خبر خوش از پروژه های آبرسانی و راه سازی روستایی/ عراقی ها و عمانی ها برای سرمایه گذاری به کهگیلویه و بویراحمد می آیند.


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید علی احمدزاده امروز در دیدار با معاون اقتصادی وزیر کشور با گلایه از علت عدم پذیرش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸۵ حلقه چاه نفت در شهرستان بهمئی وجود دارد اما وقتی بچه های این منطقه به عنوان غیر بومی سر کار به آغاجاری می روند نمی گذارند کار کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این رفتارها باعث شد که به کهگیلویه و بویراحمد لقب محروم داده شود، افزود: این استان یکی از پایتخت هاست.بیشترین آنها مناطق کشور هستند اما به ما ظلم می شود.

وی بیان کرد: بوکسیت چرام در حال انتقال به جاجرم بود و استان از آن بهره ای نمی برد، مردم نیز از این وضعیت خرسند نبودند و از خروج بوکسیت از استان جلوگیری کردیم و اعلام کردیم برای این کار کارخانه مواد شوینده یا روغن ساخته می شود. این منطقه و بچه های منطقه چرام به کار گرفته می شود تا امکان خروج از معدن فراهم شود.

احمدزاده با بیان اینکه جابجایی ماشین آلات سنگین برای حمل بوکسیت به جاده های استان خسارت وارد کرده است، اظهار داشت: استان از نفت و گاز سودی نمی برد و امیدواریم پتروشیمی گچساران این خلاء را پر کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به سفر رئیس شورای اسلامی به استان اشاره کرد و گفت: در آن سفر به آقای قالیباف گفتم که حق ضایع شده کهگیلویه و بویراحمد را در نفت و گاز به ما بدهید. ، و صنایع آب.

احمدزاده به تلاش های صورت گرفته در استان برای رفع محرومیت ها اشاره کرد و یادآور شد: راهسازی برای ۱۳۵ روستا و آبرسانی به ۱۸۰ روستای با تنش آبی از اقداماتی است که در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات محرومیت آب شرب از ۲۱۰ میلیارد تومان به ۹۱۰ میلیارد تومان افزایش یافت، گفت: در جلسه ای که با وزیر نیرو داشتم شبکه آب را برای آبرسانی به ۱۰۰ روستا طراحی و ارائه کردیم که نیاز به ۳۲۶ روستا بود. میلیارد تومان اعتبارات[na fdan is-settur ]آنها بیش از ۹۰۰ میلیارد اضافه کردند[alaktarminn900biljun

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز از حضور سرمایه گذاران عمانی و عراقی در هفته آینده به استان خبر داد و گفت: عمانی ها در پروازهای فرودگاه یاسوج و گچساران سرمایه گذاری خواهند کرد.

در ادامه محسن سورهی تبار معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور نیز ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در استان گفت: کسانی که می توانند به استان کمک کنند از دانش خوبی برخوردارند.

وی با اشاره به اینکه گام های بزرگی برای مطالبه زیرساخت ها در استان برداشته شده است، گفت: در سطح ملی در کنار استان کهگیلویه و بویراحمد هستیم.

در این جلسه همچنین وضعیت پروژه های اقتصادی و پیشرفت آنها بررسی و بر لزوم تسریع در پیشرفت این پروژه ها تاکید شد.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید