحات به اوکراین از جمله فروش تجهیزات آلمانی از کشورهای دیگر به کی یف، مورد انتقاد شدید ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین قرار گرفته است.

عصر دوشنبه، زلنسکی، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان را به نگرانی بیش از حد در مورد عواقب کمک های تسلیحاتی به اوکراین بر روابط با روسیه متهم کرد و از او خواست تا حمایت کامل خود را از کی یف نشان دهد.

به گزارش رویترز، او به ایستگاه تلویزیونی ZDF آلمان گفت: ما از شولتز می خواهیم که به ما اطمینان دهد که آلمان از اوکراین حمایت خواهد کرد. او و دولتش باید تصمیم بگیرند. هیچ توافقی بین اوکراین و روابط با روسیه وجود ندارد.

پیش از این نشریه اشپیگل گزارش داده بود که دولت آلمان با ارائه این تانک ها به کی یف مخالف است زیرا این نگرانی وجود دارد که ارتش اوکراین از آنها برای حمله به خاک روسیه استفاده کند. (جزئیات بیشتر)

آندری ملنیک، سفیر اوکراین در برلین، از مقامات آلمانی خواسته است تا از فروش تانک های لئوپارد-۱ و خودروهای جنگی پیاده نظام ماردر به کیف به عنوان «تاریخ شرم آور» خودداری کنند.

وب سایت پولیتیکو به نقل از منابع آگاه گزارش داد که مخالفت دولت آمریکا با ارسال سامانه های موشکی دوربرد به اوکراین موجب نگرانی و ناامیدی مقامات کی یف شده است.

وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که ارتش روسیه در جریان یک عملیات شبانه و هوایی در اوکراین، مقدار زیادی از تسلیحات غربی را که در اختیار دولت کیف قرار داده بود، منهدم کرده است.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید